Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony ht sf1000 - podłączenie kablem optycznym bezpośrednio do TV

Michciu0911 11 Gru 2013 12:33 3951 4
  • #1 11 Gru 2013 12:33
    Michciu0911
    Poziom 2  

Witam. Mam do kupna kino domowe sony htsf1000. Jest to zestaw głośników z amplitunerem. Chciałbym połączyć bezpośrednio TV ( panasonic TX-L42E6EK posiada wyjście optyczne) z kinem, aby dźwięk z telewizora brzmiał w głośnikach kina. Moje pytanie jest takie : Czy mogę zrobić bezpośrednio takie połączenie światłowodem ? " Pytam o to ponieważ wejścia opt in w amplitunerze są podpisane jako "video" i jako " SA-CD/CD" i dlatego mam wątpliwości. sony ht sf1000 - podłączenie kablem optycznym bezpośrednio do TV

Proszę o pomoc

0 4
  • #2 11 Gru 2013 12:36
    Krzychu7
    Poziom 39  

Tak. Możesz połączyć bezpośrednio przewodem optycznym.

0
  • #3 11 Gru 2013 12:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Pod warunkiem, że tv w każdych warunkach dźwięk cyfrowy w przekazie optycznym będzie generował na tym porcie, niestety w 90% przypadków tak nie jest.
    Uważne lektura manuala jest tu wskazana, z naciskiem na tą kwestię.

0
  • #4 11 Gru 2013 17:15
    Michciu0911
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    Pod warunkiem, że tv w każdych warunkach dźwięk cyfrowy w przekazie optycznym będzie generował na tym porcie, niestety w 90% przypadków tak nie jest.
    Uważne lektura manuala jest tu wskazana, z naciskiem na tą kwestię.

Czy w przypadku połączenia kablem HDMI też istnieje taka obawa ?

0
  • #5 11 Gru 2013 19:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Oczywiście, zależne jest to wszystko, jak tą kwestię rozwiązał, "widzi" producent danego sprzętu.
    Najczęściej jest tak, ze dźwięk cyfrowy na porcie optycznym, lub coaxialnym w tv pojawia się TYLKO, gdy korzystamy z wewnętrznego dekodera DVB-T, jego i tylko jego, podłączenie innego sprzętu, HDD pod usb, kablówkę analogową lub cyfrową, powoduje, ze porty te są "ciemne", lub głuche.
    Dla własnego dobra, najlepiej skontaktować się z producentem tego tv, tam muszą to wiedzieć, i dokładnie im wyjaśnić, o co pytasz, bo nie dość, że nikt nie wie, jak działa oprogramowanie w tym tv (tylko producent wie na 100%, my tylko spekulujemy co jest w tym sofcie zaimplementowane), a to tak, jak rozmowa dwóch ślepców o kolorach.

0