Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant - Modernizacja ogrzewania w domu jednorodzinnym

Faris123 11 Dec 2013 12:55 2037 1
 • #1
  Faris123
  Level 9  
  Witam,

  Noszę się z zamiarem modernizacji instalacji centralnego ogrzewania - tzn wprowadzenia prostej automatyki. Problem mam następujący: piec Vaillant ecotec plus wraz z prostym sterownikiem wewnętrznym colormatic. Sterownik ten został dość niefortunnie usytuowany - nie dość ,że nad ogrzewaniem podłogowym (wodnym) to jeszcze blisko kominka. Efektem tego jest różnica temperatur pomiędzy dołem a górą domu. Na dole temperatura ustawiona na 21,5 w pokojach na górze 18. Zapalenie kominka mija się z celem, bo rano piec się nie załącza :-).

  Co chciałbym osiągnąć - przyznam, że nie znam się na tym (bardziej pokrewne są mi tematy medyczne):
  - możliwość rozdzielenia grzania góry domu i dołu domu - tak, aby w nocy grzały się pokoje na górze, przy jednoczesnym utrzymywaniu niższej temperatury na dole.
  - fajnie by było jakby można sterować temperaturą w poszczególnych pokojach z jakiegoś jednego panela (smartphone, tablet)

  Wiem, że jest coś takiego jak fibaro, ale nie potrzebuję "przyszłościowej automatyki" ;-). Jest coś takiego jak danfoss living connect - ale jak to skonfigurować

  Na każdym poziomie (dół, półpiętro i piętro) mam skrzynki rozdzielające wodę do grzejników. W dwóch (dół i półpiętro) dodatkowo ogrzewanie podłogowe wodne.

  Czy ktoś z was Szanowni Forumowicze mógłby zaproponować rozwiązanie? Tzn co musiałbym zakupić (jakie elementy), aby móc cieszyć się bardziej precyzyjną możliwością sterowania ogrzewaniem. Szczerze to już od dłuższego czasu staram się coś wyszukać - ale tematyka elektrozaworów, obiegów itd jest mi zupełnie obca. Pisałem również do kilku firm z prośbą o wycenę takiej instalacji - otrzymywałem odpowiedź - "jak instalator określi co ma być, dostosujemy nasz sprzęt do jego wymagań" - problem jest właśnie w tym, że nie wiem co ma być...

  Chętnie udzielę dodatkowych informacji, jeżeli będą potrzebne.

  Pozdrawiam
 • #2
  elpronet
  Level 18  
  Witam,

  Jeżeli sprawa jest aktualna czekam na pw.

  Pozdrawiam