Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka spalinowa - jaką wybrać?

09 Dec 2013 15:49 29853 51
  • Level 15  
    Żadnej z tych bym nie wybrał... rozumiem że szukasz taniej tymczasowej pilarki no ale takie coś ?
    Nie dawno było w TV o promocji na jakieś tam Piły Partner wolał bym ją kupić.
    Starego Partnera sam mam od 20lat jako zapas, nie dołożyłem praktycznie nic, no tylko zębatkę kupiłem ale to wiadomo standard ;)
  • Level 18  
    Proponuje iść do LM i kupić tamtejszą pilarkę za ~230 zł. Gwarancja na dwa lata na miejscu. Sam tak zrobiłem jak miałem do pocięcia trochę topoli na opał (~20 mp). Z założenia piła miała się rozpaść po tej ilości - nie rozpadła się...pocięła już co najmniej kilka razy tyle i dalej chodzi.
  • Level 29  
    Jestem tego samego zdania. Sam używam Jonsereda 2040 od 17 lat i zero problemów, wymieniam tylko łańcuchy i raz zębatkę..
    Jak nie masz kasy na zakup firmowej pilarki to czasem lepiej kupić z drugiej ręki ale firmową, a nie jakiś "badziew" z PRC.
    Nie sugeruj się też nazwą np. Niemiecka pilarka..... to chwyt marketingowy Niemiecki to jest tylko importer a sprzęt z PRC.
    Jak widzisz pilarkę w której stosuje się mieszankę 1:25 to mijaj ten sprzęt z daleka, bo to na pewno jest PRC.
  • Level 8  
    ja z tych bym polecał euroteka. wiem że wszystkie to "szajs" ale mój wuja ją posiada i jest całkiem spoko.
  • Level 10  
    Witam ,pomijając fakt marki zastanowiłbym sie na twoim miejscu czy naprawdę potrzebujesz pilarki 5km ,9km mają strasznie dużo mocy jak na prace domowe ja bym wybrał jakieś mniejszej mocy np 2km ale sprawdzone np husqarna ostatnio były w promocji 599zł z gwarancja 2lata lekka zgrabna i części tanie
  • Level 26  
    janszy3643 wrote:
    Jak widzisz pilarkę w której stosuje się mieszankę 1:25 to mijaj ten sprzęt z daleka, bo to na pewno jest PRC.

Nie zwróciłem uwagi na to faktycznie stihl ma 1:50 o ile się nie mylę.

Co do mocy pilarek z linków to bym się tym raczej nie sugerował - prace domowe :) nie tylko :) Przyjdzie wichura i wyłoży grube drzewo to także musi dać radę.

Nawet najmniejszy stihl poradzi sobie z grubym toplem :)
    http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Pilarki-%C...5%82-domu-i-w-ogrodzie/2213-110/MS-170-D.aspx

Nie wiem czy będzie opłacalna naprawa mojej starej piły Stihl 018 ma ponad 10 lat więc swoje przerobiła.
    Wydaje mi się że się przegrzewa. I jak by była słabsza. Była u naprawy bo gasła bez gazu i z tej naprawy wróciła w gorszym stanie. Pracowała i jak się nagrzała to nie szło jej odpalić. A teraz nie chce wo gule odpalić. I do tego naderwała się linka którą się odpala.
  • Level 29  
    Mieszankę 1:25 stosowana jest w silnikach wykonanych z gorszych-tańszych materiałów.
    Taka pilarka można pracować, ale kopci jak motorower "komar". Co do regeneracji Stihl-a, nie wiem co miałeś wymieniane, jak Ci założyli np głowicę, tłok i pierścienie chińskie bo tańsze, to potem są takie efekty.
  • Level 26  
    Nic nie było wymieniane

janszy3643 wrote:
    Co do regeneracji Stihl-a, nie wiem co miałeś wymieniane, jak Ci założyli np głowicę, tłok i pierścienie chińskie bo tańsze, to potem są takie efekty.

To ile może kosztować taka wymiana oczywiście na oryginalnych częściach.
  • Level 10  
    janszy3643 wrote:
    Na allegro masz komplet za 100zł ale jakość wątpliwa, wiadomo jak całe allegro.

a tu http://www.bdbsklep.pl/pl/producer/STIHL/91/1/full

234 zł

234zł do kosiarki
    do piły spalinowej 366zł do tego uszczelka ,wymiana,regulacja troszke się jeszcze uzbiera a sprzęt i tak ma już 10lat i nie oznacza to że wszystko bedzie idealnie działąć ,często lubią się inne pierdołki zniszczyć ,moim zdaniem lepiej nową wziąć i mieć spokój przez 2 lata
  • Level 17  
    Witam ja mam husqarne 51 już 17 lat ile przerobiła to tylko ona wie :).
    Nigdy na niej się nie zawiodłem choć dwa razy była w naprawie raz chwytaki a raz regulacja. Jednak co firmowe to firmowe.
  • Level 21  
    Quote:
    i części tanie

To trochę się zagalopowałeś 40 cm linki gazu do husqvarna 40 kosztowało 45 PLN. Pierwszy lepszy sklep rowerowy metr linki, metr pancerza, kawałek cienkiej rurki lutownica wyszło pewnie jakieś 10 PLN i 20 min pracy a został od razu zapas na następny raz.
  • Level 11  
    Witam posiadam piłę Chain Saw (przynajmniej taka naklejka) sprawuje się dobrze jestem z niej bardzo zadowolony ponieważ mało pali nie to co stihl ms260 która leży (prawie nieużywany od nowości a ma już 6 lat tylko jak jest więcej do pracy to używa się dwóch pił )Wiadomo stihl to inna piła ale jak na taniego chinczyka którego użytkuje już 3 lata i awaria to uszkodzenie włącznika to naprawdę dobrze . Bo takie rzeczy jak 3 łancuch stihl zębatka która kupiłem to normalka bo w każdej pile się zużywa.Tylko z tymi chinczykami to jest loteria bo mam kosę demon ona znowu pochodziła sezon i nie chce palić.
  • Level 26  
    Kupiłem kilka lat temu jakiegoś chińczyka o poj. 52cm3 z gaźnikiem samozasysającym za ok. 200PLN.
    Jestem z niego bardzo zadowolony. Wymieniłem w niej łańcuch, bo stary się skończył i zębatkę napędzającą pompę oleju (kosztowała kilka PLN). Sąsiad zachwalał Stihl-a ale już mu przeszło. Zeszłej zimy padła mu cewka zapłonowa, zapłacił za nią coś koło 250PLN.

Piły tną podobnie, a koszty części i zakupu są nieporównywalne.
  • Level 28  
    Od x lat mam stihla 021. Moc silnika to 2,3 KM. Pilarką pracuję dużo, awarii nie miałem. Jak trzeba, to zakładam długą prowadnicę i tnę nią grube drzewa, silnik wytrzymuje takie obciążenia. Pilarka jest dość lekka, co jest jej wielką zaletą. Jak jest zapotrzebowanie, to tnę nią po kilka godzin non stop z przerwami jedynie na tankowanie, ostrzenie lub wymianę łańcucha. Czynności konserwacyjne sprowadzają się do czyszczenia sprężonym powietrzem (trzeba pilnować, aby filtr powietrza był w miarę drożny).
  • Level 26  
  • Level 29  
    Wałkujesz ten sam temat tylko inne propozycje, zrozum to wszystko jest to samo .
    Jak by tego sprzętu nie nazwać każdy jest robiony w PRC i ma prawie identyczne parametry, reszta to tylko marketing sprzedawcy.
    Co do meritum pytania, to będzie, te 100 zł.
    Tak na marginesie pilarka 2,7kM i prowadnica 18" to pomyłka, chyba że na o połowę mniej zębów tnących.
  • Level 12  
    RafoX wrote:
    Starego Partnera sam mam od 20lat

Ja tak samo, wymieniłem tylko 4 świece i elementy zużywające się (czyli łańcuch, prowadnica, zębatka). Zawsze odpala, nawet na -30 stopniowym mrozie, a tnę nią sporo (przecinka w lesie). Mój Partner był wyprodukowany w Kanadzie.

Miałem coś doradzić, a tylko się pochwaliłem. Na Twoim miejscu naprawiłbym tego Stihla i dbał o niego, a posłuży jeszcze długo.
  • Level 26  
    Ten partner do gałęzi się nada, z grubszymi będzie problem.
    Ja kupiłem parę lat temu coś takiego:
    http://allegro.pl/niemiecka-pila-lancuchowa-spalinowa-4km-gratis-et-i3762794919.html
    patrz na wygląd. Zdecydowana większość tanich pił to to samo, a różni się na przykład kolorem plastiku.
    Wbrew pozorom, na własne potrzeby ten chińczyk świetnie daje radę. Jak masz dużo kasy możesz kupić Stihl-a ale ja wybrałem taniego chińczyka. Wyszedłem z założenia, że gwarancję musi wytrzymać, a później w najgorszym razie kupię nowego. To i tak taniej niż kupić Stihl-a, ale na razie piła nie wykazuje objawów zużycia (mam ją ze trzy lata).
  • Level 9  
    Ma ktoś może doświadczenie z pilarkami STERWINS z Leroy Merlin?
  • Level 13  
    marek_ka wrote:
    Wbrew pozorom, na własne potrzeby ten chińczyk świetnie daje radę. Jak masz dużo kasy możesz kupić Stihl-a ale ja wybrałem taniego chińczyka. Wyszedłem z założenia, że gwarancję musi wytrzymać, a później w najgorszym razie kupię nowego. To i tak taniej niż kupić Stihl-a, ale na razie piła nie wykazuje objawów zużycia (mam ją ze trzy lata).

Tak ale ja z własnego doświadczenia wam powiem że zależy od tego ile będzie jej używał, bo jeśli dość dużo to zdecydowanie tylko Stihl (no albo jeszcze ostatecznie jakieś lepsze modele husqarny) bo przy sprzęcie do pracy nie liczy się tylko (choć też) wytrzymałość, ale komfort pracy. Na przykładzie podkaszarek - podkaszarka firmy NAC o mocy mniejszej od stihl-a urywa ramiona swoim ciężarem po 2-3h pracy a przy stihl-u ręce i ramiona nie bolały mnie tak po całym dniu pracy. Więc jeśli chcesz tym więcej popracować to lepiej naprawiaj szybko swojego Stihl-a i nie pchaj się w taki badziew.
  • Level 26  
    ioiok wrote:
    przy sprzęcie do pracy nie liczy się tylko (choć też) wytrzymałość, ale komfort pracy.
    A kolega pracował tą piłą?
    Bo ja miałem okazję porównać pracę Stihl-em i chińczykiem i jakoś nie zauważyłem znaczącej różnicy. Wręcz lepiej mi się cięło nowym chińczykiem niż starym Stihlem.

PS. Za bardzo ekscytujesz się nazwą firmy.
  • Level 13  
    Wiadomo że jak weźmiesz nowego chinola i kilkudziesięcioletniego stihl-a z zatępionym łańcuchem to tak będzie
    marek_ka wrote:
    A kolega pracował tą piłą?

Tak w naszej firmie zajmujemy się utrzymaniem terenów zielonych i mamy na stanie kilkanaście pilarek, kilkadziesiąt wykaszarek, kosiarek i traktorków i jako że są to w większości stihl-e i husqwarny ale też i chinole to mam możliwość pracy na różnym sprzęcie i wiem jak się człowiek czuje jak robi takim czymś powiedzmy po 8 czy10 godzin i po dłuższej pracy naprawdę odczuwa się różnice.
  • Level 9  
    No ja popieram ioiok jak będzie się używało jej więcej niż do przycięcia dwóch drzewek na jesień to naprawdę warto kupić mniejszego stihl-a niż większego chinola.
  • Level 26  
    Byłem w serwisie koszt naprawy 270zł :(((
    Trudno trzeba płacić - gdybym sam naprawiał to by kosztowało 100zł

Jeszcze jedno jak rozpoznać oryginalną piłę stihl może znacie jakiś prosty sposób po za kupnem w sklepie firmowym :)

Znalazłem coś takiego.
    http://www.stihl.pl/piractwo-przemyslowe.aspx
  • Level 13  
    Na stihl-u nigdy marka ani model nie będzie naklejone tylko wytłoczone, oryginał nie będzie trzeszczał gdy nim poruszamy, będzie miał żywy, połyskujący pomarańczowy kolor a nie jakiś ciemny matowy, a reszta jest na tej stronce jak poprzewijasz zdjęcia.