Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat: komputer + piec CO

10 Gru 2013 17:36 2034 5
  • Poziom 9  
    Witam

Czytam od kilku godzin różne tematy, ale mądrzejszy od tego wcale nie jestem...

Mieszkam pod miastem i niestety zaczynają mi powoli dokuczać czasowe zaniki prądu.

Agregat powinien obsłużyć:
    1) nowy piec gazowy CO Viessman (1 faza)
    2) UPS z komputerem, monitorem i routerem
    3) lodówka + zamrażarka
    4) jakieś światło (ledy i haloneny)

Jak zostanie jakaś moc to włączę sobie jeszcze czajnik elektryczny 800W i zrobię herbatę ;)

Do agregatu mam już wyprowadzone kable z domowej rozdzielni prądu, przełączanie ręczne, więc pozostaje go zakupić i podłączyć.

Sądzę, że w wystarczy mi 2kW, więc problemem jest zasadniczo "jakość prądu" jaki agregat będzie generował (nie chcę nic uszkodzić). Niestety nie mam w chwili obecnej kilku tysięcy na porządny sprzęt, więc szukam tymczasowego rozwiązania budżetowego.

Docelowo chcę kupić coś porządnego, więc żywotność sprzętu nie jest dla mnie kluczowa.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki :)

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Na chwilę obecną zastanawiam się nad używanym PAB 2 (około 750pln + wysyłka) lub Fogo F3001 (1400pln + wysyłka).

Niemniej nie chcę dokonać złego wyboru, więc się trochę wstrzymam...
  • Poziom 33  
    Skoro nie masz kilku tysięcy to zapomnij o agregacie do takich zastosowań
    Typowe w cenie 1000-1500 ma na wyjściu cuda a nie sinusoidę :-)
  • Poziom 9  
    Jeśli to prawda to może to puścić przez UPSa (albo coś innego)? Nie mam teraz na zbyciu kilku tysięcy, ale jednak przy kolejnej awarii chciałbym mieć ciepło i jasno ;)

Jedyne z czego w sumie mógłbym zrezygnować to komputer (po zaniku prądu po prostu by się hibernował korzystając z własnego UPSa).

Idę kształcić się dalej, jeśli ktoś ma jakieś uwagi to chętnie przeczytam :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    salab napisał:
    Moc też ma na wystarczającym poziomie.

Tego nie wiemy, bo nie podałeś mocy UPS, mocy lodówki, mocy zamrażarki etc itp.
    Do samego tylko UPS musisz mieć agregat co najmniej 1,8 X moc UPS.
    W lodówkach i zamrażarkach masz silniki, kompresory i jak znam życie odrobinę elektroniki czułej na jakość zasilania.
    Jeśli elektronika na piecu będzie chodzić z agregaty - to może przestać działać np po włączeniu się zamrażarki lub lodówki. Nie wspominając o gotowaniu wody w czajniku.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informację. Po włączeniu kalkulatora nadal wychodzi na to, że oszczędzając energię w czasie awarii zasilania spokojnie wystarczy PAB2. Cały czas szukam jakiegoś zdrowego modelu.