Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podtrzymanie napięcia w samochodzie

10 Gru 2013 20:59 2655 7
  • Poziom 9  
    Witam mam sterownik w samochodzie zakres napieciowy od 9v do 18 v. I moge zrobic tak ze jak napiecie spadnie z 12V do 10 V da mi smsa na telefon. Mam pytanie jak tu zrobic ze jak ktos odlączy mi akumulator napiecie spadnie powoli że jak bedzie spadac do 10 v zdazy mi przeslac smsa. Myslalem czy mogę dac kondensator do zasilania sterownika 10000 uf 24v. Czy lepiej dac wiekszy ?

• Poziom 19  
    To czy wystarczy 10000uF zależy od poboru prądu przez ów sterownik. Musisz jednak pamiętać o "separacji" przez diodę zasilania sterownik, kondensator - reszta samochodu, żeby inne odbiorniki nie rozładowywały kondensatora podtrzymującego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Bo sterownik to jest moje zabezpieczenie w samochodzie ja moge odciac zasilanie nasilniku . Jak wlamywacz otworzy mi maske i sciagnie kleme zeby wylaczyc alarm lub syrene to ja dostane smsa ze ktos odlaczyl akumulator. A powiedz mi jak mam to odseparowac dioda mozesz mi to rozrysowac. Dziekuje. ( Sterownik super ma karte sim oplaca sie tylko internet i jak chcesz to smsy nielimitowane ) wtedy sobie na internecie piszesz akcje masz dwa wejscia sterowane napieciem + lub - i dwa wyjscia dzialające na przekaznikach do 10 A. Czujniki temperatury 3 i stan zasilania) Dlatego ja mam akcje taką ze jak napięcie bedzie wieksze niz 13 v to mam smsa ze mam silnik wlaczony. Poniewaz alternator mi laduje go podczas rozruch ;).

• Poziom 19  
    scorpion1981 napisał:
    A powiedz mi jak mam to odseparowac dioda mozesz mi to rozrysowac.

Podtrzymanie napięcia w samochodzie
  • Poziom 9  
    Dzieki ;) pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam. Raczej wykorzystał bym mały dodatkowy akumulator podłączony tak, jak na rysunku kol. Gronczyńskiego (zamiast kondensatora). Zastosowanie kondensatora jest ryzykowne. Ostatecznie - wypróbuj to. Sprawę może przesądzić ewentualna potrzeba odbierania dalszych sms-ów. Pozdrawiam.