Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Salus 091FLRF- podłączenie.

erwinketa 11 Dec 2013 14:25 4290 9
    erwinketa
    Level 12  
    Witajcie Panowie. Zakupiłem do mojego pieca Vaillant turboTec pro regulator pokojowy, taki jak w temacie. Chcę go podłączyć samemu wg schematów poniżej. Chcę się upewnić czy dobrze. Wg tych schematów, ściągam mostek (oznaczenie 3,4,5na płytce w piecu), miernikiem znajduję 230V, podłączam te 230V (symbol NO) do odbiornika regulatora, następnie podłączam COM czyli masa tak ? Oraz L i N do gniazdka. Chcę się upewnić, żeby nic nie wypalić.Proszę o zrozumienie ;)

Sterownik Salus 091FLRF- podłączenie. Sterownik Salus 091FLRF- podłączenie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    W0jtek92
    Level 37  
    Witam. 3 oraz 4 w nich jest mostek, tam wpinasz NO i COM bez różnicy gdzie który. A L i N podłączasz do gniazdka, faza do fazy i zero do zera. Możesz też to wpiąć w zacisk L i N na płytce kotła wraz z przewodami zasilającymi kocioł.
    Pozdrawiam.
    Dark232
    Level 9  
    Witam, Zakupiłem sterownik Salus 091FLRF bezprzewodowy który chce podłączyć z Piecem TERMET Minimax ELEGANCE turbo GCO-DP-21-03 . Po wczorajszej walce podłączyłem z piecem ale mam wątpliwości czy w dobre miejsce bo RT jest w istrukcji pieca oznaczone jako regulator temperatury pomieszczeń a AFS czujnik temperatury zewnętrznej CWG czujnik przepływu wody grzewczej

I pic polega na tym że COM i NO podłączyłem zamiast mostka RT / OT gdzie przez noc sterownik był zaprogramowany jak ma się włączać ale piec chodził przez noc i nie stosował się do sterownika a co przemawia za tym, że nie ma współpracy z piecem gdyż w instrukcji pisze że w momencie jakichkolwiek działań odbiornik podłączony z piecem a nadajnik pokojowy powinno się pojawić wiatraczek który sygnalizuje działanie pieca.

Więc moje przemyślenia są takie czy nie przepiąć odbiornika pod AFS bo zauważyłem wczoraj reakcje symbolu wiatraczka z na nadajniku. Niech mi ktoś poradzi jak będzie dobrze.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Wiatraczkiem raczej się nie sugeruj. On zdaje się tylko sygnalizuje aktualnie realizowaną funkcję sterownika.
    Dark232
    Level 9  
    To dlaczego o 9:00 rano jak wstałem działał piec dogrzewając gdyż zaprogramowałem go by była niższa temperatura i miał się załączyć dopiero o 16:00
    FOSGEN1
    Level 27  
    A powiedz mi, sparowałeś odbiornik z nadajnikiem?

Może gdzieś popełniłeś błąd przy uruchamianiu regulatora.
    Dark232
    Level 9  
    Właśnie jest wszystko dobrze sparowane za pomocą DIP ustawiłem tak samo na odbiorniku jak i na nadajniku czyli
    12345
    - - - -_ więc już sam nie wiem co jest nie tak chyba, ściąga zakłócenie ale to mało prawdopodobne bo nie wiem czy sąsiedzi z naprzeciwka mają termostat taki sam jak mój ma sąsiad na de mną i jeszcze nie ustawiony chyba go jeszcze nawet nie podłączył.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Ale sprawdzałeś, czy w momencie kiedy sterownik nakazuje grzanie to odbiornik dostaje sygnał? Bo może jest tak, że niekoniecznie i wtedy kocioł działa zgodnie ze swoimi nastawami.
    Dark232
    Level 9  
    Pewności nie mam, ale widać że sygnał jest przekazywany bo załącza się kontrolka na odbiorniku chyba, że źle kable są podłączone.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Wiesz co, może wstaw tu po kolei zdjęcia jak masz podłączone i ustawione wszystko. Bo inaczej to takie szukanie w ciemno.

Dodano po 3 [minuty]:

Na ściance czołowej
    odbiornika widać przełącznik Włącz/Wyłącz oraz 2 diody LED.
    Przełącznik pozwala w razie potrzeby wyłączyć odbiornik, tak aby nie wysyłał sygnału
    zapotrzebowania na ogrzewanie
    .
    Dolna
    (czerwona) dioda LED świeci się, gdy
    przełącznik jest ustawiony na „Włącz”
    , a urządzenie jest podłączone do zasilania.
    Górna
    (zielona) dioda LED świeci się, gdy do odbiornika dociera sygnał z nadajnika
    o
    zapotrzebowaniu na ogrzewanie (na nadajniku obraca się wówczas symbol „
    wiatraczka”)

Co sygnalizują diody na odbiorniku?