Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka + monitor do strzelnicy

colin666 11 Gru 2013 17:51 1383 3
  • #1 11 Gru 2013 17:51
    colin666
    Poziom 10  

Witam,

proszę was o radę. Otóż chce sobie zainstalować kamerkę i monitor do strzelnicy. Ma to działać tak, że kamerka będzie umieszczona pod sufitem nad tarczą, a monitor będzie wyświetlać tarczę z miejsca z którego się strzela. Sprawa dotycz 3 kamerek i 3 monitorów

Kilka problemów z jakimi się zmagam, to:
    - wybór kamerki - od sufitu do tarczy jest z 1,5-2m więc musi być jakaś opcja zoomu optycznego, bądź jakoś dodanie go za pomocą jakiegoś mini obiektywu ? nie wiem,
    - wybór monitora - wystarczy 8'-10' czarno biały, bo tarcza i tak jest czarno biała
    - w jaki sposób połączyć oba sprzęty? da się jakoś bezpośrednio? czy przez komputer?

Chodzi o to żeby zminimalizować koszty:
    - nie wiem czy w dzisiejszych czasach jest różnica w monitorach czarno-białych i kolorowych, bo nie znalazłem monitora czarno białego :P wiem, że można dostać małe TV stare czarno białe ale nie wiem czy to się mija z celem przez to, że one są analogowe.
    - wybór kamerki i monitora musi być kierowany tym w jaki sposób przekażemy obraz z kamerki do monitora. Czy komputer nie będzie zbyt drogi, czy da rade z 3 kamerkami i 3 monitorami? Czy da się jakoś ominąć komputer i bezpośrednio przekazywać obraz?

Byłbym wdzięczny jakby ktoś miał jakiś fajny pomysł i najlepiej jakby podesłał przykładowe konfigurację kamerki/monitora (model bądź link do specyfikacji) i pomysł jak to ze sobą poskładać;)

z góry dzieki :D :?:

0 3
  • #2 11 Gru 2013 18:46
    tadzmierz
    Poziom 17  

Witaj
    Kamera powinna być z obiektywem wąskokątnym o ogniskowej 2,5 do 3,6. Wystarczy do Twojego celu czarno-biała.
    Jako monitor możesz zastosować TV z wejściem video lub monitor LCD.
    Najtaniej obraz z kamery przesłać przewodowo skrętką komputerową. Jednym przewodem można przesłać obraz z czterech kamer stosując transformatory video na wejściu i wyjściu każdej pary przewodów. W tym rozwiązaniu potrzebne będą trzy monitory, jeżeli strzelających jednocześnie będzie trzech.
    Inne rozwiązanie to zastosowanie rejestratora na cztery kamery z jednym monitorem i podział obrazu na cztery(w opcjach rejestratora). Wyniki można archiwizować na dysku twardym rejestratora. Tadzmierz

0
  • #3 12 Gru 2013 10:58
    colin666
    Poziom 10  

a podałbyś jakiś model kamerki z możliwością montarzu (bądź z wbudowanym) obiektywu wąskokątnego?

Dodano po 17 [minuty]:

MONITORING KAMERA KOPUŁKOWA 420 LINII 3,6mm 5469

Link

Co sądzicie o tej kamerze? nada się? Obiektyw dobry? Bo ja się nie znam na doborze ogniskowej. Czy da się ją podłączyć bezpośrednio pod TV czy trzeba będzie przez coś przepuścić ten sygnał?

Jak się nada to jaki monitor do tego?

0