Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 - prośba o rozkodowanie VIN

JasomiT 11 Gru 2013 10:56 2961 7
  • #1 11 Gru 2013 10:56
    JasomiT
    Poziom 15  

Witam, Kupuję auto Passat B5 z 1999r, niby nic nadzwyczajnego ale już sobie upatrzyłem jednego, tylko nie jestem jego pewien.
    Pierwsze ma nieco zniszczony kokpit i tak się zastanawiam czy to przypadkiem nie przekładka z anglika. Drugie, właściciel opowiada jakieś bajki o wyposażeniu więc chciał bym aby ktoś mi pomógł i rozkodował VIN, aby wiedzieć na jaki rynek został wyprodukowany, czy pod czas kilku lat eksploatacji nie zaszły jakieś zmiany, np. silnika, oraz sprawdzić wyposażenie.
    Jest mnóstwo stron z dekoderami ale w darmowej wersji dowiem się jedynie nazwy, oraz roku modelowego.
    Na jednej stronie zdecydowałem się zapłacić to tylko zaczęły przychodzić mi płatne wiadomości a i tak nic się nie dowiedziałem.
    Więc proszę o wsparcie kogoś kto ma większe możliwości niż ja.
    Vin podam oczywiście na priv, bo to nie jest rzecz którą powinno się na ogóle forum ujawniać.
    Dziękuję i pozdrawiam wszystkich przeglądających ten temat.

0 7
  • #2 11 Gru 2013 11:16
    Arczizioom
    Poziom 23  

Wyposażenia po VINie nie sprawdzisz. Musi być wlepa w bagażniku bądź w książce serwisowej. A dekoderów do VINu i to darmowych jest na pęczki.

0
  • #3 11 Gru 2013 13:08
    JasomiT
    Poziom 15  

Dekoderów vin jest całe mnóstwo, ale można dowiedzieć się tylko tyle:
    Producent: Volkswagen AG
    Adres producenta: Berliner Ring 2
    Wolfsburg/Hannover
    Make: Volkswagen
    Model: Passat B5
    Cyfra kontrolna: Z
    Rok modelowy: 2000
    Miejsce produkcji: Germany
    Numer seryjny: 007803

Nalepka w bagażniku jest częściowo optarta a częściowo zasłonięta przez zbiornik LPG
    To po Vin nie sprawdzimy wyposażenia?
    Pytałem bo wcześniej miałem BMW to na jakiejś rosyjskiej stronie udało mi się rozkodować Vin i miałem praktycznie wszystko co było w aucie, a w darmowych było takie jak silnik, ile oleju wchodzi po której stronie kierownica.
    Ale skoro się w VW nie da - trudno
    Z resztą dziwnie z tym producentem jest, data pierwszej rejestracji maj 99 a rok modelowy wychodzi 2000.

0
  • #4 11 Gru 2013 13:25
    Arczizioom
    Poziom 23  

Niestety wyposażenie możesz dekodować tylko po tej naklejce.

0
  • #5 11 Gru 2013 13:28
    JasomiT
    Poziom 15  

Trudno się mówi, jak się nie da, to się nie da, dzięki za odpowiedzi, temat do zamknięcia.

0
  • #6 11 Gru 2013 17:28
    Staszek49
    Poziom 34  

Znalazłeś w bagażniku naklejkę auta, w której oprócz danych z VIN są dodatkowe, o które proszono Cię wyżej w poście. Jeśli chodzi o datę I rejestracji i model roku, to jest to coś podejrzane, gdyż model roku liczy się od lipca danego roku. W Twoim przypadku, aby był z modelu 2000 r. musiałby być wyprodukowany po lipcu 1999 r., tak się liczy np. w przypadku Golfa IV. Dodaję, że w danych VIN jest litera świadcząca o modelu auta (chyba "J").

0
  • #7 11 Gru 2013 20:39
    JasomiT
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o naklejkę to tak jak pisałem, cześć była nie czytelna bo starta a do tego przysłaniał ją zbiornik i ciężko coś było zobaczyć ale jeszcze sprawdzę. A jeżeli chodzi o rok modelowy to czytałem posty na ten temat i były różne opinie. Też się wypowiadali ludzie ze po połowie roku liczono rocznik następny. Ale też byli tacy co również twierdzili ze mają pierwsza rejestracje w maju a rok modelowy jako już z roku następnego.

0
  • #8 15 Gru 2013 20:56
    czajkagor
    Poziom 13  

Jeżeli chodzi o przekładkę z Anglika to w B5 zaobserwuj kielichy amortyzatorów przy ścianie grodziowej zazwyczaj tam widać połączenia nie oryginalne, zajrzyj pod osłonę nad pedałami hamulca, sprzęgła i gazu jak wygląda instalacja elektryczna. A nawet jeśli to profesjonalnie przerobiony Angol to w czymś Tobie to przeszkadza?

0