Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer. Teoria i budowa

Snajper2110 09 Gru 2013 23:53 891 1
  • #1 09 Gru 2013 23:53
    Snajper2110
    Poziom 10  

Siemano.
    Wiem że podobnych tematów było już sporo, ale żaden nie odpowiedział na moje pytania. Chce zbudować subwoofer do mojego zestawu. Problem polega na tym że nie mam wyjścia liniowego do subwoofera w wzmacniaczu. Mój wzmacniacz ma podobno 120W. Za subwoofer niech posłuży mi np Tonsil 140 niskotonowy. Chodzi mi o schemat zwrotnicy/filtru niskotonowego do tego głośnika, bym mógł podłączyć go pod wyjście mocy w wzmacniaczu i dało to solidny efekt. I czy da się jakoś podłączyć 2 kanały pod jeden taki subwoofer by osiągnął więcej mocy?
    Liczę na wyrozumiałość. Znalazłem tematy podobne ale były albo do samochodu albo na sygnał z wyjścia liniowego.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 10 Gru 2013 05:02
    flubber.trip
    Poziom 27  

Jeżeli twój wzmacniacz może uciągnąć obciążenie 4 Om, a głośnik masz 8 Om, to można się pokusić o odwrócenie fazy jednego z kanałów wzmacniacza, a subwoofer przyłczyć mostkowo do obu kanałów. Glośniki stereo i subwoofer musiały by być oddzielone zwrotnicami, aby nie grały tym samym pasmem i nie przeciążyły wzmacniacza, a jeden z nich musiałby być przyłączony odwrotnie (+/-).

0