Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ardo T60 - uderzanie bębna podczas prania i wirówki

09 Gru 2013 15:09 3201 9
  • Poziom 8  
    pralka Ardo T60 - uderzanie bębna podczas prania i wirówki pralka Ardo T60 - uderzanie bębna podczas prania i wirówki pralka Ardo T60 - uderzanie bębna podczas prania i wirówki

witam. bęben pralki podczas prania zaczał uderzać co pare minut, podczas wirówki uderzał co pare sekund, wyłączyłem pralke, wyjąłem pranie i kreciłem pustym bębnem, zobaczyłem ze sie opuścił bo kręcił sie z równomiernym oporem, rozkreciłem i zastałem takie coś jak na zdjęciach, wnioskuje ze bęben sie opuścił bo ten talerzyk który był chyba przyspawany na zdjeciu numer 2 sie odmontował, tymi dziurkami ciekła woda wiec było troche rdzy którą sczyściłem, rozumiem ze musze to teraz z powrotem przyspawać, ale nie moge tego talerzyka docisnąć do obudowy bębna, są tam bolce długości 2 milimetrów które wchodzą w te dziurki, ale nie moge talerzyka docisnąć, unosiłem bęben i próbowałem popchnąć ale pomogło jedynie troche, tak jak na zdjeciu numer 2, juz dalej sie nie da, co mam dalej zrobić?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Ciężka sprawa, puściły zgrzewy. jedynie można te miejsca od wewnątrz
    ponawiercać, aby znikły te blokujące fragmenty i delikatnie przeszlifować.
    Dopasować i spawać MIG delikatnie, łapiąc przez te otwory. Osiowość będzie
    na pewno lepsza niż obecnie. trzeba to dobrze zabezpieczyć przed korozją.
    Jeszcze trochę popierze. :D
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista AGD
    Mikalek81 napisał:
    rozumiem ze musze to teraz z powrotem przyspawać
    Tak, tylko to nic nie da, jeśli nie zostanie wymieniony bęben lub wałek bębna. Zdemontuj pokrywę zbiornika (tą, od której oderwał się "talerzyk") i będzie widać, o czym piszę.
  • Poziom 8  
    dzieki za pomoc, tak próbowałem zrobić, ale pralka jest chyba nie naprawialna, nawet sprężyn sie nie dało zdjąć bo były zagiete, musiałem ciąć, bębna tez sie nie da rozmontować, nawet wyjąć grzałki, nawet go nie można wyjąć w obudowy, bo obudowa jest pare cm węższa niż średnica bębna :/
    tak przy okazji zna ktoś może jakieś mało awaryjne pralki, które można by było porównać do wiatek?
    słyszałem że najlepsze są miele, ale podobno i tak nie są tak dobre jak dawne wiatki
  • Specjalista AGD
    Mikalek81 napisał:
    tak próbowałem zrobić, ale pralka jest chyba nie naprawialna, nawet sprężyn sie nie dało zdjąć bo były zagiete, musiałem ciąć, bębna tez sie nie da rozmontować, nawet wyjąć grzałki, nawet go nie można wyjąć w obudowy, bo obudowa jest pare cm węższa niż średnica bębna :/
    Wszystko nieprawda. Pralka w pełni naprawialna. Odkręć obejmę pokrywy zbiornika.
  • Poziom 8  
    pokrywe zdjałem, ale bębna i tak nie moge wyjąć, ośka chyba jest przykrecona z drugiej strony obudowy, bęben jest pekniety jak widać na zdjeciu, teraz wiem czemu ten krążek nie dochodził.
    pralka Ardo T60 - uderzanie bębna podczas prania i wirówki
  • Specjalista AGD
    Mikalek81 napisał:
    ośka chyba jest przykrecona z drugiej strony obudowy
    Oczywiście, śruba od środka bębna, za plastikową zaślepką.
    Mikalek81 napisał:
    bęben jest pekniety
    Nie bęben, tylko aluminiowy odlew, w który wtopiona jest oś bębna. Część dostępna.
    P.S. Napraw przyciski "Shift" i "Alt" na klawiaturze.
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście jest :)
    Czyli wszystko jest dobre, jedynie wymienić ten aluminiowy odlew i przyśrubować talerzyk...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Mikalek81 napisał:
    przyśrubować talerzyk
    Raczej przyspawać od środka, poprzez otwory po fabrycznych zgrzewach, które się urwały. Ewent. kupić nową pokrywę zbiornika.