Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5350 - Błąd 6502 po wymianie chipów - system Ciss

10 Gru 2013 00:32 3945 8
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam drukarkę canon mg5350, zamontowany od nowości system CISS i zadrukowała już około 35.000 kartek. Ostatnio częściej (od nowości tylko raz) pojawia się błąd 6502 i aby znikł skutkuje tylko wymiana chipu na nowy (czyszczenie nie pomaga). Drukarka poza tym sprawuje się dobrze, nie pojawiają się raczej inne błędy. Tylko teraz coś jej odbija.

Zna ktoś powód takiego działania, ew. wie jak to obejść? Czy potraktowanie chipu reseterem pomoże, czy jednak uszkadza się on mechanicznie? Ew. znacie inne sposoby poradzenia sobie z tym problemem? Wie ktoś czy można gdzieś kupić same chipy do tuszy?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    6502 to podobno problem z odczytaniem chipu. Zresztą jeżeli wymiana chipów pomaga to chyba to jest przyczyną, uszkodzenie chipa.

Z reseterami to różnie bywa i nie zawsze działają z zamiennikami chipów.

Ile tuszu zużyłeś na te 35tys. stron?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Sługa WSI

Dodam tylko, że wszystkie strony praktycznie w zadruku z obydwu stron kartki papieru się odbywały i ilość kartek podałem x2.

Tuszu z systemu CISS zużyłem ok 500 ml czarnego pigmentowego i kolorów po około 100 ml - drukuję sporo dokumentów z obrazkami kolorowymi. Canon MG5350 - Błąd 6502 po wymianie chipów - system Ciss

Czyli ile stron ma moja drukarka za sobą (licząc dwustronne zadruki za 2 kartki) bo nie wiem sam jak tą kartkę interpretować.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Tuszów z butli mam 2 (pigment i barwnik). Wydruków z WiFi nie mam bo sieć jest akademicka i musiałbym mieć swój router żeby to działało, tak mi się zdaje przynajmniej a i czasu nie mam tego zrobić szczerze mówiąc.

Na pewno nie jest używany tusz z "grubego" pojemnika z czarnym tuszem? To właśnie jego ubywa w najszybszym tempie i częściej go dolewam a druków jednostronnych jest znacznie mniej od dwustronnych (może z 10 procent) podczas gdy tuszu czarnego "cienkiego" dolewam minimalnie więcej niż kolorowych. Jest jakiś sposób aby ograniczyć marnotrawstwo tego tuszu?

Co do pampersa to wiem, że trzeba będzie niedługo zresetować go i pewnie solidnie wyczyścić drukarkę w środku i przesmarować ją, bo troszkę zaczyna piszczeć podczas odbierania papieru z kasety (tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać).
  • Poziom 19  
    Wygląda na to, że większość PGBK wylądowała w pampersie. Niestety nie ma na to rady przy druku dwustronnym.

To się nazywa ekologia, oszczędzamy papier ale marnujemy wszystko inne :)
  • Poziom 11  
    Wymieniłem chipy (czarny - wąski pojemnik i cyjan) oraz pojemnik od czarnego szerokiego pojemnika do wymiany i wszystko działało jak należy - ale drukarka już padła. Wykończyła ją nie tyle ilość wydruków co moje nieudolne czyszczenie jej spirytusem.