Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala tel. firmy PLATAN Model:BETA - co o niej myslicie

24 Mar 2005 11:42 2562 16
  • Poziom 17  
    Mam zlecenie zainstalowanie znajomemu w firmie centrali tel.
    Wymagania:
    -2 linie miejskie analogowe (w przyszłości 1 linia zamieniona na ISDN)
    -16 linii wew
    -obsługa domofonu i bramofonu
    -rejestrator rozmów

Przeglądając sieć pomyślałem o centrali firmy PLATAN model BETA
    http://www.platan.pl/prod_beta.html

poradźcie czy dobrą centralę wybrałem (awaryjność, łatwość konfiguracji, itd)

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Witam.
    Jeżeli zamierzasz zainstalować nową centralę to myślę, że warto się zainteresować nowym produktem Slicana CCT-1668 Zapowiada się ciekawie. Co do NCT-1248 to mogę powiedzieć że się sprawdziły i działają niezawodnie.
    Natomiast sam chętnie poczytam opinie innych serwisantów o tej centrali Platana.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Centralę będę montował nową.Znajomy nie akceptuje półśrodków.
  • Poziom 12  
    Witam!!
    Jestem tego samego zdania co kolega. SLICAN bedzie odpowiedni!!. Mam w obsłudze kilka central PLATANA i..... Slican bedzie odpowiedni!!
    POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    Witaj przyjacielu! Podobnie jak koledzy polecam SLICANA 1248.(jestem instalatorem i dystrybutorem obydwu firm).Na pewno Twój znajomy będzie zadowolony .Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    W zasadzie Beta Platana jest porównywalna i jak najbardziej się do tego celu w tej konfiguracji nadaje . Poprawnie zainstalowana nie sprawia kłopotów użytkowych . Ewentualna serwisowalność jest lepsza niż slicana . Zawsze możesz się wspomóc serwisem producenta Platana przy instalacji i programowaniu systemu co w Slicanie tak łatwo nie uświadczysz nie bedąc autoryzownym instalatorem .
  • Poziom 17  
    Ja te jestem instalatorem (choć głównie zakladam Panasonica) i z polskich central założyłem własnie parę Platanów, tym niemniej chciałem poznać inne cantrale w niższych cenach niz wspomniane Panasonic-i.
    Co jak co, ale najlepszą rekomendacje wystawi zadowolony klient i instalator który urzadzenie raz założy a później może o nim zapomnieć (bo się nie psuje).
    Te Platany które założyłem w zasadzie działają,poza jedną - co miesiąc musze robić reset i wgrywać konfigurację od nowa.Juz nawet klient sie tego nauczył.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jak chłopie byle jak zainstalowałeś centralę to teraz jesteś w kropce . Konsultowałeś z producentem ten przypadek ? panasonic to jest dopiero chińszczyzna ! obchodzę to z daleka .
  • Poziom 17  
    Panasonic jest bardzo dobry.Zakładałem TA616 i TD612.Wszystkie chodzą bez zarzutu - a założyłem ich kilakanaście sztuk.

do trig-a - a ty chłopie weż się za porządne centrale a nie omijaj ich z daleka.Problemom trzeba wychodzić na przeciw , a nie "chować głowy w piasek".

Nie zakładam Panasonica znajomemu bo jest zbyt droga, a przy tym każdy nowy moduł trzeba dokupować.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    No właśnie do panasonica trzeba dokupować do innych polskich jest w standardzie za to taniej a jakoś podobna i szybciej załatwiona rozbudowa . Przeszło 15 lat instaluje centrale i nie chowam głowy w piasek jak ktoś mi tu sugeruje . A jak są problem to się rozwiązuje na bieżąco przy wsparciu technicznym producenta a NIE każe klientowi żeby sam sobie coś tam wgrywał i się męczył z urządzeniem . Ja bym sobie nie mógł pozwolić na takie dziwne praktyki instalatorskie .
  • Poziom 27  
    Zastanawiam się przy, której to centrali Panasonic serwis ( zakładam, że do niego się zwróciłeś ) kazał klientowi samemu coś sobie wgrywać ? Przypuszczam, że większym problemem jest to, że wcale nie chcieli z Tobą rozmawiać bo przez 15 lat nie zdołałeś dorobić się autoryzacji ( a może egzaminy były za trudne ?) .
    A tak naprawę to z centralami jest różnie i wiele zależy od egzemplaża ( szczególnie przy polskich centralach ), umiejętności instalatora oraz znajomości sprzętu gdzie każdy produkt ma swoją specyfikę . Nie da się znać na wszystkich dobrze i każdy ma niewątpliwie swoje zalety. Pytanie tylko czego klient od centrali oczekuje i czy przypadkiem coś co na początku wydaję się tanie ( ma przecież wszystko w standardzie ) po kilku tygodniach użytkowanie nie staje się drogie bo jakiejś z pozoru drobnej funkcji po prostu nie ma i nie da się czegoś uruchomić tak jak życzy sobie tego klient.
    RP
    Do robi4 :
    Zainstalowałem kilkadziesiąt Platanów od Classica do Cyfry 200 i stwierdzam,że jednak wolę centrale Panasonic.
  • Poziom 15  
    W zasadzie za tak bzdurne pomówienia __instalatorPBS__powinienen dać ci bana , bo to zwyczajnie obraźliwe jest i bezczelne ___ ale cóż polska słynie w rzucaniu inwektywów i pomówień na listach dyskusyjnych .
  • Poziom 17  
    Spokojnie Panowie - bez nerwów.To w niczym nie pomaga.

Ja tez wolę zakładac Panasonica.
    Pytałem o opinię a Platanie bo to centrala tańsza, a ma bogatsze wyposażenie.To samo dotyczy Slikana (choc jej nie znam).

Może macie jeszcze jakies inne typy central które znacie, a spełniły by moje oczekiwania ( i oczywiście mało awaryjne).

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Bardzo lubię merytoryczne i rzeczowe odpowiedzi. Ale trudno nie dowiemy się do jakiej centrali Trig musiał sobie sam coś wgrywać.
    A co do centrali to jeśli głównym kryterium jest cena to chyba faktycznie nie bardzo masz wybór. Porównywalna mniej-więcej KX-TDA15 kosztuje ok. 6700 netto ( z taryfiakcją i bez przyłącznicy ) podczas gdy Beta około 2700 netto. Slican też chyba będzie droższy.
    RP
  • Poziom 15  
    instalatorpbs__ a co ja miałem niby wgrywać ? chyba pomyliłeś posty to kto inny ma jakiś problem z urządzeniem nie ja . Czytaj uważnie !

A w kwesti central , zobacz co teraz robi mikrotel bo chyba alcatela ci nie będe proponował bo w zasadzie na takich głównie robie ale jeszcze są fajne małe simensy ktore tpsa-a swego czasu proponowała do domków. Na zachodzie są ciekawe rozwiązania oparte głównie na telefonach dect tworzących wirtualną małą centralę , może w to pójść ?
  • Poziom 10  
    Ja w całości polecam Slicana , centrala sprawdzona i niezawodna na polskim rynku juz od wielu lat. załozyłem ich troche.
  • Poziom 18  
    wotel napisał:
    Ja w całości polecam Slicana , centrala sprawdzona i niezawodna na polskim rynku juz od wielu lat. załozyłem ich troche.

Kolega to jest pół-mądry czy pijany z okazji Walę Tynków ?

Posty sprzed 4 lat wyciąga i to w celach reklamowych ,jest tu jakiś admin z koszykiem ban-anów ?