Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepięcia w domu, płyta indukcyjna spalona, światło przygasa w garażu

10 Gru 2013 13:22 4533 9
  • Poziom 7  
    Mam już dość spaliło mi płytę indukcyjną piekarnik i dwa ledy elektryk stwierdził że jest ok ale ostatnio zobaczyłem ze światło w łazience świeci jakoś mocno a w garażu przygasa
    Znalazłem luźny kabel zerowy ten niebieski jest to ten kabel idącego od słupa do bezpiecznika głównego Czy to mogła być przyczyna spalenia tych urządzeń i większych rachunków prawie trzy razy więcej zapłaciłem w tym miesiącu

Pozdrawiam Paweł

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    ANUBIS
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista elektryk
    czerniec napisał:
    Znalazłem luźny kabel zerowy ten niebieski jest on podłączony z kabla idącego od słupa do bezpiecznika głównego
    Zmień elektryka. Miał chociaż jakiś miernik do badania instalacji ?

Pozdrawiam Paweł Piotr
  • e-miernikie-mierniki
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    czerniec napisał:
    Czy to mogła być przyczyna spalenia tych urządzeń i większych rachunków prawie trzy razy więcej zapłaciłem w tym miesiącu

Tak
  • Poziom 7  
    Coś tam miał ale ja się zupełnie na tym nie znam czytałem tylko ze najlepiej sprawdzić miernikiem do rezystancji izolacji czy cos takiego a czy zwykłym miernikiem też może sprawdzić? i czy ten luzny kabel mógł być przyczyna tego wszystkiego
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Przecież odpowiedź padła powyżej.
    Brak N/PEN to napięcie międzyfazowe na odbiornikach 1-fazowych, spadek napięcia różny, w zależności od mocy urządzeń, dochodzący do 300-kilkudziesięciu V, a tego odbiorniki na 230 już nie wytrzymują.
    Szukaj hasła "pływające zero", nawet na elektrodzie. Zjawisko to jest opisane.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź biorę się za usuwanie skutków
  • Specjalista elektryk
    To usuwanie ma polegać w pierwszej kolejności na wyłączeniu napięcia, bo efekt grzebania może mieć fatalne skutki.
    Chyba że "usuwanie skutków" to miotełka i szufelka, czyli to, co zostało uszkodzone idzie do utylizacji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Ten niebieski kabel to na pewno idzie do bezpiecznika? Jeśli jest to przewód PEN, to na pewno nie może być zabezpieczony bezpiecznikiem.