Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fritzbox fon wlan - konfiguracja pod neostrade

10 Dec 2013 20:40 7206 45
  • Level 13  
    Witam nabyłem FritzBox Fon wlan7140 sl, chciałbym go skonfigurować pod neostrade jako router wi fi lecz interfejs użytkownika jest w jezyku niemieckim ,czy ktoś może pomoc zmienić język lub napisać jak skonfigurować w języku niemiecki kro po kroku?
  • Level 26  
    Witam
    Zacznijmy od tego, że nie ma wersji z językiem PL. Tu instrukcja obsługi PL
    https://www.avm.de/en/service/manuals/international/FBfonWLAN7140-pl.pdf
    a tu niemiecka strony maja te same nr więc jakoś dopasujesz nazwy
    http://www.avm.de/de/Service/Handbuecher/FRITZBox/Handbuch_FRITZ_Box_Fon_WLAN_7140.pdf

Jakie firmware ma router ? Jeśli przywieziony z Niemiec możliwe , że ma tylko wersję DE :| i aneks tylko B (więc na neostradzie nie zadziała) ale nie musi :D . Firmware można zmienić na międzynarodowe z aneksem A lecz języka PL i tak nie będzie.
    Podaj więcej szczegółów .
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    modem pochodzi z austrii frimwaer (annex A) to chyba dobry
  • Level 13  
    No wlasnie probowalem ustawiac ale wyskakuje jakiś blad po niemiecku , zastanawiam się co zaznaczyć w utawienach Wählen Sie Ihren Internetanbieter aus, to jest chyba wybor operatora sieci a tam Neostrady nie ma co z tym robic ?
  • Level 26  
    Wybrać inny -andere
    Daj screenshot z ustawień
  • Level 13  
    Wybralem inny wpisałem nazwe użytkownika haslo dwa razy i po klknieciu zapisz co stakiego się pojawia w tłumaczeniu przez translator : Masz automatyczne rozdzielanie połączenia internetowego zostanie utrzymany na stałe. To nie jest fiksacji i dostosować do zitbasiert internerrarite odpowiednim

Czy jeszcze jakies usawienia trzeba pozmieniać oprócz tych danych co na zdjęciu?

A oto ten blad w jezyku niemiecki fritzbox fon wlan - konfiguracja pod neostrade
  • Level 26  
    Ustawienia masz ustawione na Ansicht-Erwaitert ? to jest na dole jak na moim screenie. Jeśli nie to wchodzisz w system i masz Ansicht klikasz i wybierasz Erweiterte Ansicht i dalej Ubernehmen.
    Musisz tak ustawić i dalej Internet- Zugangsdaten i na dole powinno być Verbindungseinstellungen ändern

powinieneś wpisać to co podałem w linku czyli parametry łącza
  • Level 13  
    W ansicht nie ma do wyboru Erweiterte Ansicht jest cos takiego fritzbox fon wlan - konfiguracja pod neostrade

Jeszcze mam pytanie czemu po wpisaniu loginu do Neostrady w ustawieniach internet i hasla gdy dam zapisz, strona się odswierza i haslo się zmienia na jakies 4 literowe
  • Level 26  
    Tak te cztery kropki to ok(hasło się nie zmienia jest tylko tak zamaskowane) , zaznacz expertenansicht i ubernehmen. Dalej tak jak pisałem post wyżej.
  • Level 13  
    Po wpisaniu wszystkiego tak jak pisales i kliknięciu ubermehmen pojawia się znowu ten komunikat którego screan wkleiłem wcześniej
    I jeszcze jedno w funkcji ubersicht nazielono sieci tylko Wlan a DSL nie swieci a chyba powinno?
  • Level 26  
    Witam
    Power-DSL(dioda) powinno się zaświecić światłem ciągłym(po podłączeniu do prądu i linii telefonicznej najpierw pulsuje) jak złapie synchronizację nawet bez danych do logowania (po kilkudziesięciu sekundach).
  • Level 13  
    U mnie dioda power-DSL czasami swieci ciagle przez pare sekund i zaczyna mrugać swieci i znowu mruga
  • Level 26  
    To znaczy ,że nie łapie synchronizacji z linią ,musi świecić ciągle. Pewny jesteś że router ma aneks A i jest sprawny?. Jaką ma wersję firmware?
  • Level 13  
    aislugocki wrote:
    To znaczy ,że nie łapie synchronizacji z linią ,musi świecić ciągle. Pewny jesteś że router ma aneks A i jest sprawny?. Jaką ma wersję firmware?

Oto screan ekranu tego fritz boxa jest tam anex i wersja firmware

Dodano po 1 [minuty]:

freetz_master wrote:

Moglbys wyjasnic o co chodzi z tym linkiem co mam tam wkleic bo nie rozumiem?
  • Level 26  
    Witam
    Kolega freetz_master chciał żebyś na tym linku który wkleiłeś wykonał diagnostykę (są tam takie opcje i po ich wykonaniu i zapisaniu wrzucił tu do oceny.
    Tu masz nowsze firmware
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7140/firmware/deutsch_a-ch/
    za pomocą narzędzia ruKernelTool możesz je wgrać ,kolega freetz_master ma to podane i opisane w swojej stopce.
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    aislugocki wrote:
    Witam
    Kolega freetz_master chciał żebyś na tym linku który wkleiłeś wykonał diagnostykę (są tam takie opcje i po ich wykonaniu i zapisaniu wrzucił tu do oceny.
    Tu masz nowsze firmware
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7140/firmware/deutsch_a-ch/
    za pomocą narzędzia ruKernelTool możesz je wgrać ,kolega freetz_master ma to podane i opisane w swojej stopce.
    Pozdrawiam

Pewnie to głupio zabe=rzmi ale o jaka stopke chodzi u kolego freetz_master
  • Level 26  
    Coś takiego widnieje przy poście kolegi freetz_master ,klikasz na interesujące Ciebie element i czytasz ;) :D
    kryada wrote:
    ☞ Licencja na moje posty: CC BY 3.0
    ☞ Wszystko o FRITZ!Box (po polsku)
    ☞ Jak wgrać firmware: ruKernelTool

Pozdrawiam
  • Level 13  
    witam nie wiem co się stało ale fritz po wlaczeniu lapie synchronizacje ale nadal nie ma polączenia z siecia
  • Level 26  
    kryada wrote:
    witam nie wiem co się stało ale fritz po wlaczeniu lapie synchronizacje ale nadal nie ma polączenia z siecia

Nie bardzo rozumiem, pisz jaśniej .Czyli połączenie z internetem jest a po LAN czy WiFi masz problem czy tak? Czy też synchronizacja jest a brak dostępu do internetu?
  • Level 13  
    Nie jestem specjalista wiec może cos namieszałem a wiec jeszcze raz
    Laptop łaczy się z fritz boxem po wi fi , lecz fritz box nie nawiazuje polaczenia z siecia mimo tego ze dioda ADSL swieci ciągle
  • Helpful post
    Level 26  
    Sprawdź jeszcze raz wszystkie ustawienia DSL (login ,hasło i wszystkie parametry tak jak na moim screenie) ,daj screena z Internet -DSL informationen-Ubersicht i z DSL
    Po wszystkich ustawieniach zastosuj(ubernehmen) i restart
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    Po wpianiu wszystkiego jeszcze raz wszystko działa , dodam ze przed przystąpieniem do wpisywania parametrow wykonałem reset fritz boxa za pomocą telefonu podłączonego i wpisaniu kodu #991*15901590*
    Podziękowania aisulugocki za pomoc

Dodano po 7 [minuty]:

Jeszcze jedno może mi ktoś powiedzieć jak zabezpieczyć ten router haslem aby nikt obcy się nie podlaczyl
  • Level 26  
    Co chcesz zabezpieczyć?;)
    Istnieje coś takiego jak FRITZ!Box-Kennwort no i oczywiście do WiFi różne Sicherheit (WPA itp. itd) ;) :) Możesz jeszcze ukryć nazwę sieci -Name des WLAN-Funknetzes sichtbar
    Pozdrawiam serdecznie
  • Level 13  
    Krotkie pytanie jeżeli mam w ustawieniach Sicherheit zaznczone WPA to kazda osoba chcaca się polaczyc z siecia przez fritza będzie musiala podac haslo tam ustawione?
  • Level 26  
    kryada wrote:
    Krotkie pytanie jeżeli mam w ustawieniach Sicherheit zaznczone WPA to kazda osoba chcaca się polaczyc z siecia przez fritza będzie musiala podac haslo tam ustawione?

Witam
    Tak oczywiście będzie musiała podać hasło.Jest tam jeszcze opcja niedopuszczania żadnych nowych urządzeń.
  • Level 13  
    jeszcze jeden problem mam mianowicie modem traci synchronizacje co jakiś czas a czasami działa długo bez problemu może są jakies ustawienia aby temu zaradzić czy to wina operatora?
  • Level 26  
    kryada wrote:
    jeszcze jeden problem mam mianowicie modem traci synchronizacje co jakiś czas a czasami działa długo bez problemu może są jakies ustawienia aby temu zaradzić czy to wina operatora?

Daj screena Internet-DSL information-DSL
    Pozdawiam
  • Level 13  
    aislugocki wrote:
    kryada wrote:

Daj screena Internet-DSL information-DSL
    Pozdawiam