Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-3175fn - Nie drukuje YELLOW pomimo pełnego toneru

10 Gru 2013 00:35 2022 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam nietypowy problem. Uzupełniłem dedykowanym proszkiem tonery, i wszystkie kolory prócz żółtego drukują się dobrze. Po wyjęciu toneru, zauważyłem, że proszek nie jest podawany w pełni jak w przypadku pozostałych tonerów na rolkę. Pomyślałem, że może wina jest po stronie tej rolki (jakieś mikropęknięcia) więc wziąłem oryginalny nigdy nie regenerowany toner, zasypałem go testowo - i jest tak samo. Przy brzegach proszek jest dość ładnie rozproszony, natomiast na środku, to jak kot napłakał.

Drukarka miała raz wymieniane tonery na "zregenerowane". Podobna sytuacja z tym kolorem była pod koniec pierwszego toneru, i w zasadzie cały drugi (zamiennik) miał podobnie. Proszę o radę, czy da się coś wymodzić z tym bez zakupu kolejnego tonera ?

EDIT: Dodam, że sprawdzałem również na nowym chipie.
  • Poziom 17  
    Jaki toner użyłeś do regeneracji ? Dedykowany ?
    Brak koloru na wydruku zazwyczaj wiąże się z brakiem kontaktu elektrycznego do danej kasety z kolorem. Dobrze złożyłeś kartridż?
  • Poziom 9  
    Witam,

W mojej drukarce do napełnienia wystarczy z boku wyciągnąć "zaślepkę". Wszystkie kolory po doładowaniu działają prawidłowo, prócz tego. Toner jest oryginalny i jak wspomniałem pierwszy raz doładowany.

Edit: Próbowałem 2 chipy wkładać, dalej nie drukuje jak należy. W załączniku dodałem zdjęcie jak wygląda rolka tego tonera - drugi, który zniszczyłem w imię nauki, miał 2 cieniutkie linie z rozłożonym tym proszkiem i był już nabijany przez kogoś (allegro). Jedno zdjęcie to toner i rozłożenie proszku, drugie zdjęcie drukowany i wydrukowany kolor żółty i zielony.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Czy czyściłeś listwę zgarniającą (tą nad tym wałkiem)? Na tonerach zamiennych ciężko uzyskać odpowiednie nasycenie koloru. Nie ma znaczenia czy pojemnik był oryginalny, znaczenie ma jakiego użyłeś proszku. Zmiana chipa nic tu nie da. Listwa po prostu źle rozprowadza toner.
  • Poziom 9  
    Nie czyściłem. Jak to zrobić ? Czym, aby nie zepsuć :-P Nigdy czegoś takiego nie musiałem robić. Będę wdzięczny za wskazówkę.

Ps. Proszek dedykowany do tego modelu drukarki. Jak wspomniałem pozostałe funkcjonują prawidłowo.

EDIT: Eureka :-) Poświęciłem w celach naukowych jeden z tonerów :-) Szpilką przejechałem pod metalem i ... drukuje już prawie równo :-)
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Dokładnie należy oskrobać nagar z tonera, ale na tyle delikatnie by nie powyginać listwy. Lepiej zrobisz jak ją odkręcisz.
  • Poziom 9  
    Tak też zrobię - bo szpilką sobie trochę wałek niechcąco porysowałem - ale przynajmniej jedno doświadczenie +1 :-) Wielkie dzięki za pomoc.