Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ?

autococker 09 Gru 2013 19:38 7818 11
  • #1 09 Gru 2013 19:38
    autococker
    Poziom 7  

Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ?
    Wiecie mo瞠 co sie mog這 zepsuc ? bo przez pare miesiecy by這 wszystko OK :/

0 11
  • #2 09 Gru 2013 23:16
    serwisor
    Poziom 29  

Ta鄉a z jakim IP?
    Co z zasilaczem?
    Co ze sterownikiem do RGB?

0
  • #3 20 Gru 2013 08:23
    syndromx
    Poziom 2  

Witam mam podobny problem pojawi si nagle po 8 miesi帷ach u篡wania
    ta鄉a 鈍ieci na bia造m wszystkimi kolorami (jak t璚za)
    na zielonym 30cm swieci a 20 cm nie swieci naprzemiennie
    wymieni貫m sterownik i problem nie znikno
    Jaka przyczyna ??

0
  • #4 20 Gru 2013 20:24
    yamayama
    Poziom 16  

Miejscowe przerwy w po陰czeniach ta鄉y RGB lub uszkodzona ta鄉a. Odszuka wadliwe odcinki i wymieni lub polutowa. Miejsce ci璚ia co ok 5cm. Zmiana odcienia p造nnie wzd逝 tasmy jest wynikiem u篡cia zbyt d逝giego odcinka zasilanego z jednej strony.

1
  • #5 21 Gru 2013 08:11
    syndromx
    Poziom 2  

takie lutowanie to raczej w pojedynczym przepaleniu diody bo w powy窺zym zdj璚iu to raczej trzeba by ca陰 ta鄉e poci望 i zrobi j r璚znie od nowa tyle lut闚 mo瞠 si nie sprawdzi.
    A co do zmiany odcienia na d逝go軼i ta鄉y bardziej inny odcien im dalej od zasilacza to si zgodze (za s豉by zasilacz) tylko mi si zmieniaj kolory co 20- 30 cm

Dodano po 10 [minuty]:

Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ? Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ? Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ? Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ? Led RGB 5050 - przepalona ta鄉a led RGB 5050 ?

0
  • #6 21 Gru 2013 10:30
    yamayama
    Poziom 16  

:D nikt nie m闚i 瞠 b璠zie 豉two, p造nna zmiana odcienia to nie zasilacz tylko spadek napi璚ia na 軼ie磬ach zbyt d逝giego kawa趾a ta鄉y.

PS.g堯wnie fabryczne chi雟kie luty si nie sprawdzi造.

1
  • #7 06 Sty 2014 16:25
    autococker
    Poziom 7  

Ja ju sw鎩 zestaw rgb 5050 300 led 12m rozebra貫m, b璠 pr鏏owa go reanimowa a jak si nie da to niestety trzeba b璠zie kupi nowy :/

0
  • #8 06 Sty 2014 19:54
    15kVmaciej
    Poziom 35  

Nic, tylko r璚e za豉ma... Towar reklamuj 瞠 wytrzyma 30 000, 50 000, a nawet widzia貫m 100 000 godzin ci庵貫j pracy, a tu dooko豉 posty- 鈍ieci這 fajnie par miesi璚y, ale mam teraz problem.. Ju to widz, dioda po diodzie wymieniana, rwane sufity, bo po陰czenia zagipsowane albo pod p造tkami hiszpa雟kimi (przecie mia這 dzia這 dzia豉 na wieki)...
    I to ruszanie wszystkiego pod napi璚iem, bo mo瞠 skr皻ka si poluzowa豉.. Nawet, je郵i jest na obwodzie RCD, to pewnie najta雟zy AC, a on jest raczej 郵epy na to, co si dzieje za przetwornic, na drugim metrze ta鄉y.. :/

0
  • #9 19 Kwi 2014 14:10
    keelooveek
    Poziom 11  

Zainteresowa mnie post powy瞠j. Czyli w tych najta雟zych, chi雟kich zasilaczach nie ma zabezpieczenia zwarciowego? A je郵i jest to czy nie wystarczy na ochron ta鄉y w przypadku zwarcia zaraz na wyj軼iu zasilacza pomijaj帷 ta鄉 lub cz瘰ciowego na ta鄉ie(mam tu na my郵i spadek napi璚ia spowodowany zwarciem cienkich 軼ie瞠k, gdzie prad nie przekracza maksymalnego[lub odpowiednio wysokiego dla zabezpieczenia] pr康u zasilacza)? I czy m鏬豚y kolega 15kVmaciej wyt逝maczy w jaki spos鏏 zasilacz ma wiedzie co dzieje si na np. drugim metrze?

0
  • #10 20 Kwi 2014 06:36
    syndromx
    Poziom 2  

Witam mine這 troch czasu ale zanios貫m te ta鄉y w ko鎍u do sklepu na reklamacj szczery sprzedawca powiedzia , 瞠 od dw鏂h lat takie partie puszczaj z firmy LED POL wadliwe i nie jestem pierwszy dlatego wymieni豉 mi na ca趾iem innej firmy na razie problem znik ju to nie zasilacz tylko h.... ta鄉y pozdrawiam

0
  • #11 20 Kwi 2014 18:37
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

A jaka jest d逝go嗆 tej ta鄉y RGB, jak j zasilasz ? (co ile metr闚)

Dodano po 1 [minuty]:

keelooveek napisa:
    Zainteresowa mnie post powy瞠j. Czyli w tych najta雟zych, chi雟kich zasilaczach nie ma zabezpieczenia zwarciowego? A je郵i jest to czy nie wystarczy na ochron ta鄉y w przypadku zwarcia zaraz na wyj軼iu zasilacza pomijaj帷 ta鄉 lub cz瘰ciowego na ta鄉ie(mam tu na my郵i spadek napi璚ia spowodowany zwarciem cienkich 軼ie瞠k, gdzie prad nie przekracza maksymalnego[lub odpowiednio wysokiego dla zabezpieczenia] pr康u zasilacza)? I czy m鏬豚y kolega 15kVmaciej wyt逝maczy w jaki spos鏏 zasilacz ma wiedzie co dzieje si na np. drugim metrze?

Zabezpieczenie zwarciowe ma這 tu potrzebne, wa積a jako嗆 ta鄉y i spos鏏 jej zasilania.

0
  • #12 21 Kwi 2014 17:42
    syndromx
    Poziom 2  

10 m to dwie ta鄉y na jednym zasilaczu id wszystko gra

0
  Szukaj w 5mln produkt闚