Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE Z 5610 nie uruchamia się z przycisku start

zygzag 09 Gru 2013 16:13 1785 10
  • Poziom 12  
    Witam. Pozsiadam multimedialny ACER ASPIRE Z 5610 który ma pewien problem. Pracowałem na nim moze 3 tygodnie i wszystko było OK.
    Niestety teraz nie uruchamia się z przycisku Start. Po naciśnięciu zapalają się led słychac test CD następnie wentylatorki się załaczają i słychac lekko dysk HDD, niestety nie pojawia się okno startowe Biosu i tak może trwać wieczność.

Gdy wyłaczę wtyczkę z gniazda 230V i włączę ją ponownie, komputer startuje i działa wysmienicie, to jest jedyna możliwość startu komputera.

Podmieniałem zasilacz z innego kompa i też to nic nie dało.
  • Poziom 11  
    Podaj SMART dysku twardego z programu Crystal Disk.

Podaj temperatury z programu HWmonitor

Wykonaj test pamięci ram bootowalnym Memtestem (każdą kość testuj z osobna)
    Wyniki testów zamieszczasz na forum.
  • Poziom 12  
    Memtestem nie wykazał żadnych błedów

ACER ASPIRE Z 5610 nie uruchamia się z przycisku start ACER ASPIRE Z 5610 nie uruchamia się z przycisku start [/img]
  • Poziom 12  
    Robert B, sprawdzałem kondensatory gołym okiem i nie zauważyłem .
  • Poziom 12  
    Nie , nie testowałem tego. Jutro to zrobię. Jak już będę miał rozebrany komp (a nie jest to łatwe) to mogę jeszcze coś sprawdzić? Jakieś sugestie abym nie musiał ponownie go później rozkręcać?

A o które piny ci chodzi? Aby uruchomić kompa zwierając piny na wtyczce na płycie z zasilacza?
  • Poziom 12  
    Jeszcze jedna sprawa. jak go usypiam to potem jak się budzi to jest taki sam objaw jak go uruchamiam.

Co do startu z gniazda 230V . Jak włącze wtyczkę to mam max 3 sekundy aby nacisnąć przycisk start, jak będzie to trwało dłużej to już się nie właczy.
  • Poziom 43  
    zygzag napisał:
    A o które piny ci chodzi? Aby uruchomić kompa zwierając piny na wtyczce na płycie z zasilacza?

Nie z zasilacza! Te, do których masz podłączony przycisk włączania.

Dodatkowo:
    Taki objaw może wskazywać na wyschnięte kondensatory w zasilaczu lub na płycie. Nie mają znamionowej pojemności. Nie są wtedy spuchnięte ale i nie funkcjonują prawidłowo.
  • Poziom 12  
    ciekawostka!
    Odpalam Linuxa Live z CD , po uruchomieniu wyłaczam linuxa. Zamyka procesy ,gasi ekran ale nie wyłączy całkowicie kompa.
    Gdy widzę ,że tylko świeci kontrolka power , przytrzymuję przycisk może 2 sekundy i wyłączam komputer.
    Następnie po włączeniu komputer startuje prawidłowo.

Kolejna sprawa pod windowsem gdy nacisnę przycisk wysuwania CD komputer się blokuje a gdzy działa na linuxie to jest OK.

Bardzo Was proszę o pomoc, bardzo zależy mi na tym sprzęcie.]Link[/url]
  • Poziom 12  
    OK znalazłem przyczynę i myślę ,że należy się tym podzielić.

Po długim szukaniu podjąłem próbę postawienia windowsa. Byla to ostatnie przyczyna którą mógłbym podejrzewać.

Przyczyna był program antywirusowy COMODO!!!! Nie instalujcie tego gówna. Już kilka razy miałem problemy na innych kompach (chciałem zaoszczędzić bo do firmy jest za darmo) i działy se sprawy typu blokowanie drukarek itp. ale to przerosło moją wyobraźnię.

Pokwapiłem sie nawet do jeszcze jednego zainstalowania windowsa i wszystko było ok do momentu nie tyle instalacji comodo a dokładniej gdy on zaktualizował bazę wirusów.