Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek oleju spod pompy paliwa

czapajew 24 Mar 2005 09:09 2961 4
  • #1 24 Mar 2005 09:09
    czapajew
    Poziom 21  

Witam
    Mam problem prawdopodobnie mam wyciek spod pompy paliwa dokładnie nie mogę tego stwierdzić gdyż silnik z tyłu bloku jest zabrudzony olejem. Ale wszystko wskazuje że to właśnie jest spod pompy paliwa. I dlatego mam pytanie czy pompa paliwa jest uszczelniana uszczelką czy też jakimś uszczelniaczem lub czymś takim, nigdy tego nie rozbierałem stąd moje pytanie.
    Samochód to hyundai Pony 91, 1.5.
    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

0 4
  • #2 24 Mar 2005 09:17
    Dar_bob
    Poziom 14  

Jesli pompa jest mechaniczna, tzn sterowana popychaczem z wałka rozrzadu , to musi byc osadzona na uszczelce.
    Mocowana jest naczesciej dwoma srubami, rozkrec to sparwdzisz w jakim jest stanie uszczelka.
    Darek.

0
  • #3 24 Mar 2005 09:30
    czapajew
    Poziom 21  

W tym problem że niewiem jaka jest, jeśli piszesz mechaniczna to rozumiem że inna jest ręczna taka jak były kiedyś w ładach.
    Do mojej jest doprowadzony jakiś przewód to znaczy, że jest mechaniczna?

0
  • #4 24 Mar 2005 09:41
    Dar_bob
    Poziom 14  

Pompa mechaniczna tzn sterowana z krzywki wałka rozrzadu popychaczem naciskajacym dzwigienke pompy. Niektóre pompy miały dodatkowo mozliwosc pompowania recznego, własnie tak jak mówisz w ładzie. Pompa elektryczna najczesciej jest umiejscowiona w zbiorniku, stad skoro piszesz ze jest umiejscowiona w okolicach silnika , mysle ze jest pompa mechaniczna.
    Pompy mechaniczne maja zawsze uszczelki w spodniej czesci.
    Darek.

0
  • #5 24 Mar 2005 09:45
    czapajew
    Poziom 21  

Dzieki za podpowiedz, myslę że jak rozbiorę to uda mi się zlikwidować ten wyciek, bo chyba nie ma innej możliwości skąd mogłoby jeszcze cieknąć.

2