Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

roznica c+ a cp w jakosci - roznica w jakosci odbioru w tych samych warunkach

08 Gru 2013 23:01 2262 7
  • Poziom 8  
    Witam
    mam takie pytanko bo szukam i nie mogę za bardzo znaleźć info na temat. Tak wiec:
    Posiadam dwa dekodery satelitarne podłączone pod tą sama antenę i ten sam telewizor (samsung led 50"), jeden to sagemcom dsi87 z cyfry plus a drugi to sagemcom esi-88 z cyfrowego polsatu. I tu zaczyna się problem: Na dekoderze z cyfry odbiór na kanale tvp1 hd (na przykład) jest o niebo lepszy niż na tym samym kanale ale w polsacie, ba nawet kanał polsatu ma lepsza jakość w cyfrze niż w cp. Nie rozumiem tego bo dekodery są w sumie tej samej firmy ale ten z polsatu wydaje sie lepszym dekoderem (najlepszy jak na dany czas oferowali) a z cyfry (przez połączeniem z platformą n) brałem najmniejszy abonament i przez to podstawowy dekoder hd. Nie chce rezygnować z polsatu bo mam tam lepsze warunki ale jakość na korzyść cyfry jest bardzo zauważalna co mnie bardzo denerwuje. W polsacie proponują mi dekoder hd 7000 ale czy to rozwiąże problem, poprawi się jakość synału bo tu tez znalazłem rożne info na temat tego dekodera, a polsat nie przewiduje rejestracji karty pod dekoder inny niż oferują. Mam u nich jeszcze długo umowę a nie chce jej zrywać bo to nie opłacalne. Może jakiś inny dekoder z oferty cp jest lepszy niż te wymienione wyżej. Mogę liczyć na jakaś pomoc?

Temat przywrócono w drodze wyjątku, proszę o poprawienie błędów językowych, zdanie zaczynamy z dużej litery i kończymy kropką.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Literowka: podłączone.

Dodano po 18 [minuty]:

A czy jest jakiś sposób aby to poprawić? Oczywiście poza zerwaniem umowy. Dekoder HD 7000 jest tej samej jakości co Sagemcom ESI-88?
  • Poziom 43  
    mihal2002 napisał:
    ms_2000 napisał:
    A czy jest jakiś sposób aby to poprawić?

Zakupić własny sprzęt. Ale to wydatek spory do jakości.

Już nie wspominając jakie znowu TO problemy niesie, konieczność wymiany dekodera na moduł CI+, problem z zakupem takowego dekodera, który to CI+ obsługuje i bezbłędnie z tym modułem pracuje (a tutaj bywa naprawdę różnie!), dbanie o własną listę kanałów (fabrycznych list nie ma), obowiązkowa znajomość wszelkich parametrów przekazu, danych transponderów w CP.....
    I nie mam tutaj na myśli, by kolegę odstraszać, tylko musi kolega wiedzieć, czy to grozi....., jeśli nie masz o tym pojęcia, nerwów do tego, to zapomnij o tym.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedź a szczerze powiem że pojęcia za bardzo o tym nie mam więc sobie daruje. Dzwonili do mnie z nc+ i proponowali u nich większy pakiet i wymianę na dekoder mediabox+. To dobry dekoder?? Znalazłem w ofercie cp tą kartę Cl+ o której Pan wspomina więc może ona coś poprawi? Mój telewizor to Samsung UE50ES5500 ale nie wiem czy obsługuje bezproblemowo tą kartę.
  • Poziom 43  
    ms_2000 napisał:
    Znalazłem w ofercie cp tą kartę Cl+ o której Pan wspomina więc może ona coś poprawi? Mój telewizor to Samsung UE50ES5500 ale nie wiem czy obsługuje bezproblemowo tą kartę.

Mówiąc krótko i boleśnie, NIE ten, ani żaden moduł CI/CI+ nie zadziała w tym tv z ofertą satelitarną, bo ten tv NIE posiada wbudowanego tunera DVB-S/S2 (satelitarnego).
    Jedynymi tunerami, jakie ten tv posiada to: DVB-T czyli tv naziemna cyfrowa, i DVB-C czyli cyfrowa telewizja kablowa.