Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik Ares 300 - ładuje bez końca...

12 Dec 2013 00:47 2655 5
  • Level 2  
    Witam,

Wpadła mi w ręce płyta główna od UPS'a Fideltronik Ares. Podłączyłem akumulator 7Ah - UPS ładuje go, ale nie może zakończyć tego procesu - zatrzymuje się na napięciu 13,38V (mierzone przy włączonym UPS'ie). Podejrzewam, że jest to model Ares 300.

Szukałem schematu tego zasilacza, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie tej wersji płyty głównej - wszędzie są inne modele tego UPS'a. Czy może ktoś ma identyczna elektronikę w swoim zasilaczu i może powiedzieć co to za model Fideltronika?

Zdjęcie płyty głównej tego UPS'a:
    UPS Fideltronik Ares 300 - ładuje bez końca...
    Poprawiłem TONI_2003.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Hej tez mi się wydaje, że to UPS Ares 300 mam taki ale jeszcze z $$transformatorem$$ toroidalnym z firmy DTW (kiedyś ta firma produkowała $$transformatory$$ do tych UPS-ów) teraz nie wiem tzn tak z 10 czy 5 lat wstecz, ale ja mam $$transformatory$$ okrągłe. W sumie dzięki temu wywaliłem je na zewnątrz za obudowę w miejsce gniazd wyjścia 230V i zmieściłem w obudowie 2x 7Ah zamiast jednego, dołożyłem przełącznik tylko miedzy jednym $$AKU$$, a drugim.

Co do ładowania bez końca mam tak w UPS-ie Lestar 450E, ale w przypadku moim to wina akumulatorów ich wewnętrznej rezystancji i zużycia zapewne, a układ źle to oblicza i $$AKU$$ ładuje bez końca. Zacznij od $$AKU$$ jak nie sprawdzałeś w jakim są stanie, jak dobre to wina gdzieś na płycie, ale u mnie winą były akumulatory.

Poprawiłem TONI_2003.
  • Level 2  
    $$J$$eszcze jakby ktoś miał schemat do tej wersji płyty głównej byłoby super... :)
  • Moderator
    mundo wrote:
    Jeszcze jakby ktoś miał schemat do tej wersji płyty głównej byłoby super...

Czyli jakiej wersji płyty PCB? Zwykle jest ona napisana na PCB płytki (awers lub rewers), albo z tyłu obudowy lub na jakiejś naklejce...
  • Level 2  
    W rogu na płytce jest nadruk "Fideltronik 3003GV24.pcb" natomiast na układzie ST6220 była naklejka "V40_08/144".
  • Moderator
    Jedyne takie są schematy i są tutaj :arrow: Link jeśli chodzi: Fideltronik (pamiętam któryś był na układzie scalonym ST6220)...