Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gal16v8 - w czym napisać kod źródłowy?

domon 09 Gru 2013 21:45 900 4
  • #1 09 Gru 2013 21:45
    domon
    Poziom 11  

Witam

Zbudowałem dziecku układ "kostka do gry" z Praktycznego elektronika 8/99. W układzie tym wykorzystano układ programowalny GAL16v8. mam taki chip oraz programator który programuje ten rodzaj GALA. Nie posiadam wsadu gotowego skompilowanego aby zaprogramować ten układ a jedynie dysponuje listingiem jaki praktyczny elektronik opublikował w swoim piśmie. Chciałbym zapytać jakiego programu tudzież języka użyć żeby przepisać ten listing, skompilować program i zaprogramować tak aby układ był w pełni działający?

w załączniku podaję listing kod źródłowy do gala

bardzo proszę o pomoc

Dodam że dotychcas programowałem jedynie układy AVR za pomocą bascoma

0 4
  • #3 09 Gru 2013 22:05
    domon
    Poziom 11  

dzieki za link ale...
    zainstalowałem wincupl ale kompletnie nie wiem jak tego używać. Dla mnie ten kombajn jest zupełnie niezrozumiały. Wincupl zadaje milion pytań na starcie typu pyta o pinnodes co kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi. jest to na pewno język doskonały ale nie dla kogoś po bascomie. Może jest coś prostszego co działa na zasadzie przepisz sprawdź skompiluj zapisz? nie chcę sie wdawac w rozgryzanie działania układu dociekania równań itp chciałbym to uruchomić. Jeżeli temat, który założyłem wymaga miliona postów i dwa tygodnie dyskusji to prosiłbym kogoś tak dobrego o skompliowanie po prostu tego listingu tak abym mógł bez zabierania komuś czasu samemu zaprogramowac gala wygenerowanym wsadem i dac dziecku do zabawy kostke:)

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2013 22:14
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

2 minuty roboty i efekt w załączniku.
    Wszelkie pytania WinCUPLa możesz zignorować i po prostu potem wkleić kod.

0
  • #5 09 Gru 2013 22:16
    domon
    Poziom 11  

dzieki bardzo za pomoc:)

mam nadzieje że uda mi sie to zaprogramowac bez problemów

pozdrawiam serdecznie

0