Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dałem silikon pd głowicę w 2t, popełniłem błąd?

09 Gru 2013 19:11 14019 13
 • Poziom 8  
  Witam. Wymieniałem koledze pierścienie w MZ 301.
  Wyczyściłem wszystko i dałem między głowice a cylinder aluminiową podkładkę na silikon 360'C i docisnąłem głowicę tak jak w fabryce z momentem 34 Nm.
  No coś mnie podkusiło z tym silikonem, a miałem dac na smar grafitowy :D
  Wiem ze jeżeli by było bez podkładki na sam silikon to by go wydmuchało.
  Czy w takim wypadku możliwe jest że mi ten silikon wypali albo wydmucha i nie będzie kompresji? Bo na jednym forum mnie zakrzyczeli ludzie ze nigdy nie daje się silikonu pod głowicę.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Owszem, popełniłeś błąd, ale myślę że po takim dokręceniu wygniotło silikon i nic ci nie wydmucha. Smaru też się nie daje pod głowicę tylko samą uszczelkę.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  ciasnykamsz napisał:
  Bo na jednym forum mnie zakrzyczeli ludzie ze nigdy nie daje się silikonu pod głowicę.


  A tu na co liczysz? Na głaskanie po głowie za silikon pod głowicą?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  popełniłeś błąd silikonu się nie daje nawet na niektórych pisze żeby nie używać pod głowice,ale jeżeli było go cieńutko i dobrze dociągnołeś śruby powinno być OK choć pewnie z czasem może sie coś dziać z silikonem dlatego też stosuje się uszczelki aluminiowe lub miedziane
 • Poziom 8  
  No bo pomyślałem sobie jak mi kiedyś mechanik w Mazdzie składał blok silnika i pokrywę zaworów na czerwony silikon i to jeździło...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  To Ty najpierw poczytaj podstawowa lekturę budowy silnika, a później bierz się za "naprawianie" komuś motocykli.... Żenada chłopie, pod ziemię ze wstydu powinieneś się zapaść za to co napisałeś.
 • Poziom 8  
  A poza tym to widziałem jak mój znajomi ma jawe 350ts cale poskładano na silikon i jeździ motocykl.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jeśli widziałeś jedno, widziałeś drugie, jeździ, odpowiedzi ludzi którzy się na tym znają nie pasują Ci, to powiedz po co założyłeś ten temat?

  Może i jeździ, za miesiąc płakać będzie że nie jeździ, o kant ..... taką naprawę.
 • Poziom 8  
  Przemo9826 napisał:
  Jeśli widziałeś jedno, widziałeś drugie, jeździ, odpowiedzi ludzi którzy się na tym znają nie pasują Ci, to powiedz po co założyłeś ten temat?
  .

  Pasuje mi jak najbardziej wypowiedź każdego na ten temat,
  Chciałem wiedzieć jakie jest zdanie innych na ten temat i rozwiać wątpliwości czy składanie głowicy z użyciem silikonu jest błędem czy nie?, bo takie rzeczy widziałem jak powyżej to opisałem,
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Szkoda że z dobrych praktyk nie bierzesz przykładu, tylko z dziadostwa.

  Masz poważne niedobory w wiedzy z budowy i zasady działania silników, inaczej takich baboli byś nie robił.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Więc podsumowuję:
  - smarowanie uszczelki pod głowicę czymkolwiek, to błąd, te uszczelki zakłada się na sucho, czysto, sterylnie, na przygotowane wcześniej powierzchnie - wyczyszczone, przeszlifowane, wyrównane i sprawdzone; uszczelki mają pierścień z metalu, który uszczelnia głowicę przy dociąganiu, a często także są pokryte "szlaczkiem" z elastycznego materiału uszczelniającego i NIC WIĘCEJ się nie stosuje!
  - każdorazowe odejście od tej reguły, czyli wszelkiego rodzaju silikony, uszczelniacze, smary (to już całkowity bezsens), to gwałt na zasadach poprawnej mechaniki i poważny błąd.

  Silikon kładą ci, co nie znają się na sprawie, nie potrafią rozpoznać ewentualnej usterki, np skrzywienia głowicy lub nie mają zamiaru tego naprawiać i w ten sposób maskują syfa pudrem.
  I zdziwię cię - przy idealnym spasowaniu cylindra z głowicą jet możliwe skręcenie bez uszczelki.
  Rada jest prosta - PRZED robotą zasięgnij wiedzy, ale nie u kogoś, komu się wydaje, że wie, a z rzetelnych opracowań, podręczników, które cię nie okłamią.
  I przed kolejnym takim wyczynem, dowiedz się, czym się różni uszczelnienie pod głowicą od uszczelnienia nad głowicą (pokrywa zaworów) i inne w silniku.