Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny)

Dubstep4Life 08 Gru 2013 21:29 1698 14
  • loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny)

Poziom 6  

Męczyłem się ponad 2h (oraz przeszukałem spory kawałek internetu).
    Czy jest możliwość podłączenia routera linksys WRT54GC do anteny loco5(jako stacja). Mam internet bezpośrednio z anteny loco5 na komputerze a chciałbym go również mieć jako wifi (tablet,smartphone).
    Nie mam za dużo funduszy, ale jeżeli ten router nie jest kompatybilny to jaki byłby z anteną loco5?

0 14
    Specjalista Sieci, Internet

Podepnij

(loco) ==== (port wan)(wrt)

0
    Poziom 6  

Próbowałem już i nie działało :(
    Podłączyłem bezpośrednio do wan (przez power active) i nie działa.

@EDIT Gdy podłączam do wan tak jak piszesz dioda internet się świeci, ale nie działa ani przez wifi ani przez kabel lan.

0
    Specjalista Sieci, Internet

Podłacz bez WRT, start/uruchom: CMD.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki

0
    Poziom 26  

A WAN w routerze jak ustawiony? Jeszcze masz opcje wyłączyć dhcp na WRT i kabel z loco do switcha w routerze, ustawić wifi i ma chodzić.

No chyba, że na loco masz tryb bridge..

0
    Poziom 6  

Mam bridge .... :(

0
    Poziom 26  

A w PC co tam masz? PPPoE? Statycznie?

0
    Poziom 11  

dawaj gościu te wydruki o które Cie kolega prosił, może usługodawca się wychamił TTL=1 nie na sztywno żeby mu sieci nie mulić ? ewentualnie jeżeli loco działa na bridge to Twój komputer podłączony jest "bezpośrednio" i usługodawca zrobił blokadę na MAC ? musiałbyś wtedy sklonować MAC Twojej karty sieciowej którą się łączyłeś z loco czyli wpisać w konfigurację tego routerka

0
    Poziom 6  

Szczerze mówiąc w większości nie mam pojęcia o czym piszecie, nie znam się na tym.
    @JasioJestem
    Sprawdziłem TTL=50.
    MAC gdzie mam sklonować? I który MAC wpisać bo w opcjach UBNT mam jakiś LAN MAC, który różni się od mojego PC MAC...

Może tak będzie prościej bo nie mam pojęcie o co chodzi :)
    1-basic setup router 2,3-UBNT ANTENA
    loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny) loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny) loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny)

Jakby co dzisiaj czekam na odpowiedzi i siedzę na komputerze

@EDIT log
    loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny) loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny)

0
    Poziom 26  

Jeżeli ten screen z ipconfig/all jest wpisany gdy miałeś podłączone bezpośrednio pod ubnt, to zmień podklase LAN w routerze np. na 192.168.2.1
    Czyli pierwszy screen:
    Local IP Address: 192.168.2.1
    Starting IP Address: 192.168.2.100

Dubstep4Life napisał:

MAC gdzie mam sklonować? I który MAC wpisać bo w opcjach UBNT mam jakiś LAN MAC, który różni się od mojego PC MAC...

Nie trzeba nic klonować.

PS. Zrób upgrade do v5.5.6
    No i zastanawiam się po co zamazałeś ustawienia routera...

0
    Poziom 6  

Tego nikt nie wie :D (nie wiem co mogę pokazać a co nie)
    Chodzi o polecenie tracert? Wstawić z pełnymi danymi? (myślałem że to coś w rodzaju ip wewnętrznego)

Wpisałem to co pisałeś w ustawienia routera i na razie nie ma efektów.

0
    Poziom 26  

Po prawej stronie interfejsu WEB routera powinieneś mieć status czy coś w tym stylu. Zobacz jakie adresy pobrał.

0
    Poziom 6  

Chyba żadnych nie pobrał.
    loco5(jako stacja) + router linksys(lub inny)

0
    Poziom 26  

No to może spróbuj ustawić na UBNT tryb router.
    Zakładka network,
    Network Mode: Router
    WAN IP Address: DHCP

LAN
    IP Address: jaki tam chcesz, np. 192.168.10.1
    DHCP Server: Enabled
    Range Start: 192.168.10.100
    Range End: 192.168.10.200

Reszta bez zmian.

Następnie wchodzisz w tego WRT, wyłaczasz DHCP, czyli opcja DHCP Server: Disabled. Wpinasz kabel z UBNT do któregoś LANu (zółty port w WRT). W ten sposób komputer podłączony do WRT będzie pobierał adresy z UBNT, a UBNT zaś będzie pobierał z sieci Twojego usługodawcy. Po wszystkim zaloguj się na UBNT (192.168.10.1) i sprawdz zakładkę DHCP Client (Main->Monitor).

PS. Jeśli z tego UBNT obecnie masz bezpośrednio "internet" i adresy na komputerze pobierasz automatycznie, to w obecnej konfiguracji musi to działać.

0
    Poziom 6  

Komputer już widzi antenę, ale strona o podanym adresie się nie wczytuje. Jak jest UBNT podłączone bezpośrednio to widzi 2 anteny (używam programu Ubiquiti Discovery), a gdy jest przestawione na router i podłączone tak jak to opisałeś widzi tylko ten ,,router"...
    Może jest to istotne że internet który przesyłam pochodzi z innego domu. Antena tam jest podłączona do modemu czy routera (nie wiem).

0