Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego?

pierooo 10 Gru 2013 19:48 2874 24
  • #1 10 Gru 2013 19:48
    pierooo
    Poziom 16  

Mam telewizor LG LCD z wbudowanym dekoderem dvb-t, działa tylko ma potłuczona matryce i dlatego chce zapytać, bo mam też inny telewizor kineskopowy ale on nie ma dekodera - czy da sie jakoś połączyć ten LG z tunerem do tego telewizora kineskopowego żeby obraz był na kineskopowym? W ten sposób potłuczony telewizor LG z wbud. dekoderem wysyłałby obraz na drugi telewizor ze sprawnym ekranem. Albo jeśli sie nie da podłączyć do kineskopowego to może do monitora lcd?

0 24
  • #2 10 Gru 2013 20:21
    h jaworski
    Poziom 39  

Połącz kablem euro euro i sprawdź ale raczej nic nie będzie bo sygnał ze źródeł cyfrowych jest tylko na wyjściach cyfrowych.

0
  • #3 10 Gru 2013 20:25
    tele02
    Poziom 15  

Nie napisałeś nic o modelu LG i "kineskopowego".
    Jeśli oba mają gniazda typu EURO-SCART, to wystarczy je połączyć kablem EURO<>EURO.
    Możliwa jest też inna konfiguracja, pod warunkiem dostępności na zewnątrz LG sygnału 'composite VIDEO'.

0
  • #4 10 Gru 2013 22:49
    pierooo
    Poziom 16  

Dokładny model ten potłuczony to LCD Philips 32PFL3017H/12 on ma wszystko bo to nowszy model, a ten stary kineskop. to nie ma wejscia euro, tylko inne, jutro zrobie zdjecie tych wejść i tu zamiesze. A czy nie dało by sie do monitora jakoś podłaczyć kablem VGA D-SUB? Ciekawe czy po podłaczeniu nie trzeba czegoś w menu przełączyć?

0
  • #5 11 Gru 2013 00:01
    tele02
    Poziom 15  

W instrukcji LG (o ile posiadasz), powinieneś znaleźć informację > jakie są dostępne sygnały wyjściowe na gniazdach. Może się zdarzyć, że jest ich w ogóle brak !.

0
  • #6 11 Gru 2013 09:58
    grubs
    Poziom 32  

raczej będzie dostępny sygnał na zewnątrz composite.
    Przy tej okazji mam pytanie czy podłączając do tv magnetowid i włączając nagrywanie to nagrywa on korzystając z sygnału rgb czy composite właśnie.

0
  • #7 11 Gru 2013 13:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zapomnieliście Panowie o dźwięku...., bo o ile obraz da się być może jakoś przesłać, to skoro "lampa" nie ma euro, to mogą być "kombinacje alpejskie" z podłączeniem do "lampy" dźwięku, problemem może tez być to, że takie połączenie jak proponuje założyciel tematu, spowoduje, ze nie będzie żadnej kontroli na drugim tv, bo Philips, może po prostu NIE generować, lub wyświetlać jakiegokolwiek menu do konfiguracji audio/video na CRT, często zresztą jest tak, że fabrycznie wszelkie wejścia/wyjścia są analogowe nie aktywne, i trzeba je z menu uruchomić, a wszystko jest domyślnie w fabryce ustawiane na digital, tylko jak uruchomić analogowe sygnały, skoro na drugim tv nie ma żadnego menu.

0
  • #8 11 Gru 2013 13:49
    grubs
    Poziom 32  

Podłączenie dźwięku to nie jest problem bo większość TV z euro zazwyczaj wychodzi sygnał audio. Oczywiście przy założeniu że TV CRT ma klasyczne wejście composite i audio na chinch będzie możliwe podłączenie, a czy to zadziała to już kwestia sprawdzenia - jak mówią jest to najwyższa forma kontroli.

0
  • #9 11 Gru 2013 14:35
    tele02
    Poziom 15  

grubs napisał:
    Przy tej okazji mam pytanie czy podłączając do tv magnetowid i włączając nagrywanie to nagrywa on korzystając z sygnału rgb czy composite właśnie

To już zależy od wyboru "źródła" wejścia w magnetowidzie.

KOCUREK1970 napisał:
    Zapomnieliście Panowie o dźwięku...., bo o ile obraz da się być może jakoś przesłać, to skoro "lampa" nie ma euro, to mogą być "kombinacje alpejskie" z podłączeniem do "lampy" dźwięku

Z dźwiękiem nie będzie problemu, gdyż mamy w ostateczności dostęp do niego na wyjściu słuchawkowym, lub też bezpośrednio na głośnikach.

Zakładam jednak że założyciel postu, nie jest zaawansowanym elektronikiem > dlatego powinien się zwrócić o pomoc do fachowca.

Wszelka ingerencja wewnątrz urządzeń, może powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników :!: .

0
  • #10 11 Gru 2013 14:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tele02 napisał:
    Z dźwiękiem nie będzie problemu, gdyż mamy w ostateczności dostęp do niego na wyjściu słuchawkowym

Pod warunkiem, że jest ono aktywne....
    tele02 napisał:
    lub też bezpośrednio na głośnikach.

No to komfort oglądania murowany, można by powiedzieć, że będzie dźwięk jak w KD, przestrzenność dźwięku murowana, nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że to będzie niewygodne, męczące, bo ani schować gdzieś ten rozbity tv, zamaskować go..., bo będzie dźwięk płynął z jego głośników, już nie mówiąc o zdziwieniu gości, takim rozwiązaniem ;) .

0
  • #11 11 Gru 2013 14:55
    grubs
    Poziom 32  

tele02 napisał:
    grubs napisał:
    Przy tej okazji mam pytanie czy podłączając do tv magnetowid i włączając nagrywanie to nagrywa on korzystając z sygnału rgb czy composite właśnie

To już zależy od wyboru "źródła" wejścia w magnetowidzie.

No przy założeniu że jest podłączone scartem z tv. Szczerze to nie pamiętam czy jest możliwość opcji wyboru czegoś takiego w magnetowidzie. Po prostu po wciśnięciu rec. co się dzieje. Obraz z tv jest nagrywany używając sygnału rgb czy może composite.

0
  • #12 11 Gru 2013 15:44
    tele02
    Poziom 15  

@-grubs, > co niektóre magnetowidy miały opcję wyboru !. Podobnie zresztą jak niektóre dekodery, jeżeli chodzi o ich wyjście !.

@-KOCUREK1970 > przeczytaj uważniej moje poprzednie posty :!: .

0
  • #13 11 Gru 2013 21:33
    pierooo
    Poziom 16  

TV kineskopowy ma tylko takie wejscia z tyłu:
    1. antenowe
    2. out video in
    3. out audio in
    TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego? TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego?

0
  • #14 11 Gru 2013 21:51
    grubs
    Poziom 32  

rozwiązanie masz podane, musisz wypróbować - może zadziała.
    Niezbędna będzie przejściówka euro - chinche

0
  • #15 12 Gru 2013 00:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pierooo napisał:
    1. antenowe
    2. out video in
    3. out audio in

Nie tak należy to czytać:
    Video/audio masz na dole, jako OUT(poziomo) jako wyjścia,
    video/audio masz na górze, jako IN (poziomo) jako wejścia
    grubs napisał:
    Niezbędna będzie przejściówka euro - chinche

Nie tylko
    By do tego podłączyć to co zamierzasz zrobić, potrzebujesz 2 sztuki wtyku BNC/rca, 1 kabel chinche-chinche i jedna przejściówka, jak była pokazana wyżej.

0
  • #16 12 Gru 2013 09:36
    grubs
    Poziom 32  

Dobrze czyta tylko odwrócił obrazek w głowie o 90 stopni :)

0
  • #17 12 Gru 2013 13:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Wiem, ale chodziło mi o doprecyzowanie....., a przykłady wielokrotnie tu podawana na tym forum pokazują, że było to uzasadnione wyjaśnienie :) .

0
  • #18 12 Gru 2013 21:15
    tele02
    Poziom 15  

Zdenerwowały mnie już te "nic nie wnoszące posty" !.

@- pierooo > jeżeli nie stać Cię na wymianę matrycy w LG - to go sprzedaj na części !.
    Za uzyskane pieniądze, kupisz dekoder DVB-T z pilotem i jeszcze DUŻO zostanie :!: :D .

0
  • #19 18 Gru 2013 09:27
    pierooo
    Poziom 16  

Przejsciówka jest konieczna? Czy nie wystarczyłoby kupić KABEL EURO (SCART) - 6x CINCH 1m IN-OUT oraz dwa wtyki BNC/rca ??
    TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego? TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego?

0
  • #20 18 Gru 2013 09:47
    grubs
    Poziom 32  

nie ma znaczenia czy przejściówka czy kabel. To co podałeś (przy wcześniejszych założeniach) powinno zdać egzamin.

0
  • #21 18 Gru 2013 19:28
    pierooo
    Poziom 16  

Ten kabel co o góry podałem to jednak nie bedzie pasował, musze kupić z czterema wtyczkami taki jak poniżej 2x audio 2x video, a przejściówka to są tylko takie co mają tylko trzy gniazda.
    TV LG LCD - jak go podłaczyć do TV kineskopowego?

0
  • #22 18 Gru 2013 21:00
    grubs
    Poziom 32  

A po co ci jednocześnie 2 razy video. Ty potrzebujesz wyprowadzić sygnał audio i video z TV do drugiego TV. Standardowa przejściówka przełączana in/out wystarczy to tego celu.

0
  • #23 24 Gru 2013 10:30
    pierooo
    Poziom 16  

Niestety nie działa, kupiłem ten kabel, przejsciówke i wtyki bnc/rca wszystko pasuje ale po złączeniu tych dwóch telewizorów, kineskopowy miga i śniezy, tak jakby ktoś go włączał i wyłączał. Dociskałem wtyczki lekko ale nic nie dało. Przełączałem tez tv na AV. Później podłączyłem na chwile oddzielny dekoder i działa wiec kabel, przejsciowka i wtyki są sprawne.

grubs napisał:
    nie ma znaczenia czy przejściówka czy kabel. To co podałeś (przy wcześniejszych założeniach) powinno zdać egzamin.

Ma znaczenie ponieważ bez przejściówki na samym kablu nie było żadnego połączenia, nawet dekoder nie działał.

0
  • #24 24 Gru 2013 14:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pierooo napisał:
    Później podłączyłem na chwile oddzielny dekoder i działa wiec kabel, przejsciowka i wtyki są sprawne.

Ale co z tego, jak nie wiesz co podaje drugi tv na porcie euro?.
    Wydałeś już na to wszystko pewnie z 20 zł, jeśli nie więcej, i dalej jesteś w lesie, nie lepiej do tego starego tv kupić oddzielny dekoder i mieć problem z głowy.

0
  • #25 24 Gru 2013 22:36
    grubs
    Poziom 32  

No i nie napisałeś jak to podłączyłeś? Może tu popełniłeś błąd. Masz w ogóle możliwość zmiany ustawień na TV z zepsutą matrycą?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo