Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 1.6 HDI - Poszukiwanie czujnika temperatury paliwa.

11 Dec 2013 22:10 16494 15
  • Level 8  
    Witam

Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 2007r i mam następujący problem, mianowicie:
    Nie grzeje mi świec żarowych, na wstępie wypowiedzi dodam, że przekaźnik i świece są sprawne, sprawdzane planetem. Ale problem tkwi w czujniku temperatury paliwa. Znajduje się on w obudowie filtra paliwa (wkręca się go na dole filtra, mniej więcej pod podgrzewaczem). Uszkodzili go niegdyś partacze, którzy w marcu robili rozrząd wymieniali filtry itd.

Nigdzie nie mogę znaleźć owego czujnika, a po nr. spisanych z niego wyskakują same filtry paliwa.

Jest on dwu pinowy, na końcu lekko tkj. zaostrzony i posiada dwie tak jakby kulki na swoim końcu po bokach.

Jeśli nie da się dostać tego czujnika, to proszę o opór jaki on wysyła, by przekaźnik świec żarowych zaczął je grzać, wtedy go wepnę we wtyczkę by wysyłał sygnał zimnego paliwa i wymuszał grzanie.

Wiem, że w piżotach grzanie świec następuje po około 4*C w dół, ale sprawdzałem przy -6*C i nie grzał, wręcz z ledwością odpalił.

Proszę o pomoc jak i pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Helpful post
    Level 15  
    Czujnik o którym piszesz to czujnik obecności wody we filtrze paliwa.Czujnik temp.paliwa powinien być na powrocie paliwa z wtrysków,prznajmniej tak jest w 20 hdi.Niestety on nie decyduje o grzaniu świec,raczej czujnik temp.płynu chłodniczego
  • Level 8  
    Hmm... to teraz jestem w kropce. Bo skoro świece sprawne, przekaźnik również na planecie wyskakuje tylko błąd związany z czujnikiem temp. oleju napędowego i nie można go usunąć, to chyba sam siebie w błąd wprowadziłem. Ale pozostaje kwestia niegrzania świec.

A temperaturę cieczy pokazuję normalną, bez szaleństw silnik po nagrzaniu trzyma temperaturę pracy i nic nie wskazuje na jego uszkodzenie.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 8  
    @Strumien, teraz nie jestem w stanie napisać ponieważ nie pamiętam. Dostęp do planeta będę miał w sobotę to porobię zrzuty ekranu i wstawię.

@georgesgr, to pozostaje pytanie w którym miejscu od dokładnie się znajduje. Mam rozumieć, że od temp. która ukazuje wskaźnik na blacie w peugeotach odpowiadają dwa różne czujniki. Nie jest to mój samochód na własność, i przy nim nie grzebie stąd nie wiem.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 8  
    Znalazłem właśnie, jeszcze przed przeczytaniem postu, ale dzięki.
    Jutro z ranka zobaczę odczyt z tego czujnika, niestety mam teraz tylko do dyspozycji elm-a i muszę szukać programu, który to bez problemu mi w tym pomoże.

@Edit:

Odłączyłem czujnik temp. płynu chłodzącego i pojawiła się kontrolna od świec żarowych, gdzie nie pokazywała się nawet przy minusowych temp. Temp. na dworze wynosiła w tym czasie 2*C, czyli można wywnioskować, że czujnik jest uszkodzony?
  • Level 36  
    Po odłączeniu czujnika rezystancja wynosi nieskończoność i dlatego zaczął grzać świece.
    Jak temp. płynu może wynosić 5*C to czujnik przetwarza dla komputera np. na 30*C.
  • Level 8  
    Czujnik zamówiony, dzisiaj będę go miał i wszystko się okaże.

@Edit:
    Czujnik założyłem, świec jednak nie grzeje. Postanowiłem ze znajomym iść tropem tego całego błędu związanego zbyt wysokim napięciem wyjściowym na czujniku temp. paliwa.
    Zlokalizowany został i wyjęty (zdj. poniżej), jednakże nie jesteśmy w stanie określić w jakim stopniu on może zostać uszkodzony.
    Link
    Nr. jakie na nim były to 96356 92580

Czy to ten czujnik na pewno odpowiada za odczyt temperatury paliwa?
  • Level 8  
    Po zamontowaniu drugiego czujnika temp. paliwa i wykasowaniu błędu P0183 problem z niegrzaniem świec jest dalej.
  • Admin of Cars group
    georgesgr wrote:
    Zanim rozbierzesz auto, zobacz jaka temperature widzi kalkulator silnika. To on wszystkim "rzadzi".
    Zrobisz w końcu to czy będziesz wymieniał dalej na pałę?
  • Level 8  
    T5 wrote:
    georgesgr wrote:
    Zanim rozbierzesz auto, zobacz jaka temperature widzi kalkulator silnika. To on wszystkim "rzadzi".
    Zrobisz w końcu to czy będziesz wymieniał dalej na pałę?

Zrobiłem, lecz nie wspomniałem. Dziś raz jeszcze podłączyłem nieszczęsnego elm-a i temperaturę widziało dobrze bez zawyżeń.
  • Level 8  
    Tak równie dobrze mogę mieć w poważaniu twoją ubogą ironię...

Problem rozwiązałem, dzięki tym którzy z sensem doradzali jak i tym bałwanom którzy z nadchodzącymi świętami nabijali posty.