Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz wysyła dzwięk tylko na 2 kolumny

rafix2222 10 Gru 2013 14:37 1275 8
  • #1 10 Gru 2013 14:37
    rafix2222
    Poziom 7  

Witam. Posiadam wzmacniacz jakiejś dziwnej firmy, lecz w internecie znalazłem zdjęcie wzmacniacza, który ma praktycznie takie same wejścia jak w moim.

Oto on: Wzmacniacz wysyła dzwięk tylko na 2 kolumny

Tylko w moim wzmacniaczu nie ma wejść TV, GAME oraz COMP.

I teraz tak. Chciałbym, aby z głośników FL,FR oraz CEN leciała muzyka z 1 źródła dzwięku, lecz gdy podłaczę laptopa kablem minijack--->chinch do wejścia FR i FL to tylko w głośnikach FL i FR leci dzwięk.

I teraz moje pytanie. Jak zrobić, aby z 1 źródła dzwięku muzyka leciała zarówno z głośnika FR, FL i CEN.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 10 Gru 2013 14:43
    irekr
    Moderator

A jakie wejścia ma w ogóle Twój wzmacniacz..?
    Jakieś mieć musi.....
    ?

0
  • #3 10 Gru 2013 15:00
    rafix2222
    Poziom 7  

Przecież napisałem. Takie same ja ten na zdjęciu, tylko oprócz TV, GAME i COMP.

0
  • #5 10 Gru 2013 15:20
    rafix2222
    Poziom 7  

Chodzi mi o to, aby podłączyć więcej niż 2 kolumny. We wzmacniaczu mam ze 6 wejść i chciałbym podłączyć z 5 kolumn. Da się tak zrobić czy nie?

Kolumny to Altusy 140.

0
  • #6 10 Gru 2013 16:20
    irekr
    Moderator

Możesz potraktować 5 torów audio jako 5 wzmacniaczy i dwa kanały (L i P) podając na głośniki tylne przy pomocy zwykłych trójników chinch.
    Ale pozostaje pytanie co podać na głośnik centralny oraz co na sub-a...

W oryginalnych kinach domowych jest coś takiego jak AF-multi i można sygnał stereo podać na wszystkie głośniki. Z tym że w kinie domowym jest to odpowiednio preperowane.
    Twój wzmacniacz prawdopodobnie trzeba podłączyć do specjalnej karty dźwiękowej lub specjalnego przedwzmacniacza, która/który posiada np. 3 gniazda - minijack - pierwsze do głośników przednich, drugie do głośników tylnych a trzeci "pogania" sub-a i głośnik centralny, lub po prostu 6 gniazd chinch. A do tego przedwzmacniacza podłącza się sygnały...

0
  • #7 10 Gru 2013 16:32
    rafix2222
    Poziom 7  

Właśnie myślałem tak jak Ty. Suba nie trzeba , bo Altuski mają sporo basów. Myślałem o przejściówce minijack-2x minijack. Podłączyłbym taką do laptopa i od złączki 2 kable minijack-chinch i do wzmacniacza.

Działałoby tak?

Myślałem jeszcze o tym, aby wsadzić jeden trójnik w drugi i wtedy miałbym 3 wyjścia dzwięku z laptopa.

0
  • #8 11 Gru 2013 07:41
    irekr
    Moderator

Będzie działać.
    Ale zastanowiłbym się nad wykorzystaniem sub-a. Wzmacniacze kanałowe nie przenoszą najlepiej basów - zresztą tak są skonstruowane - lepiej jest wyciągnąć w jakiś sposób zewnętrznym urządzeniem sumę pasma poniżej 50 Hz ze wszystkich źródeł i to - w wersji monofonicznej - puścić na sob-a. Poczujesz różnicę.

0
  • #9 11 Gru 2013 13:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

rafix2222 napisał:
    Myślałem jeszcze o tym, aby wsadzić jeden trójnik w drugi i wtedy miałbym 3 wyjścia dzwięku z laptopa.

To jedynie co to spowoduje, to, że będziesz miał FR,FR i FL, lub FL,FL,FR, w zależności, jak podłączysz dodatkowy głośnik w tym rozdzielaczu, czyli będziesz miał dźwięk niesymetryczny, całkowicie zatracisz stereo.

0