Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S2 Portable - Odzyskiwanie danych z kopii posektorowej

Sei 11 Gru 2013 12:44 888 0
    Sei
    Poziom 9  
    Cześć
    W jakiś sposób uszkodził mi się dysk przenośny na USB (jak w tytule Samsung S2 Portable) prawdopodobnie przez upadek. Dzień po upadku działał jakby gorzej (przerywał np. odtwarzanie mp3), a kolejnego dnia nie pokazał się w eksploratorze. Było go widać w zarządzaniu dyskami w narzędziach administracyjnych jako niesformatowany, ale Windows nie wyświetlał komunikatu o konieczności sformatowania przy podpięciu. Na dysku była jedna partycja na 99% NTFS, bez szyfrowania itp.
    Poczytałem tutaj trochę i wyszło mi na to, że powinienem zrobić kopię posektorową. Po zrobieniu kopii miałem komunikat o bodajże kilkuset błędach na niecałe 500 kB. Teraz po podpięciu drugiego dysku zewnętrznego USB z kopią wyskakuje mi komunikat o niesformatowanym dysku. Do odzyskania jest dość dużo plików (pewnie parę tysięcy, głównie zdjęcia).
    Załączam screen z DMDE. Może mi ktoś poradzić jaki jest następny krok? Mam to skanować przez "szukaj NTFS", przywracać partycję? Nie chcę napsuć na kopii, bo robiła się ponad dobę.