Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immobilizer na USB odcinający pompę paliwową

09 Gru 2013 10:48 1278 7
  • Poziom 16  
    Witam poszukuję rozwiązania na odcięcie pompy paliwowej do samochodu. Chcę stworzyć obwod odcinający pompę paliwową jeśli nie został spełniony jakiś warunek, jako warunek uznaję włozenie jakiejś karty chipowej, specjalnego pendrivea lub zblizeniówki do jakiegoś czytnika. Czy ktoś z kolegów moze z czymś takim pomóc ? Pendrive byłby najlepszy ze względu na to że wykorzystałbym wbudowane wejście na pendrive z muzyką w tapicerce. Ale jakaś karta czy zbliżeniówka również byłyby super. Prosze o jakieś sugestie.
  • Poziom 15  
    iButton Dallasa był wykorzystywany do tego swojego czasu. Nie wiem jak jest aktualnie ale to rozwiązanie jest całkiem proste do realizacji we własnym zakresie. Chyba że masz na myśli gotowe urządzenie.
    Link
  • Poziom 31  
    Rozwiązanie z portem USB nie jest najlepsze ze względu chociażby na zużywanie się portu. Zainteresowałbym się raczej rozwiązaniem bezstykowym.
  • Poziom 16  
    markoz7874 napisał:
    Rozwiązanie z portem USB nie jest najlepsze ze względu chociażby na zużywanie się portu
    masz rację ale za to z punktu widzenia "maskowania" idealne jako że samochód ma i tak wejście na peny z muzyką to jest poprostu niezauważalne. Poza tym myślę że ewentualna wymiana gniazda nie kosztuje majątku, w przeciwieństwie do wartości samochodu.
  • Poziom 15  
    Zawsze możesz zamknąć dallasa w obudowie po Pendrive i wsadzać go w gniazdo które specjalnie przerobisz. Ale to sztuka dla sztuki. Inaczej to jakiś uC z obsługą USB, ale czegoś takiego gotowego raczej nie trafisz.
  • Poziom 31  
    bolszy188 napisał:
    ..masz rację ale za to z punktu widzenia "maskowania" idealne jako że samochód ma i tak wejście na peny z muzyką to jest poprostu niezauważalne. Poza tym myślę że ewentualna wymiana gniazda nie kosztuje majątku, w przeciwieństwie do wartości samochodu.

Pastylki dallas spełnią podobne zadanie a przy okazji pozbywasz się elementów ruchomych. Gniazdo USB to może nie majątek ale kłopot jeżeli Ci padnie z dala od domu i cywilizacji.
    Taką pastylkę możesz np. ukryć w swoim pendraiwie, portfelu, kluczykach do domu czy czym tam jeszcze wymyślisz i umieszczając taki przedmiot np. w jakimś schowku dyskretnie odblokowujesz samochód.
    Takie zachowanie nie będzie wzbudzać podejrzeń u postronnych obserwatorów.
    Sposobów jest wiele w przeciwności do miejsc w których można umieścić gniazdo USB aby nie wzbudzało podejrzeń. Oczywiście każdy ma swoje upodobania, bo gdyby nie to, wszyscy jeździli by identycznymi samochodami .. ;)
  • Poziom 16  
    Pastylek ma jedną zasadniczą wadę która go dyskwalifikuje, mianowicie trzeba go "włożycz" ddosłownie do czytnika (czy jak to sie tam zwie). Wczoraj dostałem swój zestaw niestety nie będzie opcji żeby wszyć go po tapicerkę i przykładac pastylek tylko w mi znane miejsce. Znalazłem jesczze ciekawy KIT, otiwerane przekaźćniki za pomocsa bluetooth-a. Jednak na takie rozwiązanie sie nie odważę gdyby mi bateria padała w telefonie byłoby niewesoło, poza tym przy okazji pracy inżynierskiej mogłem się przekonać że połączenie BT pozostawia wiele do życzenia. Może jakieś czytniki NFC i wówczas taki sticker przykładac, coś takiego można zaszyć w tapicerce

Dodano po 30 [minuty]:

A co powiecie na przekaźnik sterowany za pomocą czytnika RFID o zasięgu ok. 15 cm ? Pod tapcierką powinien złapać machniecie mimo wszystko a przy okazji nie jest widoczny, gdyby antenę ukrył blizko stacyjnki to nawet nie musiałbym cudowac wystarczył by brelok 125kHz przy kluczykach. Poprawcie mnie i zasugerujcie coś.