Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić telefon tak aby po lekkim ruchu dzownił na dany numer

szydlucha 11 Dec 2013 00:01 13836 22
Optex
    szydlucha
    Level 8  
    Witam,

zainteresował mnie pewien filmik na youtube pod tytułem:GSM ZEGAR NA NĘCISKO schwarzwild timer.avi (napisałem tytuł bo mam zbyt mało postów abym mogł udostępniać linki) w jaki sposób można coś takiego zrobić z dowolnym lub takim samym telefonem jak na filmiku?? Miał ktoś podobny problem lub było coś podobnego poruszane na forum?? Wyraźnie widać jak telefon wykonuje połączenie po delikatnym nawet ruchu. Jakiś układ z czujnikiem ruchu??
  • Optex
    awisniewski81
    Level 10  
    Też patrzyłem na te telefony super na nęcisko. Tylko jak go przerobić??
    MARIANOX5
    Level 14  
    Wydaje mi się że w telefonie zamontowany jest akcelerometr i wyjścia jego podłączone do jednego z klawiszy na którym przypisujemy wybrany numer. Ale jak dokładnie to jest poskładane tego nie wiem a przydał by mi się na nęcisko. Wiedział bym o której świniaki mi przychodzą. :D
    krzywaj
    Level 25  
    Aplikacja pobierająca dane z akcelerometru i w razie wykrycia ruchu wykonująca połączenie. na androida można by to bardzo łatwo napisać.
  • Optex
    MARIANOX5
    Level 14  
    Nie chodzi tu o aplikacje. Nie będę przecież świniom smartfona podkładać. Chodzi o to aby wyzwolić ruchem połączenie. Na all.... jest telefon na nęcisko gsm zegar na nęcisko. Wystarczy najtańszy telefon i układ z czujnikiem ruchu podłączony pod jeden z wybranych przycisków klawiatury telefonu np 1 i zamiast numery poczty przypisać konkretny numer telefonu.
    krzywaj
    Level 25  
    Telefon z Andrutem kupisz bez problemu za 50 zł, na pisaniu aplikacji pod andruta, się nie znam, ale nie będzie to raczej wielka filozofia. Odczyt danych z akcelerometru i ustalenie po jakim ruchu ma być wywołane połączenie. Ktoś kto umie pisać zrobi to pewnie w 15 minut. Ktoś kto dopiero by zaczął się uczyć w godzinę.
    Pewnie więcej zabawy byłoby przy tworzeniu układu z czujnikiem ruchu.

Dodatkowo na andrucie łatwo będziesz mógł prowadzić "dziennik" poruszeń sprzętu. Przy zwykłym telefonie musiałbyś dodatkową pamięć dołożyć do czujnika ruchu, oraz jakąś komunikacje z komputerem, żeby odczytać dane.
    MARIANOX5
    Level 14  
    Nie potrzebne mi statystyki kiedy świnia przychodzi na żer. Mam tylko sie raz dowiedzieć i następnym razem czekam na nie już z załadowaną breneką. Potrzebuje złożyć to : http://alxxxxxxxxxxxxxxl lub podobna oferta http://alxxxxxxxxxxxxxxxxl
    Moderated By jever 23:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

krzywaj
    Level 25  
    W takim razie temat raczej do działu elektroniki, niż do GSM, bo w kwestii GSM jedyne co potrzeba to dwu sekundowe zwarcie na klawiszu w telefonie z szybkim wybieraniem.

Na szybko mam dwa pomysły (w obu przypadkach, to będą tylko wskazówki - nie znam się na elektronice, jeśli szukasz gotowca to kup całość na allegro).

Akcelerometr - np. MMA8453QT + coś co będzie odczytywać z niego informacje, więc prawdopodobnie jakiś mikrokontroler (Atmega?) + coś co zrobi dwu sekundowe zwarcie przycisku (sam mikrokontroler chyba będzie można tak zaprogramować).

albo

Czujka ruchu PIR np. HC-SR501, do niej chyba nie będzie potrzebny mikrokontroler, powinien wystarczyć jakiś tranzystor który puści sygnał i po dwóch sekundach się zresetuje (czyli oprócz tranzystorka jakiś kwarc albo kondensator - jak już wspomniałem nie znam się na tym totalnie).

W obu przypadkach oczywiście zasilanie dla układu, chyba że pociągniesz prąd z telefonu.

Jak wejdzie tutaj ktoś kto zna się na elektronice to złapie się za głowę na temat głupot jakie wypisuje, ale pomysły powstały w kilka sekund na podstawie znalezionych allegro części szukanych pod hasłem akcelerometr i czujka ruchu.

Napisanie programu na smarta (andrut lub WinMobile) byłoby o tyle prostsze, że nie trzeba bawić się elektroniką. Prosty skrypt na zasadzie - jeśli wychylenie w osi X,Y lub Z jest większe niż x to wykonaj połączenie na numer +48xxxxxxxxx.
    Trzeba tylko sprawdzić jakie biblioteki i jakie komendy wywołują to czego potrzebujesz. Można by nawet zorganizować oszczędzanie energii i wyłączyć modem GSM w telefonie i uruchamiać go dopiero po wykryciu ruchu, a następnie po wykonaniu połączenia lub SMSa (kolejny plus aplikacji mobilnej - może wysłać SMSa) modem byłby znów odpinany.Czas pracy na baterii wzrósłby kilkukrotnie.

Dodano po 16 [minuty]:

Wygooglaj też coś takiego jak "shock sensor". Na tym będzie prościej chyba niż na akcelerometrze. Coś takiego jest (jeśli się nie mylę) montowane w pilotach Logitech MyHarmony. Całkiem dobrze się to sprawdza.
    arekex
    Level 1  
    witam kolegów
    dodaję zdjęcia tego urządzenia co siedzi w tym telefonie
    może to pomoże w rozgryzieniu tego tematu Jak przerobić telefon tak aby po lekkim ruchu dzownił na dany numer
    witek1234
    Level 17  
    witam wie ktoś może jak nazywa sie ten element ?
    BLAHA
    Level 12  
    Ja to robie tak:
    w rure pcw wstawiam
    akumulator
    powiadomienie gsm
    czujke ruchu mikrofale
    ---

jak dziki przychodza czujka dziala powiadomienie dzwoni na dany telefon znajomy wyjmuje spluwe jedzie na miejsce i pif paf dziki sa upolowane :-)
    witek1234
    Level 17  
    dzieki śliczne
    ten element potrzebuje zasilania ? bo z tego co rozbierałem taki wynalazek to tylko na zasadzie zwarcia działało, podlutowane do klawisza 2 przewody ...

Dodano po 2 [minuty]:

kolego BLAHA masz fantazje ...
    hose_dawido
    Level 10  
    Witam mam pytanie czy mógł by ktoś podać gdzie mogę kupić taka cześć jak kolega arekex dodał na zdjęciu i jak ja podłączyć zęby się cieszyć GSM ZEGAR NA NĘCISKO dziękuje pozdrawiam .
    witek1234
    Level 17  
    Nikt nie wie co to dokładnie jest i gdzie to można kupić ?
    Jacck
    Level 26  
    Wygląda jak CM1800-1 Switch Vibration firmy COMUS (dawniej ASSEMTECH)
    Link
    W Polsce drogi bo sprzedaje go tylko kilka firm (wszystkie wysyłają z zagranicy).
    marcin.p11
    Level 8  
    Czy ktoś rozwiązał tą zagadkę albo czy ktoś podłączał ten switsch vibration?
    Będę wdzięczny za info.
    Piotrasekk1
    Level 2  
    Witam chciałbym odświeżyć powyższy temat czy ma może ktoś jakiś pomysł jak to skonstruować??!!!
    MARIANOX5
    Level 14  
    Można zmontować układ na czujniku np SW-420 520 itp i wyjście podpiąć pod klawisz np 1 gdzie zamiast numeru poczty głosowej wpiszemy dany numer telefonu.
    Na alledrogo są gotowe w sprzedaży i tyle wiem że układ jest wkładany w miejsce głośnika słuchawki.
    Jaki układ to dalej zostaje tajemnicą poliszynela.
    TvWidget
    Level 36  
    Nie wiem w jakiej kategorii cenowej szukasz rozwiązania.
    Smartfony zawierają akcelerometr. Prosta aplikacja rozwiązuje sprawę zdalnego powiadamiania w przypadku ruchu
    Zobacz też czujniki iNode. Są to takie małe krążki przesyłające informacje o ruchu przez Bluetooth bezpośrednio do smartfona.
    MARIANOX5
    Level 14  
    Jeśli masz zasobny portfel to proszę bardzo.
    Ale nie potrzeba mi kilka stówek zostawić gdzieś w babrzysku w którym taplają się świnie. Nie doczytałeś po co ma służyć ta opcja.
    Telefon(y) mają być umieszczane w miejscach żerowania dzików.
    Na alledrogo można kupić za 180 zyla gotowy przerobiony lub opcja przerobienia za 70 zyla, lub kolega TvWidget za sponsoruje kilka smartfonów dla myśliwego :D
    Piotrasekk1
    Level 2  
    No właśnie jeśli bym miał chęć wydać te 180 zł to bym nie odgrzewał tematu ale temat jest ciekawy tylko jest potrzeba trochę dobrej woli żeby podać na to receptę coś musi być w tych telefonach wbudowane co daje impuls na klawisz w chwili poruszenia tylko co? Czujniku SW-420 wygląda ciekawie tylko czy on potrafił by dać impuls napięcie potrzebne do pracy wydaje się zgodne.?
    MARIANOX5
    Level 14  
    Wydaj 70 zł za przeróbkę a się dowiesz.
    Wiele osób by chciało dowiedzieć się więcej co jest montowane.
    Niestety to tajemnica a konstruktor patentu za żadne pieniądze nie sprzeda.
    Ja osobiście wyl...m się na to. Może kiedyś w wolnej chwili wrócę do tego tematu.