Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 1.9jtd 3D 2002r - brak świateł drogowych,podświetlania zegarów

volicent 09 Gru 2013 15:24 2544 2
  • #1 09 Gru 2013 15:24
    volicent
    Poziom 6  

Witam mam problem z fiatem stilo 1.9jtd 2002r.
    Problemem jest brak świateł drogowych , światła postojowe zapalają się razem z podświetlaniem wnętrza na zgaszonym zapłonie, gasną po kilku sekundach kiedy światło wewnątrz samochodu zgaśnie (podświetlanie wewnętrzne zapalane lewym przyciskiem od str. kierowcy,pozostałe są ok) natomiast gdy jest na zapłonie lub auto jest uruchomione to przyciskiem od podświetlania wnętrza zapala się podświetlanie deski rozdzielczej, zegarów ,gdy światło wewnętrzne nie świeci deska rozdzielcza również. Ciągle świeci kontrolka , że światła drogowe są zapalone. Wyjęty jest przekaźnik T2 (od świateł drogowych ) ponieważ gdy jest włożony załącza się przekaźnik T9(prawdopodobnie od pompy paliwa ale nie jestem pewien) wszystkie przekaźniki , bezpieczniki sprawdzone, wyjęta została skrzynka bezpiecznikowa pod maską osuszona(była wilgoć) oczyszczona i poskładana, wymontowana była również skrzynka bezpieczników razem z komputerem pod kierownica i sprawdzona , wszystko ok. sprawdziłem również masy przy skrzynce pod maską, auto chodzi poprawnie nie licząc "choinki" którą opisałem powyżej.
    Proszę o pomoc już nie wiem gdzie szukać przyczyny , może problem z masą którą mogłem przeoczyć.

0 2
  • #2 09 Gru 2013 15:28
    szymitsu21

Poziom 34  

może ta zalana ale wysuszona skrzynka takie rzeczy robi?

0
  • #3 09 Gru 2013 16:13
    volicent
    Poziom 6  

Zapomniałem dodać , była podmieniana na inna i dalej to samo ponieważ sadziłem iż może właśnie to być przyczyna takich problemów..

Dodano po 29 [minuty]:

Sprawdziłem masy przy belce po lewej stronie oraz po prawej obok kielicha i skrzynki bezpiecznikowej. Orientuje się ktoś jeszcze gdzie mogą być masy które mogły by powodować taki problem?

2