Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

manta 9701 - tablet nie wykrywa odłączenia ładowarki

09 Gru 2013 10:56 3687 2
 • Poziom 2  
  Mam problem z tabletem manta 9701. Przy częściowo naładowanym akumulatorze na dole na ikonce baterii jest symbol ładowania (piorunek) mimo odłączonej ładowarki.
  Pozostaje tak, aż do całkowitego wyładowania baterii - cały czas podaje stan "naładowany 100% - zasilanie AC". Podłączenie ładowarki umożliwia włączenie tableta, ale nie ładuje akumulatora. Wyciągnięcie wtyczki od razu wyłącza tablet z powodu braku zasilania.

  Odlutowałem akumulator, naładowałem w innym tablecie i podłączyłem ponownie do starego tableta. W momencie lutowania tablet się włączył i pokazał poprawny stan baterii - już bez "piorunka". W użytkowaniu poprawnie wskazywał zużycie akumulatora. Po wyłączeniu i włączeniu też poprawnie wskazywał poziom naładowania. W momencie podłączenia ładowarki pojawiał się symbol ładowania ("piorunek") i poprawny stan procentowy ładowania, który rósł w czasie. W momencie wyciągnięcia wtyczki ładowarki ikonka ładowania się nie zmieniała - dalej był "piorunek". Ale przy ponownym podłączeniu ładowarki już nie ładuje i
  pokazuje stan "naładowany".

  Wygląda na to, że odłączenie ładowarki nie jest wykrywane przez tablet, a odłączenie i ponowne przyłączenie baterii przywraca prawidłowe działanie do momentu podłączenia ładowarki.

  Przez USB nie ma możliwości ładowania.

  Co może być nie tak?

 • Poziom 27  
  Sprawdz okolice gniazda ladowania, w zaleznosci od konstrukcji, jest tam tranzystor ktory podaje na procesor sygnal podlaczonej ladowarki, moze mu sie padlo.
  Oprocz tego rozwiazania, moze byc PMU ktory podaje sygnal procesorowi i/lub osobny scalak do ladowania akumulatora.
  Nie ma lekko w diagnozie i naprawie :)
 • Poziom 2  
  Obejrzałem dokładniej płytkę i zauważyłem, że jeden z układów jest wypalony z małym otworem. Jest to układ ASC8513 odpowiedzialny za ładowanie akumulatora.
  Nie widzę, aby był dostępny, więc trzeba będzie znaleźć dawcę.