Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Automatyczne kopiowanie danych

marcin1815 11 Gru 2013 22:15 1329 4
  • #1 11 Gru 2013 22:15
    marcin1815
    Poziom 6  

Witam wszystkich serdecznie

Znam podstawy vba jednak moja wiedza nie pozwali mi rozwiązać pewnego problemu. Bardzo proszę o pomoc, ewentualnie udzielenie jakiś rad i wskazówek. W pliku mam dwie zakładki, pierwsza "dane codzienne" i druga "historia". Pierwsza zakładka składa się z trzech kolumn: data, produkt i liczba sztuk. Dane to tego arkusza są kopiowane codziennie pod koniec każdego dnia. Drugi arkusz będzie zawierał wszystkie dane z poszczególnych dni, tylko że forma będzie wyglądała inaczej niż w zakładce pierwszej. Chciałbym żeby excel z automatu w jednym wierszu i kolejnych kolumnach wpisywał po kolei produkty. Jednak produkty nie będą takie same tzn że jednego dnia produkt wystąpi, ale kolejnego już nie, po czym wystąpi w dniu trzecim. Chciałbym, żeby excel najpierw sprawdził czy w zakładce "historia" w jednym wierszy dany produkt występuje. Jeśli występuję to niech przypisze mu liczbę sztuk w konkretnym wierszu, gdzie każdy wiersz to kolejny dzień, tak żeby się zgadzało z datą wprowadzoną w zakładce pierwszej, a jeśli wystąpi nowy produkt, którego nie ma jeszcze w tym wierszu, to niech go dopisze na końcu i również w odpowiedni dzień (odpowiedni wiersz) wpisze liczbę sztuk.

Bardzo proszę o pomoc.

0 4
  • #2 11 Gru 2013 22:43
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Nic skomplikowanego "na oko" ;) Pętla, metoda 'Find', itd...

Jest kilka (nawet niedawnych) podobnych wątków, poszukaj.

Załącz plik z układem jak w oryginale (od v.2k7 spakowany zip/rar).

0
  • #3 12 Gru 2013 16:46
    marcin1815
    Poziom 6  

Myślę, że właśnie powinienem zacząć od pętli find. Spróbuję czegoś podobnego poszukać i może uda mi się zrobić pierwszy krok. Załączam też wzór jakby to miało wyglądać.

0
  • #4 12 Gru 2013 18:30
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W załączniku przykład z wykorzystaniem wspomnianej metody 'Find'. Jeśli już automatycznie, to niech i dat pilnuje. Kluczowe sprawy opisane w komentarzach. Przeanalizuj, dostosuj do własnych potrzeb.

0
  • #5 13 Gru 2013 21:13
    marcin1815
    Poziom 6  

Bardzo Ci dziękuję, formuła działa idealnie, tak jak chciałem :) Myślę, że sam nie dałbym rady, żeby jej napisać. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)

0
  Szukaj w 5mln produktów