Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MF24 (Dronningborg) - Kombajn zbożowy MF24, niewłaściwe działanie hydrauliki

09 Gru 2013 19:43 2304 3
 • Poziom 8  
  Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum i niestety związany z awarią. Mianowicie mam problem z działaniem hydrauliki w kombajnie MF24 (odpowiednik Dronningborg d4500). Problem objawia się tym, że utraciłem nagle możliwość proporcjonalnego opuszczania hederu. Podnoszenie odbywa się poprawnie, natomiast gdy che go opuścić nie mogę zrobić tego powoli ( zawsze z maksymalną prędkością) i zawór w rozdzielaczu otwiera przepływ tylko przy maksymalnym wychyleniu dźwigni. Podczas opuszczania słychać także głośne uderzenie w rozdzielaczu. Dodam jeszcze że te zjawisko występuje na wszystkich 4 sekcjach rozdzielacza. Montowałem już dławiki jednostronnego działania przy siłownikach, spowolniły one przepływ ale nadal mogę opuszczać heder tylko z jedna prędkością tym razem wolniej ale po puszczeniu dźwigni heder opada jeszcze przez chwile aż do ustalenia się ciśnienia w akumulatorach. Może te dławiki umieścić przed akumulatorem? tylko ze nadal nie będę mógł opuszczać hedra wolniej lub szybciej. Dodam jeszcze ze sprawdzałem rozdzielacz w kilku zakładach i powiedziano mi że nie ma w nim usterki i że niestety tak musi on działać. Czy wykluczyć wadę w rozdzielaczu?

  Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
 • Poziom 39  
  Były dławiki? Nie, to po co je zamontowałeś. Nie usunąłeś awarii, a walczysz ze skutkami. Po Twoim opisie wygląda jednak na uszkodzenie rozdzielacza, zamontuj manometry kontrolne i sprawdź jak wygląda sprawa ciśnień. O ile to możliwe, zamień przewody do siłowników i zobacz czy sytuacja się zmieni.
 • Poziom 8  
  Niestety nie znam przyczyn awarii i wychodzi na to, że walczę tylko z jej skutkami. Dławików oryginalnie nie było. Zamontowałem je w celu zwolnienia przepływu. Nie jestem fachowcem w dziedzinie hydrauliki więc nie wiem gdzie wpiąć manometry i jaka powinna być wartość ciśnień. Większość przewodów jest metalowa. Dodam jeszcze, że usterka pojawiła się po zjechaniu z lawety jako że kombajn zakupiłem na zachodzie. Przed załadunkiem wszystko było ok. Wykluczyć mogę chyba też zapowietrzenie układu, ponieważ kombajn przepracował w ten sposób kilkadziesiąt godzin.
 • Poziom 18  
  Kolego co znaczy na wszystkich 4 sekcjach- czy przekładałeś przewody od hederu czy oprócz hederu coś jeszcze działa niepoprawnie. posiadasz jakiś schemat do tej maszyny??