Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows - przyspieszenie odpalenia

24 Mar 2005 09:12 2237 5
 • Poziom 13  
  Co trzeba zrobić by system winXP odpalał sie szybciej?? Znaczy jak srkrucić czas maxymalnie ładowania się ów systemu.
 • Poziom 12  
  Windows jak to Windows zawsze się mimowolnie rozrasta. Ale przyspieszenie odpalania można nieco wspomóc (niestety nieco), dbając o dość toporne elementy:

  1. Ustawienie wyglądu we Własćiwościach Pulpitu na "Styl klasyczny Windows". Pozbędziemy się w ten sposób pięknych kolorków i wybujałych okienek, ale graficzka zawsze zjada swój czas.

  2. Co niektórzy usuwają rysunek z Pulpitu pozostawiając Tło pustym. Dobrze też wywalić z pulpitu jak najwięcej ikonek - Windows musi je załadować i wczytać przy startowaniu.

  3. Zrezygnowanie z częsci programów uruchamianych w Autostarcie zarówno w rejestrze jak i w zakładce Menu Start.

  4. W Panelu sterowania -> Narzędzia Administracyjne jest coś takiego jak Usługi. Hmmm. Ja u siebie w domu mam włączone tylko 7. Ale NIE JESTEM podpięty do sieci, więc mogę sobie pozwolić na okrajanie. Poza tym, UWAGA !, jeśli wyłączysz nie to co trzeba no to może być mały problem i trzeba ratować Windows'a (czasem nawet przeinstalować). Dobrze więc wiedzieć co się wyłącza. (Należy pamiętać, że w Windows XP można przy jego starcie nacisnąć przycisk F8 i w menu wybrać uruchamianie z ostatnią konfiguracją, to ZWYKLE (ale nie ZAWSZE), pomaga uruchomić kompa z ostatnimi ustawieniami. Najbezpieczniej więc niepewne Usługi wyłączać pojedynczo i resetować kompa.

  5. Można wyłączyć ekran ładowania (jednak wtedy nie będzie widoczny scandisk i chkdsk). Należy zedytować plik boot.ini i dodać sekwencje (opcje ładowania) przy partycji z Windows XP o treści: /noguiboot (za /fastdetect).

  6. W rejestrze możesz ustawić klucz . Zmienia się klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\EnablePrefetcher] z wartości 3 na 5. Windows przyspiesza uruchamianie aplikacji przez tworzenie odpowiedniego pliku w katalogu Prefetch i nie musi wtedy szukać bibliotek wymaganych dla proga. Ale na dobrą sprawę jest to zwykle mało efektywne.

  To tyle co pamiętam i co sam testowałem. Na koniec mała uwaga: WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!
 • Poziom 20  
  O ile dobrze pamiętam to na Allegro można było kupic taki program który znacząco przyspieszał Windowsa XP.
 • Poziom 15  
  takie programy opierają się przedewszystkim o zmiany w rejestrze i nie warto wieżyć że są wstanie przyspieszyć xp-ka o 300%
 • Poziom 26  
  do diagnostyki boot'a win XP jest specjalne narzedzie bootvis od MS
  nawet dziala jak ktos chce to podesle
 • Poziom 30  
  bootvis jest ok, poza tym defragmentowanie dysku, lub też...odchudzenie XP, jest o tym sporo na forach w sieci, trzeba poszukać, programami typu xplite, lub zrobić instalkę "odchudzoną " nlite