Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy SIEMENS TK 76K573 - jak zdjąć otwór wylewu kawy?

scary4 03 Lis 2017 17:27 23655 73
    nioop

Specjalista AGD
    Podlacze się po temat, dysponuje ktoś może zdjęciem wnętrza w/w ekspresu lub jego odpowiednika , od strony płytki elektronicznej ? Dokładniej interesuje mnie rozmieszczenie wezykow zaworu ceramicznego.
    Bede wdzięczny za pomoc.
  • SterControlSterControl
    marinero1955
    Poziom 2  
    Witam, Mam podobny problem z ekspresem... Nie robi mi kawy wszystko idzie do skraplacza (wczoraj kilka kropel poleciało do kubka dzisiaj już nic), wygląda to tak jak na zdjęciu Jakieś podpowiedzi gdzie szukać problemu??Ekspres do kawy SIEMENS TK 76K573 - jak zdjąć otwór wylewu kawy?
  • SterControlSterControl
    bosman116
    Poziom 17  
    Przede wszystkim na początek przeprowadź proces odkamieniania oryginalnymi środkami i to jak najszybciej.
    marinero1955
    Poziom 2  
    To już zrobiłem kilka razy... Wylewka przy dmuchaniu drożna ... Jakieś inne pomysły ?
    nioop

Specjalista AGD
    marinero1955 napisał:
    Witam, Mam podobny problem z ekspresem... Nie robi mi kawy wszystko idzie do skraplacza (wczoraj kilka kropel poleciało do kubka dzisiaj już nic), wygląda to tak jak na zdjęciu Jakieś podpowiedzi gdzie szukać problemu??

Do tacki woda może lecieć przez multizawor, zawór na pompie lub zaparzacz.
    Tam trzeba szukać. Cudownej recepty niestety nie ma.
    marinero1955
    Poziom 2  
    Ok, dzięki za podpowiedzi
    maciejpfe
    Poziom 6  
    Hej

Podepbe sie również pod temat w tym modelu. Od pewnego czasu mam problem z potencjometr (gałka) zmiany rodzaju kawy itp. Przeskakuje mi czasem co kilka stopni, ale nie było to wielkim problemem do momentu jak zauważyłem, że potrafi również samoczynnie zmieniać ustawienia poszczególnych kaw co czasem kończyło się połowa kubka lub przelaniem. Miał ktoś podobny problem?
    phonex
    Poziom 18  
    U mnie kolejny problem. Przelano pojemnik z wodą, woda dostała się na moduł sterujący. Wywaliło bezpiecznik w domu, nie wiedząc że ekspres został przelany załączyłem go ponownie. Efekt taki że teraz świeci się tylko kontrolka led czuwania, nie da się go załączyć. W module spalił się jeden z triaków (TY3) i ścieżka. Triak wymieniłem, ścieżkę przywróciłem i dalej nie działa. Po załączeniu napięcia coś piszczy na płytce (jakaś przetwornica), wcześniej tego nie słyszałem. Czy jest szansa na uratowanie? 500 kosztuje nowy :(
    Nil86
    Poziom 2  
    Ekspres do kawy SIEMENS TK 76K573 - jak zdjąć otwór wylewu kawy?

Witam, Mam problem cieknie mi kawa przez zaznaczone miejsce na obrazku. Dodam, że wszystko przeczyściłem i uruchomiłem program do odkamieniania. W ten otwór wchodzi króciec od jednostki
    zaparzania dalej jest rurka z dziurką, na której jest uszczelka odbojowa mam wrażenie, że cieknie również tam. Pomocy
    elrey
    Poziom 1  
    Cześć Nil86.
    Rozwiązałeś problem? Mam to samo.
    macieqq1991
    Poziom 6  
    Cześć. Pozwolę sobię odkopać trochę ten temat, gdyż sam mam przeboje z ekspresem Siemens TK76K573. Problem polega na tym, że mleko pryska na wszystkie strony podczas robienia kawy. Wyciągałem do czyszczenia tę dyszę od mleka i wszystko wygląda w porządku. Niemniej jednak problem cały czas występuje. Załączam filmik dla lepszego zobrazowania tematu. Czy mógłby mi ktoś proszę pomóc?

Druga sprawa - jakich najlepiej użyć środków (firma/model) do odkamieniania tego ekspresu?

Z góry dzięki za pomoc!

macieqq1991
    Poziom 6  
    Ponownie proszę o pomoc odnośnie postu powyżej. Dzięki!
    ekmir
    Poziom 24  
    [quote="macieqq1991"]

Druga sprawa - jakich najlepiej użyć środków (firma/model) do odkamieniania tego ekspresu?

Ja używam:
    - odkamieniacz Bosch / Siemens 311138 311680 500ml,
    - tabletki czyszczące Bosch 00311769 (310575) (TZ60001)