Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w radiotelefonach po włączeniu silnika itp...

bedziek 27 Lut 2008 21:13 136617 1517
  • #571 27 Lut 2008 21:13
    Bushmen_DZ
    Poziom 14  

Witam fakt na forum jest mnóstwo postów i rozwiązania jednoznacznego nie ma. Ja wrzucę jeszcze jeden problem vw sharan 1.9tdi radio uniden 510 na początku radio pracowało ok po uszkodzeniu webasto rozpoczęły dziać się cuda a dokładnie chodzi o antenę. Po paru dniach użytkowania antena przestaje działać na reflektometrze wchodzi na czerwone pole tak jak by była zwarta. Przenoszę antenę na inne auto i antena działa tak jak by się namagnesowywała ;) i czasami mam zakłócenia te z silnika likwiduje radio i filtr ANL ale czasami mam zakłócenia typu stukot młotka o kowadło.
    A podczas nasłuchiwania muszę jechać pokrętłem sqlch w prawo by zlikwidować szumy

Mam dość. Myślałem o czymś w stylu stabilizatora ale nie wiem czy to antena łapie, czy z zasilania.

• #572 27 Lut 2008 22:29
    lukas205
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem posiadam radio alan 78 jak silnik chodzi to w radiu słychać trzaski . Próbowałem podłączyć do innego auta i jest tak samo.
    Założyłem filtr i to nie pomogło. Proszę o pomoc.

• #573 28 Lut 2008 19:17
    sebo.44
    Poziom 10  

Kolego andrzejsq, jednak nie montowałem tego urządzonka o którym wspominałeś, ponieważ pokusiłem sie na podpięcie radyjka bezpośrednio od akumulatora: efekty jak dla mnie zdumiewające, jeżdżę od 3 dni i nie mam nawet drobnych zakłóceń od wentylatora chłodnicy (a wyło okropnie). Dziękuje i pozdrawiam, szerokości :)

• #574 12 Mar 2008 18:26
    zbyszek300400
    Poziom 1  

koledzy ja mam problem tego typu jak silnik jest uruchomiony gdy ja słucham słychac w głośniku trzaski, filtr przeciwzakłuceniowy mam założony, a instalacje do CB poprowadzilem prosto od akumulatora co może byc tego przyczyną

• #575 12 Mar 2008 21:56
    rakoczy42
    Poziom 18  

po zalozeniu przetwornic do xenonow w aucie pojawily sie trzaski na CB?czy zamontowanie jakiegos filtra dedykowanego do CB pomoze?zaznaczam ze dzieje sie to tylko wtedy gdy przetwornice sa zalaczone

• #576 18 Mar 2008 17:17
    misieks85
    Poziom 9  

Witam posiadam Audi A4 kupilem CB ALAN 48 plus multi i antene Sirio ML 145 gdy silnik nie pracuje jest OK ale gdy zapale silnik slysze w radiu takie stukanie.. dlaczego?? Prosze o pomoc i z gory dziekuje

• #577 18 Mar 2008 17:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #578 24 Mar 2008 20:09
    Warg
    Poziom 11  

takie szybkie pytanie znajomy ma problemy z CB, po podłączeniu go gniazda zapalniczki zasilacza od komórki bądź palmtopa zaczyna się wycie które zagłusza wszystko. jakieś propozycje?
    osobiście myślałem żeby dać na kabel od CB jakiś pierścień ferrytowy i 2 zwoje kabla wokół ferrytu + ewentualnie jakieś kondensatorek 100nF między + a mase przed zasilaniem.

• #579 24 Mar 2008 20:19
    rysiekj
    Poziom 14  

Warg napisał:
    takie szybkie pytanie znajomy ma problemy z CB, po podłączeniu go gniazda zapalniczki zasilacza od komórki bądź palmtopa zaczyna się wycie które zagłusza wszystko. jakieś propozycje?
    osobiście myślałem żeby dać na kabel od CB jakiś pierścień ferrytowy i 2 zwoje kabla wokół ferrytu + ewentualnie jakieś kondensatorek 100nF między + a mase przed zasilaniem.

Podaj więcej danych:
    1.Jakie radio?
    2.Jaka antena?
    3.Jak zamontowana antena?
    Czy zakłócenia są non-stop czy w określonych sytuacjach?
    Moga pochodzić od:
    - zapłonu
    - klimy(kompresor)
    - alternatora
    - od wzmacniacza z anteny fabrycznej radyjka
    - od elektroniki w aucie
    Takie proste filtrowanie może nie pomóc. Ja bym spróbował zmienić na początek usytuowanie anteny.

pzdr Rysiek

• #580 24 Mar 2008 21:00
    Warg
    Poziom 11  

Jak pisałem zakłócenia pojawiają się po podłączeniu do gniazda zapalniczki zasilacza od komórki czy palmtopa a dokładnie gdy ładują więc przypuszczam że zasilacze impulsowe z ładowarek sieją w instalacje
    gdy niema tych ładowarek podłączonych wszystko działa bez problemów :)

• #581 24 Mar 2008 21:18
    rysiekj
    Poziom 14  

Warg napisał:
    Jak pisałem zakłócenia pojawiają się po podłączeniu do gniazda zapalniczki zasilacza od komórki czy palmtopa a dokładnie gdy ładują więc przypuszczam że zasilacze impulsowe z ładowarek sieją w instalacje
    gdy niema tych ładowarek podłączonych wszystko działa bez problemów :)

A gdzie jest podpięte radio CB w tym momencie ?
    Nie wierzę osobiście w to, że zasilacze tych urządzeń sieją w instalcję, no chyba że radio CB i te urzadzenia są podpiete w tym samym punkcie. Tak nie należy robić. Z reguły to antena zbiera zakłócenia i tu zaczyna sie problem. Spróbuj podłączyć radio CB bezpośrednio do akumulatora i wówczas sprawdź jak to zmienia sytuację.

pzdr Rysiek

• #582 25 Mar 2008 11:16
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Witam
    Podpinam się pod temat mam unidena pro 520 na hustler magnesie 1m w mercedesie c klasy benzyna 1,8L problem jest taki gdy odpale silnik sa straszne zakłucenia szum dośc mocny taki ze musze zkrecic radio na SQ ponad polowe skali miałem pod gniazdeo zapalniczki podpiete ktos mi doradzil daj pod aku dałem bez zmian a nawet bym powiedzial ze zakłócenia sie zwiekszyly rozmawialem z szanowanym fachowcem od cb i mi powiuedzial ze musze zmienic antene na uchwyt bo to antena zbiera zaklucenia , sam stwierdziłem ze zaklucenia nie sa od zasilania wydaje mi sie ze zaklucenia antena zbiera od pomki paliwowej nie mam broblemow np jak włącze wycieraxczki czy klakson to nic sie nie dzieje tylko jak odpale auto to dwie diody mi prawie caly czas swieca takie zaklocenia zbiera gdy wylacze silnik jest boska cisza panowie jak myslicie zmiana anteny na uchwyt pomoze aha ten znawca mi mowil ze to wina stoi po stronie masy ze anteny na magnezie maja slabe masy i przez to zakłócenia zbieraja Prosze o pomoc

Dodam jeszcze ze na radiu ktore mialem wczesniej w tym samym samochodzi radio z nizszej polki Onwa MK3 tez na hustlerze nie tym co mam teraz ale na takim samym modelu hustlera nie mialem zadnych szumow glupi kupilem lepsze radio bo chodzilo mi zeby zlikwidowac calkiem szumu gdyz radio uniden ma przelacznik filtru ANL to mam teraz szumy jak fiks

• #583 25 Mar 2008 12:28
    rysiekj
    Poziom 14  

dj_bovorta napisał:
    Witam
    Podpinam się pod temat mam unidena pro 520 na hustler magnesie 1m w mercedesie c klasy benzyna 1,8L problem jest taki gdy odpale silnik sa straszne zakłucenia szum dośc mocny taki ze musze zkrecic radio na SQ ponad polowe skali miałem pod gniazdeo zapalniczki podpiete ktos mi doradzil daj pod aku dałem bez zmian a nawet bym powiedzial ze zakłócenia sie zwiekszyly rozmawialem z szanowanym fachowcem od cb i mi powiuedzial ze musze zmienic antene na uchwyt bo to antena zbiera zaklucenia , sam stwierdziłem ze zaklucenia nie sa od zasilania wydaje mi sie ze zaklucenia antena zbiera od pomki paliwowej nie mam broblemow np jak włącze wycieraxczki czy klakson to nic sie nie dzieje tylko jak odpale auto to dwie diody mi prawie caly czas swieca takie zaklocenia zbiera gdy wylacze silnik jest boska cisza panowie jak myslicie zmiana anteny na uchwyt pomoze aha ten znawca mi mowil ze to wina stoi po stronie masy ze anteny na magnezie maja slabe masy i przez to zakłócenia zbieraja Prosze o pomoc

Dodam jeszcze ze na radiu ktore mialem wczesniej w tym samym samochodzi radio z nizszej polki Onwa MK3 tez na hustlerze nie tym co mam teraz ale na takim samym modelu hustlera nie mialem zadnych szumow glupi kupilem lepsze radio bo chodzilo mi zeby zlikwidowac calkiem szumu gdyz radio uniden ma przelacznik filtru ANL to mam teraz szumy jak fiks

Może ten fachowiec i ma rację. Antena powinna mięć dobrą masę ale i to czasami nie pomaga. Pozatem kto pozwoli sobie na dziurawienie dachu ? Ale u mnie w zupełności pomogło przestawienie anteny-magnesówki w inny kąt dachu. Miałem identyczny problem, po starcie silnika poziom szumów przekraczał rozsądny poziom. Nie wiem czy Ci to pomoże ale spróbuj "pojeździć" po dachu anteną. Zwróć też uwagę na odpowiednią odległość anteny CB od fabrycznej anteny radiowej, jeżeli takową posiadasz. Są one przeważnie wyposażone w mocne wzmacniacze i te sieją straszliwie.
    Wychodzi tu sprawa jak kiepsko są odkłócane urządzenia w aucie i jak sieją.

pzdr Rysiek

• #584 25 Mar 2008 14:45
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Kurcze tylko jest problem bo ja nie mam anteny an dachu tylko na klapie dziur tez nie mysle robić chcialbym ta antenke dac na uchwyt z tylu na klapie , teraz mam nie daleko antety orginalnej ale jak bede mocowal teraz na uchwycie to dam po drugiej stronie auta antene mam w jednym blotniku z tylu lewy blotnik a antene od cb dam na prawy blotnik moze tak byc ?

I tak jak myślałem SUKCES zakłócenia znikneły całkowicie antena na uchwyt załatwiła wszystko zamontowałem w dziurę po antenie od telefonu w moim meśku problem ustapił i odbiera ślicznie także anteny na magnez to atrapa!!! no ewentualnie president za 300zl na magnesie cos tam psciaga w miare bez zakłócen ale i tak nie ma co go porównywać do anteny na uchwyt nawet zwykly LEMM jest lepszy ktory mam wlasnie teraz na dachu krotka bo 80cm a odbiera ze az milo takze do wszystkich ktorzy maja problemy z zakłóceniami pochodzącymi od anteny wypieprzcie magnesówki i założcie w dziure a jesli nie chcecie dziurawi furki to dajcie na jakims uchwycie podstawa to dobra masa anteny !!!!!!!!:!::!:

• #585 26 Mar 2008 16:26
    kazkaz
    Poziom 11  

co do montowania anteny na dachu zamiast magnesowki faktycznie moze pomoc w nie ktorych przypadkach ale upatrywal bym bardziej sukces kolegi w malej antenie ktora gorzej sciaga sygnal co za tym idzie i zaklocenia z kabli wysokiego napiecia(jesli filtry na zasilaniu nic nie daly to musza to byc zaklocenia z kabli wysokiego napiecia)u mnie problem rozwiazalem wymiana kabli i tu o dziwo zaskoczenie kable nowo kupione ngk okazaly sie gorsze (jesli chodzi o zaklocenia)niz stare ale sentecha i badz tu madry ps.przed kupnem kabli radze pozyczyc od kogos kable i sprawdzic czy to pomoze choc gwarantuje ze u mnie pomoglo

• #586 27 Mar 2008 13:08
    dj_bovorta
    Poziom 13  

kazkaz napisał:
    co do montowania anteny na dachu zamiast magnesowki faktycznie moze pomoc w nie ktorych przypadkach ale upatrywal bym bardziej sukces kolegi w malej antenie ktora gorzej sciaga sygnal co za tym idzie i zaklocenia z kabli wysokiego napiecia(jesli filtry na zasilaniu nic nie daly to musza to byc zaklocenia z kabli wysokiego napiecia)u mnie problem rozwiazalem wymiana kabli i tu o dziwo zaskoczenie kable nowo kupione ngk okazaly sie gorsze (jesli chodzi o zaklocenia)niz stare ale sentecha i badz tu madry ps.przed kupnem kabli radze pozyczyc od kogos kable i sprawdzic czy to pomoze choc gwarantuje ze u mnie pomoglo

No niestety muszę obalić twoją teorie kolego , na tej antence lepiej odbieram niz na wczesniejszej hustler 1m na magnesie kolego a i założyłem na chwile bata 1,2m lepszej firmy u kumpla co mi dostrajał żeby sprawdzić czy z dalsza bedzie sciagał i też nic nie zakłócało wiec kolego twoja teoria jest bledna w moim przypadku,

• #587 04 Kwi 2008 19:57
    KWDm
    Poziom 11  

Kolego nie masz w radiu filtru ANL??? jeśli go masz to problemy powiny zniknąć lecz gdy to nie zadziała to mogą być winne szczotki w erternatorze lub jakieśinne radio w pobliżu ( samochodowe do słuchania muzyki jeśli jest włączone) POzdrawiam

• #588 06 Kwi 2008 12:41
    arturbajerski
    Poziom 21  

Witam przyłączę się do tematu.Od kilku dni wzmaga się z zakłóceniami po odpaleniu silnika.
    Radyjko to UNIDEN PRO 510 XL i antena Magnum AT71 .
    Problem jest taki jak auto nie jest odpalone wszystko śmiga normalnie bajka:) ,ale jak tylko odpalę silnik robi sie kocioł ,strasznie zakłóca trzeszczy co kawałek .Radio podpiołem pod inny akumulator osobno i też ten sam efekt.Dodam że w aucie mam nowy akumulator i nowy alternator ,auto to opel astra 1.Zakładałem filtr na kabel zasilający tez lipa.Już nie mam pojęcia co z tym zrobić ,strasznie to upierdliwe .Podczas jazdy ci co są blisko słychać ich ok ale już troszkę dalej jakieś zniekształcenia .Antena zamocowana na dachu na stałe .

• #589 09 Kwi 2008 07:46
    froger123
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie a mianowicie mam taki problem i oczekuje odwas pomocy zakupilem radyjko TTI 770 oraz antene sirio as-100 antena zostala zestrojona do 1.3 mam dobre nadawanie i odbior ale niestety pojawily sie zaklocenia w postaci szumow i pyrkanie ale w momencie jak ktos nadaje to pyrkanie nie jest az tak uciazliwe ale ten szum drazni mnie to bardzo.Posiadam samochod marki renault laguna kombi 2002roku.moje spostrzezenie takie ze na postoju radyjko chodzi super cicho, ale jak poruszam kierownica odrazu pojawiaja sie za klocenia w postaci szumow lekki skret kierownica i juz to slysze na radiu jak odpale samochod tez jest ok ale jak znow poruszam kierownica odrazu szumy wiec stwierdzam ze to sa zaklocenia od wspomagania kierownicy. a wiec zakupilem kondensator przeciw-zakloceniowy od fiata 126 p i teraz mam pytanie czy moge go zastosowac w moim samochodzie i podpiac do alternatora i czy to zlikwiduje problem szumiacego radia.moze ktos mial taki sam problem niech poradzi jak to zlikwidowal.prosze rowniez o pomoc Pana Tadeusza pozdrawiam wszystkich.

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Zakłócenia w radiotelefonach po włączeniu silnika itp... przed wysłaniem postu.
    Proszę też pamiętać o punkcie 11.2 regulaminu. /c2h5oh/

• #590 09 Kwi 2008 07:53
    Koliber-Kraków
    Poziom 16  

Jeśli mogę coś pomoc to sugeruje założyć kondensator przy źródle zakłóceń.

• #591 09 Kwi 2008 07:55
    froger123
    Poziom 9  

to mam nie dawac kondensator na alternator ?

• #592 09 Kwi 2008 22:00
    arturbajerski
    Poziom 21  

Witam wiem ze jest taki dział gdzie są problemy związane z zakłóceniami tam już pisałem ale jakoś odpowiedzi nie uzyskałem ,więc doszedłem jakoś z kąt pochodzą zakłócenia w moim radiu .Teraz opisze jak to wygląda i w czym jest problem ,po odpaleniu auta w cb słychać gwizd ,nie mogłem zlokalizować żródła zakłóceń .Kąbinowałem tak Podłączyłem radio pod inny akumulator zupełnie oddzielne żródło napięcia , efekt taki sam .Potem odłączyłem antene i świstu nie ma,więc rozumiem że zakłócenia wchodzą przez antenę .Póżniej odłączyłem ten gruby kabel od alternatora i jest super ,więc zakłócenia wchodza od alternatora .Dodam antena jest zamątowana na stałe .Stosowałem różne filtry na zasilanie i lipa cały czas tak samo .Czytałem na forum że można zastosować jakiś kondensator do alternatora ,ale nie wiem dokładnie jaki ,byłem w kilku sklepach i pytałem o kondensator przeciw zakłóceniowy nie ma takiego taką odpowiedz uzyskałem .Co mogę z tym problemem zrobić jak to wyeliminować ,jak odpinam ten gruby kabel od alternatora jest ok super auto to astra 1 .Strasznie to upierdliwe Proszę o pomoc w tej sprawie.Przedstawiłem cały problem jak to wygląda .

• #593 09 Kwi 2008 22:11
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Alternator do naprawy.
    Usuwa sie przyczyny a nie skutki.
    Michał

• #594 09 Kwi 2008 22:22
    arturbajerski
    Poziom 21  

SP5IT napisał:
    Alternator do naprawy.
    Usuwa sie przyczyny a nie skutki.
    Michał

Kolego a co mam kupić żeby to naprawić ?Czy naprawa na pewno pomoże ? a zastosowanie jakiegoś kondensatora nie pomoże ?

• #595 10 Kwi 2008 23:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #596 11 Kwi 2008 17:07
    anatolbud
    Poziom 10  

Ja mam ten problem w nowym Fiacie Dukato owijałem wszystko foliami aluminiowymi nic nie pomogło teraz zastosuję numer z kondensatorem 4700uF podpiętym do cb bo nie wiem jak to zrobić przy alternatorze

• #597 11 Kwi 2008 17:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #598 12 Kwi 2008 08:27
    arturbajerski
    Poziom 21  

Witam u mnie zdecydowanie pomogło, podłączenie kondensatora do alternatora był już znaczny efekt ,potem jeszcze zmieniłem antenę i jest już w 100% ok.Na kablu od zasilania cb mam założony filtr .

• #599 12 Kwi 2008 18:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto