Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 1015 - przerwanie programu i powrót do jego początku

pjasio253 10 Gru 2013 07:22 1596 0
 • #1 10 Gru 2013 07:22
  pjasio253
  Poziom 13  

  Witam
  Pralka ma 10 lat i jak do tej pory oprócz naprawy pozycjonera wszystko było z nią ok.
  Ostatnio pojawił się efekt taki, że przy programie trwającym 1.25h (najczęściej wykorzystywanym) pralka przez ok.pół godziny pracuje normalnie (pobiera wodę, proszek, kręci bębnem), po czym po ok.3 minutach całkowitego bezruchu program "resetuje się" tzn.na LCD pojawia się z powrotem "1.25" tak, jakby miała zacząć program od nowa, ale go nie zaczyna. Dodatkowo nie puszcza rygiel, więc trzeba programator wyłączyć i ponownie włączyć, żeby otworzyć bęben.
  W tym wszystkim na LCD nie pojawiają się żadne kody błędu. Żeby jakoś dokończyć pranie trzeba przełączyć na inny program, który wyplucze i odwiruje (ten program działa bez zarzutu).
  Taki przypadek z przerwaniem programu i jego powrotem do początku zaobserwowałem 3 razy, za każdym razem moment przeskoczenia programu miał miejsce w różnym czasie, tzn. po pół godzinie, po 40 minutach, itd.
  W tym wszystkim zauważyłem również, że odmierzanie czasu na LCD jest "trochę" dziwne - niekiedy pralkowa "minuta" trwa nawet zegarkowe trzy, ale może to normalne, tylko teraz rzuciło mi się to w oczy.
  Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc z waszej strony.

  2 0