Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 HDI - Poszukiwanie czujnika temperatury paliwa.

kickus 11 Gru 2013 22:10 12960 15
  • #1 11 Gru 2013 22:10
    kickus
    Poziom 7  

Witam

Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 2007r i mam następujący problem, mianowicie:
    Nie grzeje mi świec żarowych, na wstępie wypowiedzi dodam, że przekaźnik i świece są sprawne, sprawdzane planetem. Ale problem tkwi w czujniku temperatury paliwa. Znajduje się on w obudowie filtra paliwa (wkręca się go na dole filtra, mniej więcej pod podgrzewaczem). Uszkodzili go niegdyś partacze, którzy w marcu robili rozrząd wymieniali filtry itd.

Nigdzie nie mogę znaleźć owego czujnika, a po nr. spisanych z niego wyskakują same filtry paliwa.

Jest on dwu pinowy, na końcu lekko tkj. zaostrzony i posiada dwie tak jakby kulki na swoim końcu po bokach.

Jeśli nie da się dostać tego czujnika, to proszę o opór jaki on wysyła, by przekaźnik świec żarowych zaczął je grzać, wtedy go wepnę we wtyczkę by wysyłał sygnał zimnego paliwa i wymuszał grzanie.

Wiem, że w piżotach grzanie świec następuje po około 4*C w dół, ale sprawdzałem przy -6*C i nie grzał, wręcz z ledwością odpalił.

Proszę o pomoc jak i pozdrawiam.

2 15
  • #2 11 Gru 2013 22:33
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kup z anglika albo z innej rozbiórki.

1
  • Pomocny post
    #3 11 Gru 2013 22:37
    pit1976
    Poziom 15  

Czujnik o którym piszesz to czujnik obecności wody we filtrze paliwa.Czujnik temp.paliwa powinien być na powrocie paliwa z wtrysków,prznajmniej tak jest w 20 hdi.Niestety on nie decyduje o grzaniu świec,raczej czujnik temp.płynu chłodniczego

2
  • #4 12 Gru 2013 10:07
    kickus
    Poziom 7  

Hmm... to teraz jestem w kropce. Bo skoro świece sprawne, przekaźnik również na planecie wyskakuje tylko błąd związany z czujnikiem temp. oleju napędowego i nie można go usunąć, to chyba sam siebie w błąd wprowadziłem. Ale pozostaje kwestia niegrzania świec.

A temperaturę cieczy pokazuję normalną, bez szaleństw silnik po nagrzaniu trzyma temperaturę pracy i nic nie wskazuje na jego uszkodzenie.

0
  • #5 12 Gru 2013 12:20
    Poziom 43  

Jaką temperaturę paliwa wskazuje planet?

0
  • Pomocny post
    #6 12 Gru 2013 13:57
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Gru 2013 14:57
    kickus
    Poziom 7  

@Strumien, teraz nie jestem w stanie napisać ponieważ nie pamiętam. Dostęp do planeta będę miał w sobotę to porobię zrzuty ekranu i wstawię.

@georgesgr, to pozostaje pytanie w którym miejscu od dokładnie się znajduje. Mam rozumieć, że od temp. która ukazuje wskaźnik na blacie w peugeotach odpowiadają dwa różne czujniki. Nie jest to mój samochód na własność, i przy nim nie grzebie stąd nie wiem.

0
  • Pomocny post
    #8 12 Gru 2013 15:12
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Gru 2013 16:17
    kickus
    Poziom 7  

Znalazłem właśnie, jeszcze przed przeczytaniem postu, ale dzięki.
    Jutro z ranka zobaczę odczyt z tego czujnika, niestety mam teraz tylko do dyspozycji elm-a i muszę szukać programu, który to bez problemu mi w tym pomoże.

@Edit:

Odłączyłem czujnik temp. płynu chłodzącego i pojawiła się kontrolna od świec żarowych, gdzie nie pokazywała się nawet przy minusowych temp. Temp. na dworze wynosiła w tym czasie 2*C, czyli można wywnioskować, że czujnik jest uszkodzony?

0
  • #10 13 Gru 2013 10:17
    pepe150
    Poziom 34  

Po odłączeniu czujnika rezystancja wynosi nieskończoność i dlatego zaczął grzać świece.
    Jak temp. płynu może wynosić 5*C to czujnik przetwarza dla komputera np. na 30*C.

0
  • #11 13 Gru 2013 10:20
    kickus
    Poziom 7  

Czujnik zamówiony, dzisiaj będę go miał i wszystko się okaże.

@Edit:
    Czujnik założyłem, świec jednak nie grzeje. Postanowiłem ze znajomym iść tropem tego całego błędu związanego zbyt wysokim napięciem wyjściowym na czujniku temp. paliwa.
    Zlokalizowany został i wyjęty (zdj. poniżej), jednakże nie jesteśmy w stanie określić w jakim stopniu on może zostać uszkodzony.
    Link
    Nr. jakie na nim były to 96356 92580

Czy to ten czujnik na pewno odpowiada za odczyt temperatury paliwa?

3
  • #12 18 Gru 2013 21:30
    kickus
    Poziom 7  

Po zamontowaniu drugiego czujnika temp. paliwa i wykasowaniu błędu P0183 problem z niegrzaniem świec jest dalej.

2
  • #13 18 Gru 2013 21:34
    T5
    Admin grupy Samochody

georgesgr napisał:
    Zanim rozbierzesz auto, zobacz jaka temperature widzi kalkulator silnika. To on wszystkim "rzadzi".
    Zrobisz w końcu to czy będziesz wymieniał dalej na pałę?

0
  • #14 19 Gru 2013 10:39
    kickus
    Poziom 7  

T5 napisał:
    georgesgr napisał:
    Zanim rozbierzesz auto, zobacz jaka temperature widzi kalkulator silnika. To on wszystkim "rzadzi".
    Zrobisz w końcu to czy będziesz wymieniał dalej na pałę?

Zrobiłem, lecz nie wspomniałem. Dziś raz jeszcze podłączyłem nieszczęsnego elm-a i temperaturę widziało dobrze bez zawyżeń.

4
  • #15 19 Gru 2013 14:45
    Poziom 43  

kickus napisał:
    Po zamontowaniu drugiego czujnika temp. paliwa

Równie dobrze mogłeś zmienić powietrze w kołach.

0
  • #16 21 Gru 2013 07:22
    kickus
    Poziom 7  

Tak równie dobrze mogę mieć w poważaniu twoją ubogą ironię...

Problem rozwiązałem, dzięki tym którzy z sensem doradzali jak i tym bałwanom którzy z nadchodzącymi świętami nabijali posty.

-3