Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telkom Telmor GMC-351 - Zepsute gniazdo. Sugestie dot innego gniazda

09 Gru 2013 20:47 1299 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Proszę o podpowiedź jakie gniazdo końcowe kupić. I jakiej firmy będzie najlepsze.
    Moim dostawcą mediów jest Multimedia więc po jednym kablu koncentrycznym idzie sygnał zarówno TV, Tel, Internet.
    sygnał jest podzielony na dwa pomieszczenia do jednego idzie TV (cyfrowa itd) drugie pomieszczenie modem ARRIS TM902S (internet 30 Mbit, tel.) TV analogowe oraz radio.
    Jako gniazdko końcowe miałem GMC-351 gniazdo multimedialne http://www.telmor.pl/gniazda_abonenckie/Gniazda_typu_RadiusMax/GMC-351_gniazdo_multimedialne
    No powstał problem gdyż po 2 latach używania owego gniazdka przestało działać (modem się przestał logować. Tv Radio normalnie.)
    Pan z serwisu dał swój trójnik (TELESTE DTS 106 5-1000Mhz)
    I pytanie czy mam szukać takiego samego gniazdka tej samej firmy?
    I nadmienię że zamierzam podzielić także sygnał na dwa tv analogowe czy po owym gniazdku mogę zastosować taki trójnik http://www.telmor.pl/Elementy_bierne_aktywne/Rozgalezniki_RTV_SAT/VT_10x
    Czy może inna firma?
  • Poziom 38  

Zawezwać serwis kablówki.
  • Poziom 10  
    No przecież napisałem ze był pan z serwisu i dał swój trojnik ale to nie chodzi o to aby teraz zamiast normalnego gniazdka ze ściany wychodził kabel z owym trojnikiem.
  • Poziom 38  

No właśnie o to chodzi, że powinno być zamiennie zamontowane gniazdo multimedialne, a nie odgałęźnik. Więc zadzwoń do operatora i zapytaj się po pierwsze, dlaczego tak masz to wykonane.

Bo normalnie to właśnie z gniazda multimedialnego, z jego wyjścia TV, idzie się na rozgałęźnik na dwa analogowe TV, tak, aby te TV nie wnosiły zakłóceń w tor IP.

Są co prawda możliwości budowania takich instalacji w oparciu nie o gniazda multimedialne, ale o specjalne rozgałęźniki / odgałęźniki zabezpieczające tor IP, ale ten twór odgałęźnik Teleste wygląda na typowy ogólnego zastosowania.

Czyli sumując - wszystko zależy od filozofii budowy sieci przez operatora kablowego.
  • Poziom 10  
    Widzisz padło gniazdko moje zawołałem serwis operatora i pan przyszedł zamontował owy trójnik i poszedł mógłby go zapewne włożyć w obudowę typu "myszka" ale wiesz wiąże się to z kuciem w ścianie itd. Mi net działał dobrze z tym moim gniazdkiem co napisałem (wszystko estetycznie zrobione pod zestawem w listwie) Więc pytanie czy mimo że owe gniazdo się zepsuło po 2 latach to czy kupić takie samo czy może innej firmy