Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox 3.0 vs. Sagemcom F@st 3764

shepter 09 Dec 2013 16:52 2373 2
    shepter
    Level 2  
    W najbliższych dniach przechodzę na FunPack HD z Neostradą 40 Mb/s i mam dylemat jeśli chodzi o wybór routera VDSL..

Mam do wyboru Livebox 3.0 lub Sagemcom F@ast 3764? Którego z nich polecacie?

Nie znalazłem szczegółowych specyfikacji dla tych routerów więc ciężko porównać ich parametry (głównie interesuje mnie moc nadajnika/zasięg WiFi oraz stabilność działania sprzętu)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    andk1eltd
    Level 35  
    Oba są porównywalnej jakości, WiFi też. Cenowo też większej różnicy nie ma. Fizycznie LB jest czarny, mniejszy i chyba ładniejszy niż Sagemcom - jeśli już szukać różnic.
    LB 3.0 jest bardziej dla "niepiśmiennych" :D , więcej rzeczy robi się "samo", voip konfiguruje się sam - ale z orange'a, sprzęt jest zbrandowany.
    W Sagemcom można wpisać voipa jakiego się chce, może jest trochę więcej opcji konfigurowalnych przez usera, bogatsze statystyki.
    Do obu sprzętów nie znajdziesz (legalnie) firmware'u.
    Nagus
    Level 27  
    LB3.0 ma dwuzakresowe WiFi (2,4 / 5,2GHz), wbudowaną bazę DECT. Oprogramowanie okrojone jest jak tylko się dało, funkcjonalnie i wizualnie ujednolicone z LB2.0.

Quote:
    Do obu sprzętów nie znajdziesz (legalnie) firmware'u.

Jak znasz trochę chiński, to możesz spróbować poszukać FW do LB3.0 czyli ZTE ZXHN H368N ;-)