Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1.9 TDI 96Kw 130KM czujnik ciśnienia oleju zaświecił się na żółto

09 Gru 2013 10:16 4140 11
  • Poziom 7  
    VW Sharan 1.9 TDI 96Kw 130KM czujnik ciśnienia oleju zaświecił się na żółto, samochód ma 10 lat i przebieg 101 000 km , co rok wymieniam olej i filtry, silnik chodzi bardzo równo nie zauważyłem jakichś niepokojących objawów.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Na żółto świeci nie czujnik ciśnienia, tylko poziomu oleju, a przyczyną może być równie dobrze mikrowyłącznik maski
  • Poziom 7  
    Właśnie spotkałem się z taką diagnozą lecz dotyczyła akurat innego modelu VW tj. Passsata. Jak wygląda ten mikroczujnik i w którym miejscu maski go znajdę?

P.S. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :D
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Jest w zamku maski.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak nie pomoże odłącz akumulator na chwilę. Często pomaga.
  • Moderator Samochody
    andrzej20001 napisał:
    Jak nie pomoże odłącz akumulator na chwilę. Często pomaga.

jeszcze można spróbować zewrzeć piny w kostce od tego mikrostycznika.
    Albo sprawdzić go po prostu miernikiem.
  • Poziom 43  
    Czasami mimo że działa nie ma efektu. Strzał reseta aku pomaga :). Jak nie pomoże to wiązka czujnik licznik.
  • Poziom 7  
    Oczywiście reset w postaci odłączenia akum. pomógł kontrolka nie świeci, jednak na wszelki wypadek sprawdziłem stan oleju i okazało się że jest niepokojąco niski- bagnet wskazywał skrajne min. Pytanie skąd takie braki jeśli na wiosnę był wymieniany a silnik nie klekocze głośno.
  • Moderator Samochody
    Wycieki, Turbo, zużywanie przez sam silnik.
    To są jedne z wielu przyczyn ubytku oleju.
  • Poziom 7  
    Wycieków nie ma.Więc turbina ( która jest całkiem nieźle zawilgocona ) i spalanie.
    Ale czy to nie za wiele na tak mało wyeksploatowany samochód? :|
  • Moderator Samochody
    zależy ILE to jest to wiele?
  • Poziom 7  
    To znaczy na wiosnę był wymieniany olej , i dziś musiałem zrobić dolewkę, wydaje mi się że zbyt szybko ubyło oleju.Może to wina 10-letniej turbiny.
    Podsumowując:
    - zaświeciła się żółta kontrolka poziomu oleju i nie gasła więc po:
    1. Sprawdzić poziom oleju; jeśli jest ok to:
    2. Mikroczujnik przy zamku maski samochodu , resetuje się odłączając akum.
    W moim przypadku: zrobiłem reset i kontrolka zniknęła, jednak po sprawdzeniu poziomu oleju , musiałem go dolać. przejechałem dzisiaj ok. 10km i nic się nie dzieje javascript:emoticon(':D')