Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W zanika czarny kolor

Rafs0n 10 Gru 2013 14:27 4197 5
  • #1 10 Gru 2013 14:27
    Rafs0n
    Poziom 6  

Witam

Mam problem z drukarką Brother DCP-J315W, a dokładnie z czarnym kolorem
    drukarka cały czas pracowała na zamiennikach tego samego producenta itp.
    Po ostatniej wymianie przestał drukować kolor czarny.

Robiłem czyszczenie drukarki ok 50+ razy, po każdym czyszczeniu drukarka drukuje 1 stronę normalnie a kolejne coraz gorzej aż przestaje drukować.
    Myślałem że to wina tuszu ale sprawdzałem już na 3 kolejnych i jest tak samo.

Ma ktoś jakiś pomysł czy to wina tuszy czy może drukarka się zapchała??

Proszę Pomóżcie :)

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2013 22:19
    sorier
    Poziom 19  

Zakładam że odpowietrzniki kartridży masz drożne (zerwałeś naklejke itp)?

Chińczycy mają problem z powtarzalnością produkcji, więc ważniejsza jest seria niż marka produktu.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Gru 2013 01:44
    homman
    Poziom 26  

Dokładnie albo odpowietrznik ( ale wątpię jak używasz tych tuszy nie 1 raz) albo pompka doprowadzająca tusz jest niedrożna.
    Ta drukarka ma osobno tusze a osobno głowice. Musiał byś ja rozebrać i sprawdzić drożność i pompkę. Która doprowadza tusz z pojemnika do głowicy.

Jeśli nie chcesz rozbierać mógłbyś spróbować strzykawką dmuchnąć w miejsce końcówki pojemnika na tusz. Ale jw problem będzie tutaj. Jeśli głowica drukuje tą 1 stronę normalnie bez smug, przerw itd.

Tak jak tu na rysynku Brother DCP-J315W zanika czarny kolor

Ewentualnie układ mógł też się zapowietrzyć.
    Najlepiej by było nabrać tuszu z butelki i sru mu tam. :D Odpowietrzył by się odetkał itd. Bez rozbierania.

0
  • #4 11 Gru 2013 09:49
    Rafs0n
    Poziom 6  

Ok a jeszcze mam pytanie skąd będę wiedział że wystarczy tego " sru mu tam " ? :D
    Nie chciałbym żeby ten tusz gdzieś mi się wylał w środku bo wtedy na pewno będę musiał ją rozbierać :)

0
  • Pomocny post
    #5 11 Gru 2013 11:59
    homman
    Poziom 26  

No niestety bez rozebrania tusz będzie wylewał się z głowicy. Wiec lepiej robić to w pozycji wyłączonej drukarki - karterka na miejscu odsysania.

0
  • #6 11 Gru 2013 13:30
    Rafs0n
    Poziom 6  

Ok dzięki za pomoc.
    Znalazłem od niej papiery i okazało się że jest na gwarancji więc tam ją wyślę.
    Mimo wszystko dzięki za pomoc w przyszłości te informacje na pewno się przydadzą.

0