Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kospel ECKO.L2 15p - Podłączenie Kotła do rozdzielacza na grzejniki. :((( Jak?

matahariko 11 Gru 2013 17:45 1659 3
  • #1 11 Gru 2013 17:45
    matahariko
    Poziom 7  

Kospel ECKO.L2 15p - Podłączenie Kotła do rozdzielacza na grzejniki. :((( Jak? Witam.

Kupiłem kocioł elektryczny Kospel ECKO.L2 15p i zamierzam podłączyć go pod grzejniki. Literka p - to jak wiadomo dostosowany pod podłogówkę i różni się tylko temperaturą ustawianą na piecu.
    Proszę o pomoc w podłączeniu - chodzi mi o schemat, a dokładniej samo podłączenie pieca do rozdzielacza, od którego mam wyjścia na grzejniki.
    Zamotałem się, bo myślałem, że jest to kocioł z naczyniem wzbiorczym, ale jednak się okazuje, że nie i stąd mój problem.
    Dodam też, że od rozdzielacza do grzejników idzie Alupex Wavin 16.

Proszę o jakąś radę jak podłączyć kocioł do rozdzielacza, co będzie potrzebne, czy będzie potrzebne naczynie wzbiorcze i czy można z kotła do rozdzielacza podłączyć Alupexą, a nie miedzią?

Za pomoc z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #2 11 Gru 2013 18:54
    W0jtek92
    Poziom 35  

Dodano po 1 [minuty]:

Zamiast miedzi możesz zastosować Alu pex fi 26 lub rurę PP glass DN 25.

• #3 11 Gru 2013 19:09
    matahariko
    Poziom 7  

Czy naczynie przeponowe musi być dokładnie w tym miejscu zamontowane jak wyżej, czy może być jak podałem niżej?

Chodzi mi o to, że musi być ono powyżej rozdzielacza, czy na wysokości pieca ?

• #4 12 Gru 2013 18:41
    W0jtek92
    Poziom 35  

Może być tam gdzie kolega narysował;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME