Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot boxer 2.5d dj5 - ciężko odpala i szarpie

11 Dec 2013 09:53 2997 6
  • Level 11  
    Witam otóż mam taki problem przekręcam zapłon świece grzeje normalnie odpala praktycznie odrazu tak nim chwile porzuca 2sek. I gaśnie po chwil znów zapalam i już lepiej dodaję gazu chwilę przerywa i zaczyna normalnie pracować, jak już się nagrzeje odpala normalnie .Odrazu powiem co w nim robiłem wszystkie nowe przewody paliwowe nowe filtry pompa wtryskowa po regeneracji 4 nowe świece bosch wymieniony rozrząd z pompą wody.Acha podgrzewacz paliwa ominięty. przed wymianą wszystkich tych rzeczy było tak samo co to może być?
  • Level 8  
    warto sprawdzic przewody czy nie ma w nich powietrza,bo objaw podobny jak mialem powietrze w sprinterze
  • Level 31  
    Wojteksend wrote:
    przed wymianą wszystkich tych rzeczy było tak samo co to może być?

Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione, to powinieneś sprawdzić kompresję.
    Możesz dodać trochę gazu przy odpalaniu. Czasami pomaga.
  • Level 11  
    tylko że ma tak od dwóch trzech lat . Kompresje sprawdzałem jest w normie. A mogą być to wtryskiwacze?
  • Level 31  
    Wojteksend wrote:
    Kompresje sprawdzałem jest w normie.

Co to znaczy? Konkrety poproszę.
    Wojteksend wrote:
    A mogą być to wtryskiwacze?

Wojteksend wrote:
    pompa wtryskowa po regeneracji

Jedno robiłeś, a drugiego nie ?
    Na 90% nie jest to wina wtryskiwaczy.
    Na 99% jest to wina kompresji lub złego kąta wtrysku.
  • Level 11  
    No wtryskiwaczy nie robiłem tylko pompę bo wysiadła. Na warsztacie jak byłem jakieś 2 miesiące temu to sprawdzali kompresje i mechanik powiedział,że jest w porządku.
    A pompę zdemontowałem i zawiozłem do pompiarza założyłem,i auto chodzi jak chodziło tzn rano na luzie poszarpało podymiło , jak przygazowałem to wszystko wróciło do normy, tzn wskazówki sie bardziej uniosły światła mocniej świecą i auto chodzi elegancko jak by nigdy nic
  • Level 2  
    Przyjacielu zanim wydasz niepotrzebnie dolary.

Przy tym silniku spotkałem dwa rodzaje pomp, w każdej są dwa cięgna
    - jedno połączone z pedałem gazu
    - drugie odpowiada za twój problem, jest sterowane mechanicznie bądź elektrycznie. Odszukaj na pompie drugie cięgno i na zimnym silniku nim porusz a problem ustanie, następnie spróbuj ustalić dlaczego sterowanie tego cięgna nie działa