Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Aretuza nie kręci beben

kondi169 09 Gru 2013 20:10 3807 10
  • #1 09 Gru 2013 20:10
    kondi169
    Poziom 9  

Witam jak w temacie pralka działa ok pompuje wypompowywuję itp. z tym, że bęben stoi w miejscu. Już od jakiegoś czasu jak za dużo prania się załadowało to bęben nie miał siły kręcić, teraz stanął całkowicie. Rozebrałem tył myśląc, że może spadł pasek ale okazało się, że jest ok co widać na dołączonym zdjęciu. Następnie zdjąłem pasek i silnik kilka razy zakręcił lecz od tej pory nie kręci ruszając nim nie ma żadnych oporów. Co może być przyczyną jak to sprawdzić? Dzięki za pomoc. Pralka Polar Aretuza nie kręci beben

0 10
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2013 20:31
    pawlik722
    Poziom 20  

Zmierz uzwojenia w silniku, sprawdź kondensator, czy na wirowaniu również nie daje żądnych oznak?
    jak wygląda cykl prania po włączeniu? sprawdź grzałkę jeśli nie nagrzewa wody. jeśli jednak nie wiruje na tym programie to skłaniał bym się w stronę silnika. podaj jeszcze model pralki bo na razie widzę że to jakiś Polar, seria PS?

0
  • #3 09 Gru 2013 20:38
    kondi169
    Poziom 9  

nic więcej nie pisze na pralce nie ma danych. Przy wirowaniu też nic nie rusza, co do cyklu to jest pranie wstępne>pranie zasadnicze>płukanie>odwirowywanie

czy w silniku są szczotki? czy one mogą być przyczyną?

0
  • #4 09 Gru 2013 23:18
    movzx
    Poziom 39  

kondi169 napisał:
    czy w silniku są szczotki?
    Nie :D
    Wyżej dostałeś kilka całkiem trafnych rad, sprawdzaj po kolei.
    Silnik można sprawdzić podłączając na krótko do sieci, jak to zrobić jest opisane (mnóstwo razy) na forum.

0
  • #5 10 Gru 2013 21:03
    pawlik722
    Poziom 20  

W tym silniku rzadko się zdarza żeby nie chodził bez dania "głosu" najpewniej uszkodzona jest inna część pralki przez co silnik nie jest załączany.
    o cykl prania chodziło mi co się dzieje po włączeniu na pranie, pobiera wodę? czy ją grzeje? nie pamiętam czy w tej pralce grzało wode przed włączeniem bębna czy w trakcie juz prania.
    Czy po włączeniu na wirowanie coś się dzieje? bardzo często pralka nie chce nic zrobić bo nie może pobrać wody, czy słychać elektrozawór(i znowu nie wiem czy pobiera czy nie) jeśli nie pobiera to warto przeczyścić filtr w elektrozaworze. i sprawdzić sam elektrozawór, no ale to takie radzenie na zapas, najpierw musisz odpowiedzieć na poprzednie pytania:)

Co do silnika to silnik indukcyjny, niema tutaj szczotek.

0
  • #6 10 Gru 2013 22:22
    kondi169
    Poziom 9  

tak pralka pobiera wodę i wypompywuję wszystko działa i załącza się tak jak podczas prania normalnego. Słychać włączanie się poszczególnych trybów jak zawsze słychać również jak uruchamia bęben i mija kilka sekund jak by bęben się kręcił w lewo po chwili znów pstryka co oznacza zatrzymanie bębna i po chwili znów start i obrót bębna w prawą stronę z tym, że bęben się nie kręci a słychać wszystkie poszczególne włączenia trybów

0
  • Pomocny post
    #7 10 Gru 2013 22:46
    637182
    Usunięty  
  • #8 10 Gru 2013 23:07
    kondi169
    Poziom 9  

tak silnik słychać a co do grzania to wydaje mi się, że nie grzeje być może za krótko chodziła.

0
  • #9 11 Gru 2013 00:31
    movzx
    Poziom 39  

Porady już padły. Dalsze teoretyczne wywody autora bez wzięcia się do roboty poskutkują koszem.

0
  • #10 15 Sty 2014 14:27
    kondi169
    Poziom 9  

Witam ponownie jak pisałem przestał kręcić bęben a więc tak jak pisaliście wymieniłem kondesator na nowy. Po założeniu nowego kondesatora bęben ładnie kręci lecz gdy załaduje pranie pobierze wodę to znów stoi w miejscu nie ma siły zakręcić. Kiedy pralka wypompuje wodę i zacznie wirować i jest jej lżej zaczyna znów obracać bębnem. Macie jakieś pomysły?

0
  • #11 16 Sty 2014 16:34
    637182
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo