Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 2000r 1.9 TDI 115 blokujące koła

09 Gru 2013 19:40 2091 21
  • Poziom 8  
    Witam, mam nietypowy problem i proszę o pomoc

Aczkolwiek w moim Sharanie bardzo ciężko kręcą się koła z przodu

zdjąłem koło chcąc sprawdzić czy zaciski nie są uszkodzone bo założyłem nowe klocki ale jak zdjąłem zacisk to tarcza tak czy siak bardzo ciężko się obraca do przodu jak i do ryłu a obracając ją na początku lekko piszczy ale nie wiem co
    czy to może być jakieś łożysko ??
    objawia się to najczęściej jak zasuwam sobie gdzieś tak 100 km/h wrzucam luz (jałowy bieg) a samochód hamuje jadąc na prostej drodze jak i z małej górki
    może to skrzynia ??
    wymieniałem zaciski z tyłu i może troszkę zapowietrzyłem układ ale to przecież nie ma żadnego wpływu i powiązania
  • Poziom 20  
    many2999 napisał:
    wymieniałem zaciski z tyłu i może troszkę zapowietrzyłem układ ale to przecież nie ma żadnego wpływu i powiązania
    many2999 napisał:
    ale jak zdjąłem zacisk to tarcza tak czy siak bardzo ciężko się obraca do przodu jak i do ryłu a obracając ją na początku lekko piszczy ale nie wiem co
    Sam sobie zaprzeczasz.
    Sprawdź łożyska zanim na trasie wyprzedzi Cię któreś koło. Handlarze często doje8ują łożyska by te nie huczały.
  • Poziom 26  
    Gdyby hamulce trzymały to po paru kilometrach felgi były by gorące. Jest tak u Ciebie?
  • Poziom 8  
    ale drugie koło jest git a z drugiej strony podczas jazdy nic nie wyje i nie huczy .
    Łożysko jest w stanie hamować koło ??

Dodano po 1 [minuty]:

felgi są zimne
  • Poziom 20  
    Uszkodzone łożysko stawia opór. Sprawdź je. Mógł ktoś je docisnąć za mocno.
  • Poziom 8  
    ok jutro to sprawdzę
  • Poziom 21  
    Może to być łożysko owszem ale pierwszy raz słyszę, że można za mocno dokręcić zamknięte łożysko
  • Poziom 8  
    ale ja z drugiej strony nic nie ruszałem przy tym łożysku jedyne co to ściągałem wahacze
    ale to raczej nie ma nic wspólnego
  • Poziom 21  
    Daj łożysko do wymiany i będzie ok.
  • Poziom 8  
    ale koła mogą przez to chodzić ciężej ??
    bo moje się strasznie ciężko obracają
    nawet jak jadę z górki na luzie to hamuje
  • Poziom 24  
    żebyś nie musiał ponawiać problemu tu na forum :idea: ,dla św. spokoju wymień sobie obydwa łożyska :idea: :D

ile to ma przejechane km :?:
  • Poziom 8  
    hmm teraz to już jakieś 350 tys ale wszystko wymieniałem jak coś takiego się działo
    ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem
  • Poziom 24  
    Pamiętasz kiedy łożyska wymieniałeś :idea: :cry:
  • Poziom 8  
    z rok temu może półtora
  • Poziom 24  
    obie strony wymieniałeś i co teraz jedna strona hamuje ci :idea: znaczy że zle założyłeś je :idea: :idea: :cry:
  • Poziom 8  
    ale po takim długim czasie to raczej nie możliwe ??
    bo jak bym źle założył to by chyba było coś od początku ??
  • Poziom 24  
    Łożysko które teraz ledwo się kręci :!: :idea: nie mogło być dobrze założone od początku :idea: :D ,pewnie zle skręciłeś albo założyłeś tandete chińską :idea: :cry:
  • Poziom 8  
    jeździłem tak z półtora rok i nic się nie działo a nagle źle założyłem ???
    ogarnij się
  • Poziom 32  
    Panowie dajcie spokój z tym łożyskiem już, jak byś miał łożysko wywalone to byś już to dawno wiedział, słyszał. Skrzynia zawsze będzie stawiała pewien opór jak będziesz kręcił kołem. Olej jest w skrzyni? Jak się zachowują hamulce na gorąco jak parę razy mocno wdepniesz, idzie kołem obrócić normalnie?
  • Poziom 8  
    idzie ale z wielkim oporem , sprawdzałem też przy ściągniętym zacisku i jest tak samo
    i nie wiem co to może być
  • Poziom 21  
    dabu napisał:
    Skrzynia zawsze będzie stawiała pewien opór jak będziesz kręcił kołem
    Pewien to nie wielki
    Zawsze może wykręcić półoś i wtedy wyeliminuje czynnik skrzyni :)
  • Poziom 32  
    To odkręć półoś i zobacz jak sama skrzynia stawia opory.