Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony hamulec wkrętarka Makita 8280D.

kampog1 11 Gru 2013 20:56 3579 9
  • #1 11 Gru 2013 20:56
    kampog1
    Poziom 8  

Witam! Przy mojej wkrętarce Makita 8280D przestał działać hamulec tzn. po zwolnieniu przycisku silnik nie zatrzymuje się od razu tylko powoli schodzi z obrotów przez jakiś czas do zatrzymania się. Wie ktoś może w czym tkwi problem, czyli jaki element może być uszkodzony?? Dodatkowo zauważyłem, że przycisk co prawda nie często ale zdarza się, że nie reaguje od razu za każdym razem (przerywa) i czasami słychać jakby mechaniczne skrzypienie (piszczenie) podczas pracy wkrętarki.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelką pomoc. Pozdrawiam.
    Kamil

• Pomocny post
    #2 11 Gru 2013 21:25
    pawlik722
    Poziom 20  

Uszkodzony tranzystor sterujący, wraz z taką awarią pada zaraz potem wyłącznik, nadpalają się styki.

• #3 11 Gru 2013 21:43
    kampog1
    Poziom 8  

Jak sądzisz kolego jako laik dam radę sam naprawić czy nie???
    Jeśli tak to czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak to zrobić??

• Pomocny post
    #4 11 Gru 2013 22:06
    pawlik722
    Poziom 20  

tam cudów niema, jeśli wyłącznik ci nie przeszkadza jeszcze to go zostaw ale tranzystor to tylko kilka kabli do przelótowania i przykręcenie go do radiatora, spokojnie sam dasz rade, kup taki sam i po kłopocie.

• Pomocny post
    #5 12 Gru 2013 02:50
    jan24
    Poziom 15  

Za hamowanie silnika odpowiada styk który zwiera bieguny silnika. Często dochodzi do jego wypalenia. Przerywanie podczas niepełnego wciśnięcia klawisza może być spowodowane także zabrudzeniem bądź wytarciem ścieżek oporowych lub współpracującego z nimi ślizgacza. Przy naprawie warto także wyczyścić drugi styk odpowiedzialny za omijanie tranzystora przy maksymalnie wciśniętym klawiszu. W innym razie tranzystor padnie przy większym obciążeniu wkrętarki.

• Pomocny post
    #6 12 Gru 2013 17:50
    Marksrz
    Poziom 20  

moge potwierdzic co napisał jan 24
    naprawa czasochłonna dla cierpliwych i znajacych podstawy elektroniki
    wyłacznik i nie tylko w tych chinskich ( amatorskich ) makitach to czesta usterka
    potem wykonczy sie silnik ( jak juz skrzypi na łozyskach ) a przekładnie sypia sie jak sieczka
    jednym słowem to drogi bubel ( cała seria 6270-80 8270-80 itp ) dla miłosników makity

• #7 22 Gru 2013 18:45
    kampog1
    Poziom 8  

Rozkręciłem wkrętarkę i zastanawiam się gdzie szukać tego styku, który "zwiera bieguny silnika"?? Czy to część włącznika??

• Pomocny post
    #8 22 Gru 2013 19:22
    Marksrz
    Poziom 20  

w srodku wY łacznika

• Pomocny post
    #9 23 Gru 2013 15:46
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Nowy wyłącznik kosztuje 47zł+V
    Numer zamówieniowy 650556-9

• #10 30 Gru 2013 18:39
    kampog1
    Poziom 8  

Kupiłem nowy włącznik, przelutowałem i wszystko wróciło do normy :-) Korzystając z okazji przedmuchałem sprężarką silnik i muszę powiedzieć, że trochę kurzu tam było. Niestety jedyne co to nadal nieraz (bardzo rzadko) słychać jakby kwiczenie w silniku ale to już inne bajka.
    Pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson