Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogrzewanie gazem - Vaillant ecoTECpro

10 Gru 2013 18:11 1332 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Od grudnia tego roku mam zainstalowany w mieszkaniu o pow.50m² piec gazowy 2-funkcyjny "Vaillant ecoTECpro" Piec jest ustawiony na 45° w mieszkaniu 20-22°
    Mieszkanie ma nowe okna,drzwi wejściowe,nie jest niestety ocieplone ale ma grube mury ok 50 cm.
    Na dzień dzisiejszy tj .10.12.2013 mam zużyte 42m³(na liczniku) jestem przerażona instalator twierdzi,że to efekt tego ,że od początku zimy mieszkanie nie było ogrzewane i jest wychłodzone pomieszczenia póki mieszkanie nie "złapie" tem.-tak twierdzi....a wy co na to???
    Jeśli ktoś z Was mógłby coś doradzic będę wdzięczna.
    Wiecie ile bęzie mnie kosztowac grzanie mam już rwac włosy z głowy czy narazie się wstrzymac.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Odpowiadam od końca:
    1. Wstrzymaj się na razie z rwaniem włosów.
    2. Nie wiem, ile będzie Cię kosztować grzanie.
    3. Grube mury mają dużą pojemność cieplną, tak więc instalator może mieć rację.

O tym ile (orientacyjnie) będziesz płacić za ogrzewanie, zorientujesz się po zużyciu gazu za minimum miesiąc, sześć tygodni.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dziękuje serdecznie za informację miejmy nadzieję,że nie zostanę łysa :D pozdrawiam

Mam jeszcze pytanie jak ekonomicznie ogrzewac dom,mieszkanie aby nie popaśc w "bankructwo" ale też nie marznąc czy są jakieś sposoby pozyskiwania ciepła?

Z góry dziękuję za wszelkie informację.
  • Poziom 11  
    Podaj jeszcze szczegóły miekszkania ile grzejników czy to tylko podłogówka?

na jaka moc maksymalną jest ustawiony kocioł.

proponuje też ustawienie stałej temperatury w mieszkaniu lub też ograniczenie do minimum różnic międzu temperaturą komfortu i oszczedzania.
  • Poziom 35  
    Czy to oznacza, że tyle jest zużyte od 1 do 10 grudnia? Jeśli tak, to jest to ok. 4m3 na dobę, co naprawdę nie jest dużo, gdy gazem ogrzewa się mieszkanie. W końcu gazomierz pokazuje całe zużycie gazu, nie tylko na ogrzewanie, ale też na ciepłą wodę do łazienki, zużycie przez kuchnię.