Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie wyniku obliczeń

Jaca 24 Mar 2005 14:49 909 0
 • #1
  Jaca
  Poziom 28  
  Chelloł !

  Piszę program na uC AVR do sterowania fazowego urządzeń prądu zmiennego i potrzebowałem wykonać tablicę opóźnień włączenia triaka po przejściu sygnału sinusoidalnego przez zero. Tabela ta jest potrzebna do liniowego ustawiania odpowiedniej mocy. W dwie godziny skleciłem program w Delphi, który oblicza opóźnienia i odpowiednie wartości do ładowania timera. Dane wyświetla na ekranie oraz generuje odpowiedni plik z danymi (BASCOM AVR).
  A teraz prośba do Was. Czy mógłby ktoś sprawdzić poprawność generowanych przez program danych ? Czy wartości procentowe mocy zgadzają się z opóźnieniami załączenia triaka oraz czy opóźnienia zgadzają się z wartościami dla timera (ładowanego za pomocą Load TimerX , wartość).

  Uwagi:
  - załączam program i ostrzegam, że nie robiłem narazie żadnej kontroli wprowadzanych danych (dzielenie przez zero, itp.);
  - po naciśnięciu klawisza Oblicz należy chwilę poczekać zanim dane pokażą się w tabeli;
  - plik z danymi (Dane.txt) tworzy się w katalogu zawierającym plik exe.

  Czekam na odpowiedź i pozdrawiam...

  ps. Przeniosłem plik na zewnętrzny serwer by nie odstraszać ilością punktów za ściągnięcie, które forum naliczyło automatycznie. Proszę tylko zerknąć czy program generuje prawidłowe dane. Oto link do programu:

  www.protonplus.com.pl/pub/moc.zip