Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate ST9320423AS - W laptopie nie wykrywalny, w PC bios go widzi, windows też

leszek.pl1 11 Gru 2013 21:47 1713 9
  • #1 11 Gru 2013 21:47
    leszek.pl1
    Poziom 5  

Witam wszystkich! Proszę o pomoc w ożywieniu, jeżeli to możliwe, lub odzyskaniu danych z dysku. Dysk seagate ST9320423AS, dysk pracował w laptopie HP windows 7 przez 3 lata. Uszkodzenie powstało po wyłączeniu przez zdenerwowaną Żonę poprzez zamknięcie klapy, do tego czasu pracował normalnie. Po włączeniu laptopa pojawia się napis: No bootable device - insert boot disk and press any key, bios nie widzi dysku. Po wymontowaniu i podłączeniu pod PC, słychać normalne obracanie talerzy, bez trzasków i stukań, bios PC widzi go, ale nie chce z niego wystartować. Po uruchomieniu systemu z innego dysku system pomyślnie zainstalował sterowniki, ale w napędach, w mój komputer nie jest widoczny. Menedżer urządzeń wykrywa go i pokazuje - to urządzenie działa poprawnie. W zarządzaniu dyskami, widoczny ale nie zainicjowany. Próba zainicjowania skończyła się zawieszeniem systemu.
    Da radę uratować go, albo chociaż dane odzyskać. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

• #2 11 Gru 2013 21:48
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie inicjuj, możliwe, że tylko struktura danych się posypała ale dla pewności daj jego SMART.

• #3 11 Gru 2013 21:50
    Epox
    Poziom 38  

Wrzuci kolega smart tego dysku skoro Win go widzi to HD Tune lub Crystal Disc Info powinien pokazać smart.

• #4 11 Gru 2013 22:18
    leszek.pl1
    Poziom 5  

Dzięki za zainteresowanie, HD Tune wykrył dysk, próbuje uruchomić test i wyrzuca Read Error! Test aborted. Jakieś pomysły jeszcze.

• #5 12 Gru 2013 07:16
    helmud7543
    Poziom 42  

Jak chcesz mieć swoje dane do dostosuj się do prośby i nie testuj już tego dysku. Zapoznaj się czym jest SMART bo nie chodzi o test w HD Tune (jeśli już ten program, to chodzi o zakładkę Health).

• #6 13 Gru 2013 00:08
    leszek.pl1
    Poziom 5  

Witam! Zgodnie z sugestią kolegi helmud7543 zapoznałem się z zagadnieniem czym jest SMART. Jestem zielony w temacie, ale muszę próbować bo nie stać mnie na profesjonalne odzyskiwanie danych, do stracenia tylko i aż bezcenne wspomnienia w postaci zdjęć. Poniżej SMART, proszę o ocenę co mogę zrobić, czy wspomniane zdjęcia zostały już tylko w mojej pamięci.

Seagate ST9320423AS - W laptopie nie wykrywalny, w PC bios go widzi, windows też Seagate ST9320423AS - W laptopie nie wykrywalny, w PC bios go widzi, windows też

• Pomocny post
    #7 13 Gru 2013 06:37
    helmud7543
    Poziom 42  

Potrzebujesz drugiego, nie mniejszego dysku na kopię posektorową, potem ewentualne odzyskiwanie z kopii. Ten dysk jest uszkodzony.

• #8 15 Gru 2013 13:13
    leszek.pl1
    Poziom 5  

Dzięki kolego helmud7543 pomogłeś mi bardzo, tematu jeszcze nie zamykam, narazie czytam i uczę się o posektorowej kopii. Jest to dla mnie czarna magia, jaki program polecasz, najlepiej żeby działał w windows, bo z linuxem nie miałem jeszcze styczności.

• #10 22 Sie 2016 22:18
    leszek.pl1
    Poziom 5  

Dysk poszedł na półkę, czeka na lepsze czasy. Dziękuję wszystkim którzy próbowali mi pomóc, z braku czasu na doktoryzowanie się w temacie odłożyłem na półkę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME