Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT PUNTO 1996 - Żarówki H4 o standardowym lecz wzmocnionym świetle

11 Gru 2013 19:23 4089 12
  • #1 11 Gru 2013 19:23
    2335417
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 11 Gru 2013 19:33
    Karaczan
    Poziom 39  

Trafiłaś na debilnych policjantów i trzeba się z takimi wykłócać.
    Żarówki typu NightBreaker +30% a nawet więcej są HOMOLOGOWANE i mogą być używane w standardowych lampach.
    Policja może myślała że masz xenony, a te są niedozwolone w zwykłych lampach.
    Żarówki wzmocnione nie występują w barwie "kremowej", coś za coś, wszystkie dają światło zbliżone do białego.
    Jedyną opcją przychodzącą mi do głowy są żarówki 100W, nielegalne u nas, niszczące elektrykę jak i wypalające reflektory. Czasem można je jednak gdzieś kupić, ale odradzam to rozwiązanie!

0
  • #3 11 Gru 2013 19:45
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

ferbes1999 napisał:
    Dzisiaj - za żarówki +30% Philips (światło białe) o mało nie poleciał mi dowód rejestracyjny. Dobrze że miałam stare w bagażniku. Ponoć są zabronione więc dlaczego to sprzedają?

Jakiś absurd. Niedozwolone są żarówki o zwielokrotnionej mocy, czyli powiedzmy 75, 100 W. Nawet na ich opakowaniach jest często uwaga o zakazie stosowania na drogach. Jeśli miałeś żarówkę H4 o standardowej mocy, ale ulepszaną, do tego uznanej firmy, to jest ona jak najbardziej dopuszczona do użytku. Tutaj powinieneś oponować, co do poczynań mundurowych i domagać się konkretnych wyjaśnień.

Wszystkie żarówki o zwiększonej "ilości światła" mają białe, wręcz wpadające w błękit, światło. Wynika to z wyższej temperatury, z jaką pracuje żarnik takiej żarówki.

Jeśli masz problem ze światłami, to zmierz, jaki masz spadek napięcia bezpośrednio na kostce żarówki podczas pracy reflektora. Może to nie problem żarówek, a instalacji samochodu.

0
  • #4 11 Gru 2013 20:06
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie znajdziesz żarówek z mocniejszym światłem o normalnej barwie.
    Jak na żarówce masz napis EX- gdzie X to cyfra to oznacza że żarówka ma homologację i nikt nie może Ci nic zrobić przy używaniu tych żarówek.

0
  • #5 11 Gru 2013 21:03
    2335417
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 11 Gru 2013 21:36
    Karaczan
    Poziom 39  

Bzdura do kwadratu.
    Lampy homologowane na H4 55/60W, żarówka markowa z homologacją H4 55/60W to za przeproszeniem mogą cię cmoknąć.
    Nie muszą to być lampy soczewkowe, panowie mundurowi chyba muszą zostać wysłani na ponowne szkolenie, albo z drogówką mają nie wiele wspólnego ;)
    W takich sytuacjach masz prawo wezwać 2gi patrol, i/lub żądać podstawy prawnej. Bez tego nie mają prawa cię zmusić do wymiany żarówek ani do wystawienia mandatu.
    Widocznie uznali że trafili na dziewczynę to każdą bzdurę łyknie.

0
  • #7 11 Gru 2013 21:43
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

ferbes1999 napisał:
    Gliniarze powiedzieli mi że te żarówki mogę używać w lampach soczewkowych a nie zwykłych

T o niech ci panowie władza pokażą reflektory soczewkowe na żarówki H4. Ja w życiu nie widziałem
    ferbes1999 napisał:
    Powiedzieli że komplet żarówek z przodu ma mieć taką samą barwę.

Taką samą barwę z czym? To w takim razie samochody z xenonowymi reflektorami jakie muszą mieć światła pozycyjne z przodu? Jak mi wiadomo, nie każde auto wyposażone w xenony ma postojówki na LEDach. Z twojego opisu wynika, że policjanci dokonali dramatycznej nadinterpretacji przepisów. Czyżby na coś liczyli?
    Możesz spokojnie z powrotem założyć te żarówki i jeździć zgodnie z przepisami (jeśli to markowe homologowane żarówki o standardowej mocy). A jeśli się znów czepią, to zażądać numerów służbowych, a następnie złożyć zapytanie w odpowiedniej komórce (jakby co, służę pomocą).

0
  • #8 11 Gru 2013 21:58
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #9 11 Gru 2013 22:16
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

ferbes1999 napisał:
    Nie chcę montować żarówek z białym światłem.

Światła pozycyjne, mijania, postojowe przód nie mogą być niebieskie ani żółte.
    Więć pozostaje biel.

Tak technicznie, temperatura barwowa bieli zaczyna się od 4000K a kończy się na 10000K gdzie zaczyna się niebieski kolor.

Nie szukaj żarówek, tylko olej niebieskich czepialskich.

0
  • #10 12 Gru 2013 11:17
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Policjanci niedouczeni - zgłosiłbym skargę na patrol.

Żarówki renomowanych producentów maja homologacje a ich przeznaczaniem jest właśnie uzyskanie podwyższonego strumienia światła przy jednoczesnym spełnianiu warunków technicznych - kolor światła związany jest z wyższa temperatura żarnika a więcej światła (większy strumień) jest wynikiem specjalnej konstrukcji żarnika (większa powierzchnia użyteczna, kształtowanie powierzchni - wyraźna linia odcięcia itp) oraz tejże temperatury - żarówki te zwłaszcza w bardzo radykalnych wariantach (np +70% itp) maja dość krotka żywotność (czasem zaledwie kilkadziesiąt godzin) - warto wozić wiec ze sobą zapas (lub używać ich w drogowych).

Zasada jest ze na kloszu masz oznaczenie jakie źródła światła (żarówki) można używać i jeśli masz żarówkę homologowana i zgodna z kloszem to jest to legalne.
    Panowie policjanci powinni podać ci podstawę prawna.

0
  • #11 12 Gru 2013 11:34
    Fredw
    Poziom 20  

Od roku mam tungsramy +ileśtam%, miałem przez ten czas 2 kontrole i do świateł nie przyczepili się nigdy.
    Następnym razem odmówić przyjęcia mandatu, iść do sądu i niech tam się ośmieszą. W końcu nie masz jakiegoś chińskiego wynalazku z lewą homologacją tylko markowe żarówki.

0
  • #13 19 Gru 2013 09:40
    2335417
    Użytkownik usunął konto