Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-J315W zanika czarny kolor

Rafs0n 10 Dec 2013 14:27 5046 5
    Rafs0n
    Level 8  
    Witam

Mam problem z drukarką Brother DCP-J315W, a dokładnie z czarnym kolorem
    drukarka cały czas pracowała na zamiennikach tego samego producenta itp.
    Po ostatniej wymianie przestał drukować kolor czarny.

Robiłem czyszczenie drukarki ok 50+ razy, po każdym czyszczeniu drukarka drukuje 1 stronę normalnie a kolejne coraz gorzej aż przestaje drukować.
    Myślałem że to wina tuszu ale sprawdzałem już na 3 kolejnych i jest tak samo.

Ma ktoś jakiś pomysł czy to wina tuszy czy może drukarka się zapchała??

Proszę Pomóżcie :)
  • Helpful post
    sorier
    Level 27  
    Zakładam że odpowietrzniki kartridży masz drożne (zerwałeś naklejke itp)?

Chińczycy mają problem z powtarzalnością produkcji, więc ważniejsza jest seria niż marka produktu.
  • Helpful post
    homman
    Level 26  
    Dokładnie albo odpowietrznik ( ale wątpię jak używasz tych tuszy nie 1 raz) albo pompka doprowadzająca tusz jest niedrożna.
    Ta drukarka ma osobno tusze a osobno głowice. Musiał byś ja rozebrać i sprawdzić drożność i pompkę. Która doprowadza tusz z pojemnika do głowicy.

Jeśli nie chcesz rozbierać mógłbyś spróbować strzykawką dmuchnąć w miejsce końcówki pojemnika na tusz. Ale jw problem będzie tutaj. Jeśli głowica drukuje tą 1 stronę normalnie bez smug, przerw itd.

Tak jak tu na rysynku Brother DCP-J315W zanika czarny kolor

Ewentualnie układ mógł też się zapowietrzyć.
    Najlepiej by było nabrać tuszu z butelki i sru mu tam. :D Odpowietrzył by się odetkał itd. Bez rozbierania.
    Rafs0n
    Level 8  
    Ok a jeszcze mam pytanie skąd będę wiedział że wystarczy tego " sru mu tam " ? :D
    Nie chciałbym żeby ten tusz gdzieś mi się wylał w środku bo wtedy na pewno będę musiał ją rozbierać :)
  • Helpful post
    homman
    Level 26  
    No niestety bez rozebrania tusz będzie wylewał się z głowicy. Wiec lepiej robić to w pozycji wyłączonej drukarki - karterka na miejscu odsysania.
    Rafs0n
    Level 8  
    Ok dzięki za pomoc.
    Znalazłem od niej papiery i okazało się że jest na gwarancji więc tam ją wyślę.
    Mimo wszystko dzięki za pomoc w przyszłości te informacje na pewno się przydadzą.